Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Първата тема тук - Италсервиз....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Първата тема тук - Италсервиз....

    Колкото и да не ми се искаше, май се падна моя честта да пусна първата тема тук. Та иде реч за може би добре познатия ви на всички сервиз на 4-ти км в София, на кръговото, даже май му знам и адреса, води се на "Винарово колело". Имах проблем с Типо-то, като го взех, на студено палеше от раз, като го изгасиш обаче - не ще, или поне палеше когато си иска, когато е загрято. Чудеха се сума ти майстори, от какво ли е, бензинова помпа ли, карбуратор, делко... Заведох го най-накрая на 4-ти км, седя там цял ден, взеха ми 10-20 лв., не помня вече, и ми казаха че не знаят какво е - и това се води сервиз за италинаски коли, със стендове, електроника, и не знам кво си .... Останах много разочарован от тях, повече не бих отишал там... Проблема се оправи няколко дена по-късно от един пич за 10 лв., много добър електриджия, оказа се комутатора на запалването - от Александър Ауто го взех и айдееее... не съм се спирал до сега... Това е историйката ми, която исках да споделя... Надявам се не съм обидил никой... Леко и безаварийно каране на всички :D !

    #2
    Re: Първата тема тук - Италсервиз....

    emdless4 написа:
    Колкото и да не ми се искаше, май се падна моя честта да пусна първата тема тук. Та иде реч за може би добре познатия ви на всички сервиз на 4-ти км в София, на кръговото, даже май му знам и адреса, води се на "Винарово колело". Имах проблем с Типо-то, като го взех, на студено палеше от раз, като го изгасиш обаче - не ще, или поне палеше когато си иска, когато е загрято. Чудеха се сума ти майстори, от какво ли е, бензинова помпа ли, карбуратор, делко... Заведох го най-накрая на 4-ти км, седя там цял ден, взеха ми 10-20 лв., не помня вече, и ми казаха че не знаят какво е - и това се води сервиз за италинаски коли, със стендове, електроника, и не знам кво си .... Останах много разочарован от тях, повече не бих отишал там... Проблема се оправи няколко дена по-късно от един пич за 10 лв., много добър електриджия, оказа се комутатора на запалването - от Александър Ауто го взех и айдееее... не съм се спирал до сега... Това е историйката ми, която исках да споделя... Надявам се не съм обидил никой... Леко и безаварийно каране на всички :D !
    Нали имаше Темпра
    Карам Фиат Темпра 1.4 1995г.Всички екстри...

    Коментар


      #3
      Re: Италсервиз

      Mitko написа:
      Не мога да виня никой диагностик за това, че не му се занимава. Проблем при който няма код за грешка е труден за диагностициране и обикновено те не се занимават. Изчитат грешките и това е. Доскоро в Италсервиз имаха и много стар стенд. Сега е нов но аз не съм ходил там от много отдавна заради простия факт, че моята модификация никой не ще да я работи Натрупах толкова опит по инжекциони, че вече се оправям сам.
      Винаги съм се оправял сам!Не съм стъпил в сервиз с темпрата
      Карам Фиат Темпра 1.4 1995г.Всички екстри...

      Коментар


        #4
        Re: Първата тема тук - Италсервиз....

        ![/quote]Нали имаше Темпра[/quote]Типо съм карал винаги Цели 25 години

        Коментар


          #5
          AAAA, не така, изпреварил си ме, значи ....Аз също искам да ви споделя неудовлетворението си от Итал Сервиз.Отиваш. Приемчика е много готин кретен. Може да те лъже в очите без да мигне, стар кадър от занаята, знае всички трикове да те метне. НЕ РАЗБИРА ОТ ИТАЛИАНСКИ КОЛИ !!! сигурен съм.Предишния поне знаеше кое кое е.След като се направи че това е "нищо работа, тука момчетата ги решават тия проблеми със стотици" ти пали колата, влиза вътре в сервиза, и от тука натам вече си се пре*бал. Щото веднъж като влезне, няма вадене, излиза след час един двуметров гащеризон, шушукат си нещо и после приемчика ти вика "кофти работа, колега" с влажен поглед все едно вика "сИпи по още едно". Общо взето те подмамват с приказки от сорта "сега сме я качили на крика/разглобили" и "то труда е почти същия" ...Никога не ти казват кога точно ще стане готова колата ти. Вътре има непрекъснато разни други машини, на приятели на шефа, на гаджето на шуренайката и на баджанака лелинчото и около твоята кола се подпичкват некакви голобради тийнове дето иначе не бих им дал да ми помпат гумите.След 2 часа и 30 минути за смяна на ремъци на серво, климатик и алтернатор ("работа за половин час"), колата излиза от халето, двуметровия омаслен гащеризон ми седи доволно в плюшената тапицерия.Плащам, паля (знаете какъв грохот се чува под моста от колите) и още с излизането на колелото усещам че колата тропа та се не трае. Правя си кръгчето и отново влизам.Хващам го дебелия приемчик и викам слушай. Той слуша и казва "абе кво стаа с таа кола бе!?" Вика крачун, той, от своя страна вика онова голобрадото. То седи мънка, обаче от грохота аз нищо не чувам. Питам "КАКВО?". Тука малко се спичат, дългия вади една отвертка навира си я в ухото, слуша и мъдро заключава "предпазен клапан на сервото, ма то не е страшно карай така, като решиш ела да го опрайме ако те дразни." "Клапана" си го оправих сам, след като завих трите болта, които мънечкио беше забравил да завие.Гадното в цялата работа е че тоя тъп сервиз ми е най близко и ми е много удобен обаче са много зле в организацията.
          Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

