Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

болтове на спирачен апарат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    болтове на спирачен апарат

    Здравейте, интересува ме дали ако си махна спирачните апарати (за да разбера от къде точно трака) след това мога да използвам същите болтове или са "специални" и трябва да си търся нови?Благодаря предварително!П.С. Колата е Типо 1.6 90г. ("двувалката")
    149 C2 046

    #2
    Re: болтове на спирачен апарат

    Krasio написа:
    Здравейте, интересува ме дали ако си махна спирачните апарати (за да разбера от къде точно трака) след това мога да използвам същите болтове или са "специални" и трябва да си търся нови?Благодаря предварително!П.С. Колата е Типо 1.6 90г. ("двувалката")
    Болтовете са еднакви,нищо специално няма и се еднакви за типо,пунто....
    _______________________________________
    0885261834

    Коментар


      #3
      Благодаря! Значи смело напред :D
      149 C2 046

      Коментар


        #4
        Re: болтове на спирачен апарат

        Krasio написа:
        Здравейте, интересува ме дали ако си махна спирачните апарати (за да разбера от къде точно трака) след това мога да използвам същите болтове или са "специални" и трябва да си търся нови?Благодаря предварително!П.С. Колата е Типо 1.6 90г. ("двувалката")
        За болтовете които държат целия спирачен апарат,няма нищо особено,но за болтовете,които държат водещите щифтове/от тях се получава тракането/след монтаж се законтрят с анаеробен херметик-Loctite,Wurth,Bison или аналог...Това го пише и в сервизните ръководства,особено за апарати система Lucas-за тях проблема се решава /ако отворите не са много износени и елиптични/ със смяна на водещите щтифтове с по-дебели/ремонтен размер/-същите са като на Шкода Фаворит/Фелиция и струват комплекта-/2 бр.щифтове,болтове с нанесен херметик,гумени маншони и синтетична грес/-10-12 лв.-продават ги по магазините за Шкода...Успех !
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          Благодаря
          149 C2 046

          Коментар


            #6
            напротив болтовете са "специални" те са самозатягащи се и веднъж като се отвият трябва да се поставят нови или да се подсигурят против развиване с "локтайт"това е за твоя сигурност колега, това съм го чел в "хайнес ръководството"!

            Коментар


              #7
              Борислав написа:
              напротив болтовете са "специални" те са самозатягащи се и веднъж като се отвият трябва да се поставят нови или да се подсигурят против развиване с "локтайт"това е за твоя сигурност колега, това съм го чел в "хайнес ръководството"!
              Ами колега и аз така съм чувал, но като реших да сваля предната част на апарата и се оказаха най-обикновени болтове. Най-вероятно тракането ще да е от износени накладки (ама МНОГО износени). Сега съм си купил нови, но незнам това бутало (което прилича на голяма тръба) дали се връща с натиск или с въртене? Твърдо съм решен сам да ги сменя! Ако някой ми даде акъл ще съм му признателен
              149 C2 046

              Коментар


                #8
                Krasio написа:
                Борислав написа:
                напротив болтовете са "специални" те са самозатягащи се и веднъж като се отвият трябва да се поставят нови или да се подсигурят против развиване с "локтайт"това е за твоя сигурност колега, това съм го чел в "хайнес ръководството"!
                Ами колега и аз така съм чувал, но като реших да сваля предната част на апарата и се оказаха най-обикновени болтове. Най-вероятно тракането ще да е от износени накладки (ама МНОГО износени). Сега съм си купил нови, но незнам това бутало (което прилича на голяма тръба) дали се връща с натиск или с въртене? Твърдо съм решен сам да ги сменя! Ако някой ми даде акъл ще съм му признателен
                с натиск!
                "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                Коментар


                  #9
                  Между другото и на мен ми тракат спирачните апарати и много ме дразнят.Като ги оправиш пиши защо е било тракането! П.П.-Буталото се прибира с натиск.Най лесно пробвай със щанга.По принцип аз винаги така съм си ги връщал в първоначално положение.
                  == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                  На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                  Коментар


                    #10
                    Моите тракат щото са се разбили втулклите и трябва да ги свалям и на стругар да прави нова втулка в шенкела.
                    N.Y. State of Mind

                    Коментар


                      #11
                      Слав написа:
                      Между другото и на мен ми тракат спирачните апарати и много ме дразнят.Като ги оправиш пиши защо е било тракането! П.П.-Буталото се прибира с натиск.Най лесно пробвай със щанга.По принцип аз винаги така съм си ги връщал в първоначално положение.
                      Благодаря за съветите! След смяната на предните накладки с нови тракането изчезна.
                      149 C2 046

                      Коментар


                        #12
                        Буталата на спирачния апарат на Uno-то са яко клеясали едни казват ремонтен комплект ,други WD спрей .А Вие
                        FIAT MAREA 1.6 16V

                        Коментар


                          #13
                          dany boy написа:
                          Буталата на спирачния апарат на Uno-то са яко клеясали едни казват ремонтен комплект ,други WD спрей .А Вие
                          Бой с чука и това е!!! :D :D :D Шегувам се - сваляш цилиндъра, разглобяваш и почистваш с фина шкурка, сменаш семерингите и си готов.А - да и добре обезвъздушаваш след това...
                          Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                          Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                          ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                          Коментар

                          Working...
                          X