Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

малко въпросче за турбо ефект.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    малко въпросче за турбо ефект.

    Та значи мен не ми интересува блоу-оф ефекта, а просто като вкарам двигатела например над 3000 оборота и да се чува някакво съскане.Имали някой идеи как може да се получи нещо такова. Чудя се например ако някаде по двуцевката направя малка дупчица например около 5мм. какъв ще бъде ефекта.
    Tofas- Sahin 1.6 карб.

    #2
    Re: малко въпросе за турбо ефект.

    ForceWere написа:
    Та значи мен не ми интересува блоу-оф ефекта, а просто като вкарам двигатела например над 3000 оборота и да се чува някакво съскане. Имали някой идеи как може да се получи нещо такова. Чудя се например ако някаде по двуцевката направя малка дупчица например около 5мм. какъв ще бъде ефекта.
    Ще бръмчиш много ако направиш дупка на двуцевката и няма да има "съскане".А тва съскане може да го постигнеш като сложиш турбина
    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

    Коментар


      #3
      Re: малко въпросе за турбо ефект.

      ForceWere написа:
      Та значи мен не ми интересува блоу-оф ефекта, а просто като вкарам двигатела например над 3000 оборота и да се чува някакво съскане. Имали някой идеи как може да се получи нещо такова. Чудя се например ако някаде по двуцевката направя малка дупчица например около 5мм. какъв ще бъде ефекта.
      Твоята кола има ли турбо ? И ако да, бенизин или дизел е ?
      Uno Turbo RulZz

      Коментар


        #4
        няма турбо, бензинка е
        Tofas- Sahin 1.6 карб.

        Коментар


          #5
          е тогава просто ще бучи , при това гадно

          Коментар


            #6
            е

            швабите са измислили такава "свирка" беше около 25E.прикрепя се в началото на генерациятя
            Прикачени файлове
            селото се оказа точно в града

            Коментар


              #7
              Re: е

              $ abarth $ написа:
              швабите са измислили такава "свирка" беше около 25E.прикрепя се в началото на генерациятя
              Тва не имитира ли повече звука от отварянето не уесгейта
              _______________________________________
              0885261834

              Коментар


                #8
                турбо ефект

                Чувал съм че с бръснарско ножче в края на генерацията се постига ефекта от турбото или сложи ТУРБО...... :P
                Stilo 1.9 JTD - 115 к.с.

                Коментар


                  #9
                  Дупката да е около 2мм.и то на изпускателния колектор. :D
                  125s/1600ccm/100ps

                  Коментар


                    #10
                    FIAT 125s написа:
                    Дупката да е около 2мм.и то на изпускателния колектор. :D
                    незнам да ли говориш сериозно или се базикаш, но ако е сериозно какво силиш за идеята да направя една дупка около 5-6мм. да навия резба и да завинта един от тези накрайници кадето са дадени с помпите- за напомпване на топки и други такива. Говоря за метални естествено, не за пластмасовите накрайници. На тях дупката горе долу им е около 2мм. А пък и ако няма резултат, после мога да сложа едно болче и се едно никога не е дупчено
                    Tofas- Sahin 1.6 карб.

                    Коментар


                      #11
                      Ами не се бъзикам,така съм чувал.И по принцип би трябвало да има значение каде е отвора (на колектора има най-голяма скорост на газовете).А може да направиш резба направо М3 и после такова болтче.По малко ще е и няма много да се забелязва. :D
                      125s/1600ccm/100ps

                      Коментар


                        #12
                        Абе момчета не може ме убедите че ще се постигне някакъв такъв звук Има едни сирени дето се монтират и вадат такъв звук,то това им е и предназначението
                        _______________________________________
                        0885261834

                        Коментар


                          #13
                          дуката бе направена, ефекта беше че до 1000оборота вади звук като на драгстер, но между 1000 и 4000 брамчи като заска, и то когато и прескача цилиндър :D , а над 4000 не беше зле. Дупката бе 3мм. на двуцефката веднага след снадката с испускателния колектор, а сега кажете как да я запълна :D Иначе има потенцял да се сложи някаква свирка, през тази дупчица вадеше стабилно налягане.
                          Tofas- Sahin 1.6 карб.

                          Коментар


                            #14
                            ForceWere написа:
                            дуката бе направена, ефекта беше че до 1000оборота вади звук като на драгстер, но между 1000 и 4000 брамчи като заска, и то когато и прескача цилиндър :D , а над 4000 не беше зле. Дупката бе 3мм. на двуцефката веднага след снадката с испускателния колектор, а сега кажете как да я запълна :D Иначе има потенцял да се сложи някаква свирка, през тази дупчица вадеше стабилно налягане.
                            Кво ти казах да не се занимаваш с глупости???Заварка му е майката
                            _______________________________________
                            0885261834

                            Коментар


                              #15
                              Жалко че не се е получило .Със заварка е най-добре ,ама ако не ти се отваря кутията да сваляш тръбите навий една самонарезна вида или някво болтче.
                              125s/1600ccm/100ps

                              Коментар

                              Working...
                              X