          Коментар


            #6
            абе за сервиза разбрах че не си вършат работата добре! Ама следващия път първо питайте за някакъв проблем и после ходете на разни майстори и тем подобни, нали за това е този форум. До преди година работех като автотенекеджия в сервиза на бащата. Та да се върна на проблема за който говори emdless4 . Аз със моята алфа ромео 75 имах същия проблем и нали работя в тази сфера тръгнах по познати и приятели монтьори. Подчертавам че съм автотенекеджия, а не специалист по ДВГ(макар да съм завършил ДВГ същатаспециалност в средното си образование, а висшето ми е транспорт и енергетика). От самото начоло си мислех че може да е комутатора ама нали не съм спец.Та всеки вика било от това било от онова та както и да е проблема не беше решен и както става в такива случаи колата отказа да запали когато си бях отишъл на село(на 15км. от Сливен)и я оставих там и се прибрах с автобуса. Отидих на една от моргите в Сливен и там намерих комутатор"made in Germany" от опел били го свалили на външен вид като моя, цената 25 лв. Нали се познавам с хората ми го дадоха да пробвам и ако стане да им го платя. Отивам на село разхвърлям цялата зап.с-ма сменям кабели, клеми, комутатор, слагам акумулатора и въртя да паля.( забравих да спомена че това става зимата, а деня в който правих ремонта беше минус 10 градуса и колата беше на открито). И най-неочаквано и за мен самия колата запали вярно малко трудно ама запали. Бях много доволен от себе си натрих носовете на най- добрите майстори в Сливен. Та това е моята одисея
            Пунто 1.1

            Коментар


              #7
              Аз съм доволен от Итал - сервиз. Преди две години катастрофирах на Орлов мост много жестоко отпрасках две коли напред. Отидох веднага при застрахователите и те ме изпратиха в най - близкия сервиз за италянски коли и понеже не съм от София закарахи колата там. Беше премазана до блока на двигателя. Оставих я в сервиза качих се на автобуса и се прибрах в Пловдив след 15 дни ми се обадиха и си прибрах колата все едно нищо не е било. Справиха се отлично. Верно че взеха 5 хилки ама Орел да му мисли кой застрахова
              Почиствам пътни знаци.

              Коментар


                #8
                То може и да са я управили колата ама ако се наложеше ти да плащашicko PB7932XB нямаше да си толкова доволен все едно си купуваш още веднъж колата. Тук в Сливен щяха да ти вземат в пъти по малко, като качеството щеше да същото да не казвам и по добро и ако дадеш някой лев над уговорката можеше и фактура за 6 хиляди лева да ти дадът, като с разликата можеш да си вземеш и една темпра например(един приател си взе за 3500лв. в отлично състояние)
                Пунто 1.1

                Коментар


                  #9
                  icko PB7932XB написа:
                  Аз съм доволен от Итал - сервиз. Преди две години катастрофирах на Орлов мост много жестоко отпрасках две коли напред. Отидох веднага при застрахователите и те ме изпратиха в най - близкия сервиз за италянски коли и понеже не съм от София закарахи колата там. Беше премазана до блока на двигателя. Оставих я в сервиза качих се на автобуса и се прибрах в Пловдив след 15 дни ми се обадиха и си прибрах колата все едно нищо не е било. Справиха се отлично. Верно че взеха 5 хилки ама Орел да му мисли кой застрахова
                  OOOO, пич, ами на тях това име най-голямата далавера, бе.Катастрофирала кола, плаща застрахователя .....Изписват се невероятни неща за смяна всичко оригинално, а твоята собствена кола се разминава с разни айде да не са съвсем ментета но много по евтини чаркове. После оригиналните се продават пак, на чиста печалба ....
                  Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

