Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разход на Браво ТД 1.9

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разход на Браво ТД 1.9

    От скоро си купих тази машина Bravo 1.9 TD. Понеже чух че дизел харчи по-палко. При мене среден разход околло 8 - 8.5л. / 100км мешано. Сменен въздушен и горивен филтър, термостата работи добре. Понеже за пържи път карам дизел - дали това е нормално, ако не моля помогнете - какво трябва да направя или към кого трябва да се обърна за помощ ?

    #2
    По каталог разхода е 7,5 градскоАз мойта като не я ръчкам гори даже малко по-малкоАко я караш постоянно в обороти разхода ти е нормаленИма значение и каква нафта зареждаш-нормално е с по-качествена нафта да ти гори по-малко
    Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г

    Коментар


      #3
      Горивото е от много голямо значение, а също и колко ти е тежък кракът.Пробвай с нафта от Lukoil, примерно тази в Люлин.
      Fiat Brava 1,2 16V SX и колело

      Коментар


        #4
        nicko написа:
        Горивото е от много голямо значение, а също и колко ти е тежък кракът.Пробвай с нафта от Lukoil, примерно тази в Люлин.
        аз като ми дадоха веднъж един служебен дизел, под 10 на 100 не можах да му сваля свикнал бях на бензин, газ, газ... а то скоростите трябвало да се сменят по-често какво да се прави, има си тънкости явно

        Коментар


          #5
          аз с моята темпра съм на 7,5 градско. а извън около 5л.да не я рачкаш много?
          ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

          Коментар


            #6
            Мойта смесено ми е около 7 - 7,5л.
            Fiat Brava 1.9 TD 100

            Коментар


              #7
              И аз имам Брава 1,9 ТД 100. По каталог разхода е 8.7 градско, 6.5 смесено и 5.3 извънтрадско. За съжаление градско разхода ми е твърдо 9. Извън града лятото ми направи около 6 с климатик. И мен ме притеснява големия разход. Колегите с бензина по форума пишат, че след махане на катализатора им е паднал разхода. Дизела има филтър за твърди частици. Незнам ако се отстрани дали няма да окаже ефект.

              Коментар


                #8
                kuki написа:
                И аз имам Брава 1,9 ТД 100. По каталог разхода е 8.7 градско, 6.5 смесено и 5.3 извънтрадско. За съжаление градско разхода ми е твърдо 9. Извън града лятото ми направи около 6 с климатик. И мен ме притеснява големия разход. Колегите с бензина по форума пишат, че след махане на катализатора им е паднал разхода. Дизела има филтър за твърди частици. Незнам ако се отстрани дали няма да окаже ефект.
                Малко след, като я купих карах колата да и сменя маслото. Преброих точно 4 гърнета отдолу!? Имате ли идея, защо са толкова много и кое от тях е катализатора, или така наречен от колегата филтър за твърди частици? А по темата... отскоро я имам колата и разход под 9-10 литра в града не съм постигнал. В началото я юрках много, но сега много рядко... А имате ли представа дали освен горивният филтър, който е зад двигатля, колата има и друг филтър, около резервоара?
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Има малко филтърче което е в резервоара на самото смукателно маркуче. Поне на моето Уно има. Разходите ми са големи ама чесно казано карал съм Форд Ескорт 1.8тд чийто разход не можах да сваля под 8/100 градско като на моменти стигаше до 11. Извън града падна драстнично под 6 и то при гонка. Темпрата на брата също похарчва доста. Турбото вкарва повече въздух значи трябва да има повече гориво.

                  [Skype - FIAT_FREAK

                  Коментар


                    #10
                    Имам Fiat Marea 1.9TD харчи 5.4 извънградско и 6.5 градско(при нежно каране)
                    ___________________
                    Marea 1.9 TD 100 Weekend ELX

                    Коментар


                      #11
                      mnaumov написа:
                      Имам Fiat Marea 1.9TD харчи 5.4 извънградско и 6.5 градско(при нежно каране)
                      Колкото и нежно да я карам моята Марея 1.9TD(100 TD), не мога да я сваля под 8,5-градско и 6,5-извънградско. А лятото с климатика в града ми гореше-10, а извънградско-7,5. Кaжете наистина това проблем ли или е от нашата лай***а нафта. Защото в каталога разходите са други.
                      Alfa Romeo 166 2,4 JTD
                      Lancia Y

                      Коментар


                        #12
                        Това, което виждам от книжката на Бравото е че TD100 модела е с помпа Lucas. Има интерколер, т.е. двигателя е сравнително нова концепция. Това, което искам да разбера е начина на действие на автоматичния обогатител. Смятам, че той е в основата на големия разход в града. Карал съм Golf III, който е с ръчен обогатител и ако го забравиш в града се получава същия голям разход. Ако някой има познания по този обогатител нека напише.

                        Коментар


                          #13
                          не зная нищо за този обогатителиначе моя разход е минимум 8.5 градско, на последния резервоар и малко повече към 9.5 - 10 - тук обаче честичко се турбинирах :D доволен съм за сега, ама след нова година ще е гадничко
                          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                          e30 forever!

                          Коментар

                          Working...
                          X