Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПАРКТРОНИК???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ПАРКТРОНИК???

    ПАРКТРОНИК? ......има ли интерес кьм подобна тема???

    #2
    За по непросветените го преведи какво значи това ? Аз за първи път чувам тая дума.
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    Коментар


      #3
      "Като не можеш да паркираш, недей да паркираш". Такова е моето мото :D По Дойче Веле гледах веднъж за такива афтър макрет системи ама всичко беше с "леле мале" цени.Но пък си мисля че ако някой реши няма да му чак такъв проблем да си вгради 2 свч датчика в бронята и да ги накара да пиштят в зависимост от промяната на интензитета на полето. При това стерео :D Но винаги ми се е струвала много по-елегантна идеята от паркиращата кола да слязат 2ма 3ма и така да подвикват на шофьора, че живущите в околните кооперации да излязат на балкона та да видят къде е кютека.
      Tipo DGT, 1.6 DOHC

      Коментар


        #4
        Mitko написа:
        На нашенски му казваме "давай назад то ще се чуе"
        :D Да да, така е, ко ми слагат някакви парктроници че и пари искат!!! В БГ отново сме крачка пред другите. Иначе лично аз нямам нужда от него. Ами то в нашите условия и широки улици с паркиране на косъм от друга кола само ще пищи Да си остане само екстра.

        Коментар


          #5
          Re: ПАРКТРОНИК???

          hit-ko написа:
          ПАРКТРОНИК? ......има ли интерес кьм подобна тема???
          :D :D :D Сега сериозно по темата:Не знам доколко си на ти с електрониката Има едно много просто за изпълнение (сори ама не знам как да го дам като линк ) На този сайт http://www.mladkonstruktor.bg/ в раздел "нашите схеми" -IR паркинг локатор. Има схемата, а ако не можеш сам да го направиш хората предлагат и да ти го изработят.
          FIAT Tipo 1,4mi - EX
          Alfa Romeo 146ti - EX
          Alfa Romeo 156 2,4JTD

          Коментар


            #6
            Изключително полезен сайт! Вече сьм пробвал схемата.Не е перфектна, но за начало е добра.За тази цена - какво повече? Инфрачервения локатор се влияе от цвета на препятствието,от температурата му ! Ултразвуковия е по-надежден, но и по-скьп.Уверявам ви- шоуто е страхотно. А я си представете,че си го носите в джоба???

            Коментар


              #7
              Нов парктроник струва 150лв. и се слага за 2ч. Става за всички коли със задни брони
              Италианските коли са номер 1

              Коментар


                #8
                Който може - го поже и без парктроник
                Croma 2.0 ie
                www.italcars.org

                Коментар


                  #9
                  AFBWorld написа:
                  Който може - го поже и без парктроник
                  OK, прав си Но има ситуации, в които парктроника е незаменим.В резюме един действителен случай: излизам от болницата (вече притъмняваше) паля фиатката, поглеждам назад - чисто. Включвам и тръгвам да маневрирам и след миг ТРЯС !!! Слизам да видя в какво по дяволите се ударих и к’во да видя: шахта за зареждане на цистерната с нафта, висока около 40 см, естествено несигнализирана ...В този случай - ако имах парктроник - би ме спасил Поздрави и със здраве
                  Fiat Tipo 1.6 AGT

                  Коментар


                    #10
                    а бе парктроника си е супер удобна работа, карал съм коли с парктроник даже не ми се е налагало да поглеждам на зад, сензорите улавят дори малките храстчета !! Аз ако имам пари за хвърляне веднага ще ида и ще си сложа и без това поевтиняха вече доста, щом като и в глупавото МЕТРО ги продават вече :P
                    Fiat Marea Weekend 1.6 16v SX '98г.
                    Lancia Dedra 1.6 91г.

                    Коментар


                      #11
                      В метро продават някъкъв парктроник, но датчика не е като обикновенните, незнам дали ще върши повече раота и дали въобще ще върши. Ако някой има опит ....Верно е че кoйто може, го може, но според мен понякога ПаркТроника може да ти спести много главоболия, както каза BBorisoff

                      Коментар


                        #12
                        Mitko написа:
                        На нашенски му казваме "давай назад то ще се чуе" Yellow_Flash_Colorz_PDT_04
                        и другия вариант "дай, дай, дай, а са слези да видиш кво направи"
                        ex Fiat Bravo GT

                        Коментар


                          #13
                          Парктроника на МЕТРО, не сьм го пробвал! Има добьр вид, но като знам какво се продава там.........Трябва някой смелчага да го пробва!

                          Коментар


                            #14
                            hit-ko написа:
                            Парктроника на МЕТРО, не сьм го пробвал! Има добьр вид, но като знам какво се продава там.........Трябва някой смелчага да го пробва!
                            Tой няма срок на годност, че да е изтекъл На мен ми е интересн датчика, че не е като на другите. Като гледам тоя е правоъгълен и определено е доста по-различен.

                            Коментар


                              #15
                              Ами, остава някой да пробва и да сподели впечатления!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X