                  Коментар


                    #10
                    [quote="Кейн"]
                    icko PB7932XB написа:
                    OOOO, пич, ами на тях това име най-голямата далавера, бе.Катастрофирала кола, плаща застрахователя .....Изписват се невероятни неща за смяна всичко оригинално, а твоята собствена кола се разминава с разни айде да не са съвсем ментета но много по евтини чаркове. После оригиналните се продават пак, на чиста печалба ....
                    Може да не разбирам много от коли но мога да различа дали са ми сложили фарове Valeo, а не някви турски ламбини шишета и също така многа да видя че ръбовете на са добре припаснати и колата е супер боядисана. Въпроса беше такъв че аз съм доволен - стана бързо и качествено. Аз с тази кола си вадя парчето хляб и за мен това е важно. Пък и аз в моята работа ако мога да дера някой го дера и даже му режа главата от кръста :D Важното е да можеш и още по-важно е да го направиш далаверката. Нали знаете приказката за лудите и баниците
                    Почиствам пътни знаци.

                    Коментар


                      #11
                      Toва е анти сервиз .Исках да ми направат диагностика на типото,чаках 2 часа ,и накрая излезе приемчика и ми каза да мина утре ,че е това голфче чакало преди мене.Направих му ебати скандала,аз съм излязал от работа ,чакам 2 часа и мини утре ебати умрелия сервиз е това никога нема да стъпа там.
                      FIAT TIPO 1,6

                      Коментар


                        #12
                        За итал сервиз, минах от там да ги питам, без кола щото ми е близо до работата, колко ще ми струма смяна на ремък и ролка - 54лв без частите. Като разбраха че съм си купил предварително щяха да ми избодат очите. Да не говорим колко време чаках някой да ми обърне внимание. Докато намеря и приемчика им..... После един пич ми го смени ремъка за 30лв.
                        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                        Коментар


                          #13

                          Коментар


                            #14
                            Re: Първата тема тук - Италсервиз....

                            emdless4 написа:
                            Колкото и да не ми се искаше, май се падна моя честта да пусна първата тема тук.
                            Сефтето във форума на Ланчия го направих аз с една историйка, която бих искал да споделя с колкото се може повече колеги. Това че взимат скъпо е факт, но не съм съгласен че работят качественно. По-добре прочетете внимателно и си правете изводите за какви помияри става въпрос. Ето и линкчето: Пазете се от псевдо майстори и сервизи. Моя съвет е за ИТАЛСЕРВИЗ: "Не го опитвайте на вашата кола!"

