Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спирачни дискове?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спирачни дискове?

    Колеги, знае ли някой колко трябва да е минималната дебелина на предните спирачни дискове на Bravo 1.6/16V?
    Bravo 1.6/16V ... и на газ

    #2
    Re: Спирачни дискове?

    somebody написа:
    Колеги, знае ли някой колко трябва да е минималната дебелина на предните спирачни дискове на Bravo 1.6/16V?
    11,1 мми още нещо - граница на изхабяване 10,2 ммне знам кое от двете да се гледаможе би 11,1
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Re: Спирачни дискове?

      sev написа:
      somebody написа:
      Колеги, знае ли някой колко трябва да е минималната дебелина на предните спирачни дискове на Bravo 1.6/16V?
      11,1 мми още нещо - граница на изхабяване 10,2 ммне знам кое от двете да се гледаможе би 11,1
      Благодаря.Явно при мен е зле положението, бяха 9мм и нещо Yellow_Flash_Colorz_PDT_13
      Bravo 1.6/16V ... и на газ

      Коментар


        #4
        добре че си забелязалнали знаеш - с новите дискове вземи и нови накладкина колко км ти е колата?и какви са ти сегашните накладки?
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          sev написа:
          добре че си забелязалнали знаеш - с новите дискове вземи и нови накладкина колко км ти е колата?и какви са ти сегашните накладки?
          Колата е на 58100км, направи ми впечатление, че като спирам има празен ход на педала, след което направо "кове". Оказа се, че накладките бяха износени почти докрай, а апарата на едното колело беше блокирал и съм спирала на 3 колела. Явно са наливали само спирачна течност, защото като се оправи апарата спирачната течност се върна по системата и изтече. А накладките бяха оригинални Magnet Marelli /явно повечето оригинални части на фиатките са такива, поне при мен де /. Дисковете ги изгладиха, за да се махнат грапавините и ръба, но явно са доста изтънели и ще трябва да взимам нови. А сега сложих накладки Trusting. Сега като спирам всичко е нормално.
          Bravo 1.6/16V ... и на газ

          Коментар


            #6
            Този пробег не е реален.На 58 000 не е възможно дисковете да са ти изядени.Извода е даден в първото изречение. Вероятно колата е на 150 000 или повече или дисковете още не са за смяна :D По -големия ход на педала може да е бил от проблем с феродото отзад ако и не е имало хубава ръчна.Задните накладки гледани ли са ??? Връщането на течност обратно е естествено явление при слагане на нови накладки защото се връщат буталцата на спирачните апарати за да се "напъхат" новите по-дебели накладки. :D
            АЛ.ПЕТРОВ
            FIAT PUNTO 1.2 8V

            Коментар


              #7
              sacho написа:
              Този пробек не е реален.На 58 000 не е възможно дисковете да са ти изядени.Извода е даден в първото изречение. :D
              И аз не вярвах, че е толкова пробега, но се оказа, че е абсолютно реален Yellow_Flash_Colorz_PDT_08 А по отношение на частите - всичко е възможно - като например оригинален лагер SKF на съединителя също да се скапе. Примери - колкото искаш могат да се намерят и не само с частите за фиати - факт е, даваме си парите уж за нещо качествено, а в последствие излиза боклук.
              Bravo 1.6/16V ... и на газ

              Коментар


                #8
                sacho написа:
                Този пробег не е реален.На 58 000 не е възможно дисковете да са ти изядени.Извода е даден в първото изречение. :D
                и аз това се чудехмай точно ти беше писал, че си свалил дисковете от колата си на 300 000 кмно един колега с Рено Меган - първи собственик му е, ги смени на 70 000и един път беше сменял накладкивсе пак може и в сервиза да са го изпълзаляли че са за смяна дисковете
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  sev написа:
                  sacho написа:
                  Този пробег не е реален.На 58 000 не е възможно дисковете да са ти изядени.Извода е даден в първото изречение. :D
                  и аз това се чудехмай точно ти беше писал, че си свалил дисковете от колата си на 300 000 кмно един колега с Рено Меган - първи собственик му е, ги смени на 70 000и един път беше сменял накладкивсе пак може и в сервиза да са го изпълзаляли че се смяна дисковете
                  Не, определено не съм аз Yellow_Flash_Colorz_PDT_23
                  Bravo 1.6/16V ... и на газ

                  Коментар


                    #10
                    sacho написа:
                    Този пробек не е реален.На 58 000 не е възможно дисковете да са ти изядени.Извода е даден в първото изречение. Вероятно колата е на 150 000 или повече или дисковете още не са за смяна :D По -големия ход на педала може да е бил от проблем с феродото отзад ако и не е имало хубава ръчна.Задните накладки гледани ли са ??? Връщането на течност обратно е естествено явление при слагане на нови накладки защото се връщат буталцата на спирачните апарати за да се "напъхат" новите по-дебели накладки. :D
                    А за връщането на течността - именно при поставянето на новите накладки се наблюдава.
                    Bravo 1.6/16V ... и на газ

                    Коментар


                      #11
                      somebody написа:
                      Не, определено не съм аз Yellow_Flash_Colorz_PDT_23
                      не ставаше въпрос за теб :D
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        sev написа:
                        somebody написа:
                        Не, определено не съм аз Yellow_Flash_Colorz_PDT_23
                        не ставаше въпрос за теб :D
                        явно жегата ми е дошла в повечко
                        Bravo 1.6/16V ... и на газ

                        Коментар


                          #13
                          Да мойте дискове ги смених сефте преди месец на около 260 000 км. :D Явно добре сте следили темата ми за "Сработване на нови дискове" http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=5756 Добре че сложих и газ че се сработиха доста бързичко :D :D :D
                          АЛ.ПЕТРОВ
                          FIAT PUNTO 1.2 8V

                          Коментар


                            #14
                            Аз мойте ги смених миналата седмица на 145 000 км.Май имаше още живот в тях но по-добре да не рискувам
                            COUPE 1.8 16V
                            Volvo XC90 T6

                            Коментар


                              #15
                              Всичко зависи и от начина на шофиране аз веднъж сменях накладки зарад това че ги бех палил явно и се беха удървили и напукали
                              _______________________________________
                              0885261834

                              Коментар

                              Working...
                              X