Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пловдив - Измир

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пловдив - Измир

    Колеги,В началото на юни ще пътувам до Измир, Турция. Смятам да мина през Чанакале и по този повод бих искал да попитам дали случайно знаете работното време на фериботите там, цената за ферибота и евентуално дали има някакви такси за магистрали, които ще трябва да платя за пътуването си до Измир през Чанакале.Благодаря предварително!

    #2
    Явно никой не е пътувал с кола до Измир.

    Коментар


      #3
      Колега, пътувах преди около две години. Пътят през Дарданелите е много красив, по-надолу се минава се покрай Троя, Бергама, абе с две думи си заслужава да се пропътува. Дупки няма. Имаше и ремонти по пътя, но нищо общо с нашите, просто единствено по техниката и знаците разбираш за тях. По повод разписание на ферибота Чанаккале-Есеабат, има такова, пътуват на кръгъл час, но мисля, че не се спазва. По мое мнение тръгваше като се съберат коли, през около 30-40минути максимум. Разстоянието м/у двата бряга беше 20-тина минути, 400-500м по спомени. За цената вероятно ще те излъжа, че не помня цени, но ми се върти нещо от рода на 10-20лири максимум за лека кола.Пътувах с лека кола и направих 12часа път от Свиленград до Измир спокойно каране с почивки, отбивки + топене на краката в Мраморно и Егейско море в разстояние на 30-40минути.Ако отбиеш след Одрин, магистрали и такси няма.Ако се сетиш друго каквото и да е питай, няма проблеми! И да не забравиш да пуснеш снимки от шоуто.
      Lupo - The Monster
      Е83 3D

      Коментар


        #4
        Благодаря! Най-силно ме притесняваше възможността да се наложи да плащам за магистрала, а да не съм се снабдил с карта за плащане. Също така, колко често има бензиностанции по пътя?

        Коментар


          #5
          Бензиностанции като при нас, или поне в Турция никога не съм се притеснявал за гориво, само дето е по-солено 3 - 3+лири, но ако си напълниш на Кап. Андреево, предполагам ще ти стигне до Измир и ще минеш с едно зареждане 550км, освен ако не си с Ламбо :P.
          Lupo - The Monster
          Е83 3D

          Коментар


            #6
            geo_g написа:
            Бензиностанции като при нас, или поне в Турция никога не съм се притеснявал за гориво, само дето е по-солено 3 - 3+лири, но ако си напълниш на Кап. Андреево, предполагам ще ти стигне до Измир и ще минеш с едно зареждане 550км, освен ако не си с Ламбо :P.
            Ще заредя на Капитан Андреево до горе и мога да мина над 1000 км с един резервоар, но за 5-6 дни в измир ще навъртя там локално поне 100 км, така че ще се наложи зареждане при всички положения. Благодаря за полезната информация, особено за липсата на тол такси.

            Коментар


              #7
              Пловдив - Измир

              Колега , ферибоотът струва 18 лири . Плаща се само за автомобил . Пътуват на всеки 30 минути .Приятно пътуване и весело изкарване
              FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
              FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

              Коментар


                #8
                Отидох и се върнах успешно. Почти по цялата отсечка има ремонти, но пътуването не е никакъв проблем. Фериботът е 24-25 лири, според зависи от кой град го хванеш. От Чанаккале не съм минавал, тъй като щях да загубя време да се мотам в града и минах през Гелиболу-Лапсеки. Цената на горивата е неприятна, но се наложи да заредя едва 12 л, тъй като навъртях 1300+ км в турско. Имайте предвид, че има много камери и полицейски засади.

                Коментар


                  #9
                  Airfan написа:
                  ...Имайте предвид, че има много камери и полицейски засади.
                  де и тук да беше така.

                  Коментар


                    #10
                    Между Азия и Европа:

                    Коментар

                    Working...
                    X