                            Коментар


                              #15
                              ИТАЛСЕРВИЗ

                              През 2003 бях ходил в ИТАЛСЕРВИЗ на колелота на 4-ти км за смяна на ангренажен ремък на Фиат мареа 1.8 16V. Същата тази мареа я бяхми купили чисто нова от Ванто Трейд, така че колата си я бяхме карали само ние. За консумативите на същата кола ще кажа само,че карам със Селения голд и го сменям на по 15,000.Та във въпросния ИТАЛСЕРВИЗ ми смениха ремъка след солидно изръсване на джоба. Веднага след това започнах да имам проблеми с колата и специално със запалването и работата на двигателя. Имаше случаи когато колата с мъка палеше от 4-ти път вертене на стартера, а понякога ми гаснеше на сфетофар. Можеш сам да си направиш сметка какво съм преживявал на сфетофар, а колата пали от 4-ти път. Отивам пак в ИТАЛСЕРВИЗ и те ми казват да оставя колта да я "ВИДЯТ" какво и е.След 2 дни си я взимам и пак същите ядове. През това време без кола съм като труп при положение,че работата ми налага да правя средно 60-70 км в София.Питам ИТАЛСЕРВИЗ да наема кола за работа, но модерния италиянски сървиз НЯМА!!! Ходя на диагностика в няколко софийски сирвиза, но положението е същото.Докото в една приятна ноемврийска вечер, колата ми гасне на надлеза надежда и ДОТАМ! Няма никой след стартера.Завличам колата от надежда до Гео Милев и се обаждам на същия този ДКВ. Човека ми прати негова репатрашка, даде ми едно Типо 1.6 под наем и ми взе колата за ремонт.След 2 дни си я взимам и от тогава мареата си тръгна да върви както трябва. Колата с 1.8 двигател има доста динамика, който е карал мареа знае. Проблемът с колата се оказа, че момчетата от ИТАЛСЕРВИЗ не са паснали ремъка на двата вала, а са го натегнали с еден зъб и от там цялата електроника започна да греши. Както и да е. Сам си прави извод от тази случка. Друг случай МОЙ с ИТАЛСЕРВИЗ.Купих си фиат браво HGT от Ванто трейд. Колата е втора употреба, но на 76 000 км. Колата е една от малкото правени бравота с кожен салон така, че се води рядка. Бях тръгнал да си купевам Мареа Weekend 125 JTD пак от Ванто Трейд, но бравото ме хареса повече. Значи шефа на Ванто Трейд, Христо Николов ми носи ключа и на студено палим бравото. Грам синьо не излиза!!!Уговаряме се с Христо Николов и той ми казва да се разбирам с началника на ИТАЛСЕРВИЗ Иван Николов Тодоров, който отговаря за колите за продажба на Ванто Трейд. Бравото имаше малки забележи и аз се уговорям за цена без забележки. Както се знае, за кола втора употреба трябва да се направят нужни ремонти. Рементите бяха ангренаж и смяна на маслото. Тези неща не бяха в цената!!уреждам си аз финансирането на автомобила, г-н Иван Тодоров ми урежда регистрацията.Всичко минава ок! и аз си взимам колата. Пълня резервоара и започвам да карам. По-горе забравих да спомена, че маслото което продават в ИТАЛСЕРВИЗ е ДЖАРАМА, тракторно масло едва ли не. Ако искаш провери в Iveco Truck center за тава масло! Разбира се той, Иван ми е сипал 5W40 а не 40W.Както и да е. Качвам се на Цариградско и тръгвам към Пловдив. Преди разклона за Нови хан съм вече на 180-185, но поглеждам през огледалото и гледам,че колата пуши като Икарус при -20 градуса. Спирам веднага и отивам до ауспуха. Пипам с хартия края и тя става ЧЕРНА!!!!Връщам се веднага при Иван от сервиза и му обяснявам какво е състоянието. Той също вижда ауспуха, но ме успокоява,че поради това че колата е седяла известно време некарана и може би "ГУМИЧКИТЕ" на клапаните били се "Разсъхнали"!"Ще покораш и ще се оправи". Карам аз събота и неделя, обаче гумичките са "СУХИ" и колата пуши.Отивам понеделник при Иван, колата пуши, той казва остави я да я "ВИДИМ"! Аз пак оставам без кола. Мърляли нещо правили, газ наливали в цилиндрите, аз си взимам колата, тя пак пуши и така.Карам с "ЯД" колата 1 седмица, сипвам 1 литър масло, не издържам и отивам пак при Иван. Вика този път пак да я оставя, оставям я. Правили каквото правили, обаждам се,Иван казва "Приятел, трябва да се сменят сегменти и радиатора, щото радиатора бил "ЗАПУШЕН". Мисля, Иван си знае работата, ИТАЛСЕРВИЗ е това, и му казвам ОК прави каквото трябва колата ми трябва. Прави Иван колата, взимам я и ми вика:Карай бавно 1000 км, за да слегнат сегментите. Тогава трябваше да ходя до пловдив и тръгвам натам. Карам с 100-110 отиване и връщане. Колата е "Спъната", викам си от новите сегменти е! След 1 седмица, 1500 км. положението и същота "Спънато", а аз трябва да пътувам до Стара Загора. Тръгвам и пак на Нови хан при 140 км. чувам, как двигателя само изчука и веднага спирам.Паля пак с надежда да ми се е причуло, но уви! Викам СБА, идва едно Атего, качва ми колата и пак при Иван.Беше неделя, него го няма. В понеделник му се обаждам, той ми казва: "Приятел много лошо. Още не знам какво е, но не е добре. АЗ обаче, му казвам да не ПИПА повече колата. Излизам от работа, отивам до ДКВ, взимаме репатрашката на ДКВ и отивам посред ИТАЛСИРВИЗ да си взема колата. В ДКВ отварят двигателя пред мен, а на мен ми притъмня. ДВЕ ОТ БУТАЛАТА БЯХА СКЪСАНИ И УДАРИЛИ В КАПАКА НА ГЛАВАТА. Изважаме буталата с биелите, маркираме биелите. След като стигаме до коляновия вал и другите бутала,се оказва,че останалите биели са правилно сложени, а двете скъсани са обърнати. Маркировката на страната към ангренажа сочи към съединитела. Рузултата: Скъсани БИЕЛНИ И ОСНОВНИ ЛАГЕРИ, НАДРАН КОЛЯНОВ ВАЛ И СПУКАНА ГЛАВА НА БЛОКА.С една дума РАЗРУШЕН ДВИГАТЕЛ. Г-н Димитров от ДКВ е лицензиран съдя по техничиски въпроси, така че си правете сами изводи за човека. Срещу 1500 евро, той ми намери двигател от ударено браво, сложи го и ми даде колата да си я карам за по-малк от седмица. Писменно ми даде и 6 месеца гаранция на двигателя и направените технически услуги.Забравих да кажа, че когато извадихме буталата от строшения двигател, 4 от 5 имаха нови сегменти, 1 със стар сегмент. "РЕМОНТ В ИТАЛСЕРВИЗ"В заключение, колеги оставям на ВАС да прицените от тази история за какво иде реч.Ако някой не вярва може да ми звънне на 0899843938 или да пише на лично съобщение.Аре, мир и спокойствие.

                              Коментар

                              Working...
                              X