Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Капачката на газовата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Капачката на газовата

    Газовата е нова (1,5м) като завъртам капачката докрай по4ва да изтича газ и спира ако я върна -майстора по тел. казва да я препиля и щяло да е ок - добре но нормално ли е?................(Било понякога така не ги докарвали точно на размер)
    Пунто '95 1.1

    #2
    Ми пич проблема да ти го реши "майстора".Иначе я кажи къде си я слагал за да знам аз да не ходя там!
    N.Y. State of Mind

    Коментар


      #3
      ми пич той майстора си каза неговото аз затова питам тук иначе не си прав за уредбата колата добре върви засега!
      Пунто '95 1.1

      Коментар


        #4
        еми припили я де просто натиска съчмата това й е проблема. тая капачка пази да не влиза вода, боклуци и т.н. при съчмата, друга работа не върши. режи спокойно
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Да добавя, че газта дето изтича, не е от бутилката, а е газта която остава между двата клапана на маркуча. Долу при бутилката има втори клапан. Клапана, който е горе при дюзата за пълнене, е само за да се избегне изтичането на останалата в маркуча газ.
          Fiat Ritmo 105TC
          1600cc 105к.с.

          Коментар


            #6
            мерси много хора аз се досетих за тая схема, но все пак друго си да го знамсъс сигурност все пак първа газова ми е
            Пунто '95 1.1

            Коментар


              #7
              И на мен ще ми е първа след седмица(надявам се), дано да нямам подобни проблеми.
              N.Y. State of Mind

              Коментар


                #8
                johnfound написа:
                Да добавя, че газта дето изтича, не е от бутилката, а е газта която остава между двата клапана на маркуча. Долу при бутилката има втори клапан. Клапана, който е горе при дюзата за пълнене, е само за да се избегне изтичането на останалата в маркуча газ.
                Само че е тръба , а не маркуч Иначе няма проблем - или я препили или срежи 2-3 мм и ще се оправи.
                Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
                София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

                Коментар


                  #9
                  The_Machine написа:
                  johnfound написа:
                  Да добавя, че газта дето изтича, не е от бутилката, а е газта която остава между двата клапана на маркуча. Долу при бутилката има втори клапан. Клапана, който е горе при дюзата за пълнене, е само за да се избегне изтичането на останалата в маркуча газ.
                  Само че е тръба , а не маркуч Иначе няма проблем - или я препили или срежи 2-3 мм и ще се оправи.
                  След като въпроса на колегата се изясни и за да не отварям нова тема...При мен явно клапана на бутилката не работи, защото се е развалил. Да обясня защо мисля така. Понеже все си губя въпросната капачка, вече 5-6, почти цяла зима изкара без капачка и в резултат на това съчмата на клапана е поръждясалаи от време на време я чувам, че изпуска газ. (сега я смазах и се надявам да се оправи)При опита да оправя това положение, няколко пъти натисках въпросната съчма и газта си излизаше под налягане, от което съдя, че си излиза от бутилката. Ако клапанът в бутилката затваряше - щеше да изфучи малко и да спре. Въпросът ми е: Опасно ли е това (неработещият клапан в бутилката) и трябва ли да се отстрани? Или опастноста е само (а не е малко) да имам теч на газ от време на време...
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    И аз съм със същия проблем в момента... Не е желателно, щото се позволява препълване на бутилката - трябва да се оправя.За да го гледат, обаче, трябва да се изгори газта до дупка и тогава на майстор.
                    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                    http://forum.fiat-bg.org

                    Коментар

                    Working...
                    X