Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газова за Фиат Браво 1.4 v 1997

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Газова за Фиат Браво 1.4 v 1997

    Дайте съвет, имаме я от два дена и искаме да сложим газова. Кой е задаължително минималния вариянт, като имате в предвид, че не разбирам абсолютно нищо и не ме обърквайте със сложни понятия Предварително благодаря

    #2
    Моята брава е същята и и сложиха допълнително освен газовата уредба за моноинжекцион, емулатор на ламбда сондата и и спряха бензиновата помпа и инжекциона.
    BRAVA 1,4 12V
    Nissan Navara

    Коментар


      #3
      Колега ако потърсиш из форума - темата е доста коментирана. Иначе без сложни понятия - слагаш обикновена уредба с емулатори на ламбдата и дюзата и в рамките на 400-500 лв ( за маркова - например BRC ) си готов.
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
      Fiat Linea 1.3 Multijet'08
      Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
      http://forum.fiat-bg.org

      Коментар


        #4
        Аз съм с изпарител ловато и бутилка на мястото на резервната гума. Не ми сложиха емулатор на ламбда сондата, но след един месец колата явно започна да тупа грешки, защото не върви на бензин като хората. Та сега ще трябва да ходя при майсторите да си досвършат работата. Аз 3 пъти им повторих, че трябва да се сложи емулатор на ламбдата и че не ми е за 30те лева в повече, но така и не ми сложиха - "нямало нужда". Ако има проблеми щели да сложат......Истината е, че най важното е кой ти слага уредбата. Дори и нищо да не разбираш, по добре си направи труда да разбереш кой е монтирал (УСПЕШНО) уредба на автомобил като твоя и ходи при него. За съжаление аз не мога да ти препоръчам към момента.
        Brava 1.4

        Коментар


          #5
          Някои би ли си снимал колицата да видя този емулатор какво представлява, защото аз май нямам такъв Поне като гледам от ламбдата са хванали кабел, от захранването и поне тези виждам, но това "емулатора" май го нямам. Сложиха ми един ключ газ/бензин които бил с някакъв софтуер да лъжел компютъра но не ми се вярва ( при определени обороти включва на газ).

          Коментар


            #6
            Да попитам и още нещо. С турска газова съм и имам една врътка на изпарителя която трябва да е за оборотите. Само, че при мен колкото и да ги връцкам си остават едни и същи. Знам, че компютъра на колата ги регулира, но въпросът ми е как да ги регулирам оптимално при полужение че от 1-2 оборота колата се форсира нормално и ако ги отвъртя повече дали ще ми вдигне разхода?. Сместа ми се регулира не от две врътки , а от една и при полужение затворено (в смисъл на ръка немога да я въртя повече) колата си върви така ако я врътна полвин оборот от това полужение. Дали маркуча който вкалва сместа не е по дебел и дали ако го сменя с по тънък ще се намали разхода.То май станаха повече от един въпрос Благодаря Ви предварително!

            Коментар

            Working...
            X