Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчика за нивото на течността за чистачки при темпра/типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчика за нивото на течността за чистачки при темпра/типо

    говоря за темпра, не знам за другите модели дали е така. тъй като не ми работеше показанието на борд компа кога свършва течността, след като проверих къде е проблема се оказа въпросния датчик. разбира се той е едно глупаво полавъче и не мога да разбера какво му е станало, тъй като италиано са го капсуловали с някаква смола ли е лепило ли е и не може да се види къде се губи контакта. Купих си същия нивомер за спирачната течност от лада-7 лв струва, понеже не можах да намеря за темпра, а и предполагам ще ми искат поне 30 кинта. та съшия този датчик от лада се модифицира за 2 мин- маха се поплавъка му, защото е голям и не влиза в дупката на казанчето/на 2 зегерки е/, маха се поплавъка от оригиналния датчик/на щипка/ и посредством топъл силикон се захваща за оста на ладовия датчик. само трябва да се види как да се настрой като дължина, просто се сравняват 2-та датчика преди разглобяването. след това си се монтира на казанчето, но нали не е правено за тази дупка и датчика е с малко по-голям диаметър. съответно отново силиконче/самия датчик ляга плътно на казанчето, въпроса е да се задържи по някакъв начин, може и с лепило дори/ и сега си имам работещ датчик. Успех
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    новия датчик за темпра не струва 30лв ами около 100лв не помня точно а иначе УРАААААААААААААААААААА още довечера отивам в магазина за лада и аз да си го модифицирам моя ПС а има ли значение от каква лада ще е поплавъка или те са еднакви
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      pakumba пред очите ми твоята кола се превръща в лада
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        stef написа:
        новия датчик за темпра не струва 30лв ами около 100лв не помня точно а иначе УРАААААААААААААААААААА още довечера отивам в магазина за лада и аз да си го модифицирам моя ПС а има ли значение от каква лада ще е поплавъка или те са еднакви
        няма значение, те са си еднакви даже с нашите фиатски и резба и всичко/не че има значение/, обаче за фиат са няколко пъти по-скъпи. за съжаление в момента нямам апаратче да направя снимки кое как е, но е съвсем елементарно. все пак те съветвам да махнеш 1 стария си датчик и да видиш дали е като моя, дали случайно поплавъка не е пробит или нещо такова, което би могло да те спре. въпроса е единствено да замениш поплавъците, понеже ладовия е много голям. аз лично без проблем го направих с пистолета за топъл силикон и стана идеално. а и като си искараш стария поплавък ще видиш големината на дупката и ако случайно бъркам и се окаже, че има и друг вид поплавък за лада да не се прекараш. сега ми е толкова кеф, че бачка та съм оставил съвсем малко течност да ми свети и да ми е густо
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          geshabeli написа:
          pakumba пред очите ми твоята кола се превръща в лада
          еми аз съм си ладоман, обаче не ми стигнаха паричките за лада и си взех фиат :P . за мен важното е нещата в колата да бачкат, пък как вече не ме интересува п.с. не съм си забравил предложението за кабелите, ако имаш нужда л.с.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            pakumba написа:
            stef написа:
            новия датчик за темпра не струва 30лв ами около 100лв не помня точно а иначе УРАААААААААААААААААААА още довечера отивам в магазина за лада и аз да си го модифицирам моя ПС а има ли значение от каква лада ще е поплавъка или те са еднакви
            няма значение, те са си еднакви даже с нашите фиатски и резба и всичко/не че има значение/, обаче за фиат са няколко пъти по-скъпи. за съжаление в момента нямам апаратче да направя снимки кое как е, но е съвсем елементарно. все пак те съветвам да махнеш 1 стария си датчик и да видиш дали е като моя, дали случайно поплавъка не е пробит или нещо такова, което би могло да те спре. въпроса е единствено да замениш поплавъците, понеже ладовия е много голям. аз лично без проблем го направих с пистолета за топъл силикон и стана идеално. а и като си искараш стария поплавък ще видиш големината на дупката и ако случайно бъркам и се окаже, че има и друг вид поплавък за лада да не се прекараш. сега ми е толкова кеф, че бачка та съм оставил съвсем малко течност да ми свети и да ми е густо
            стария датчик съм го свалял много пъти така че ми е ясен /даже съм махал и смолата и му знам принципа много добре / поплавъка със сигурност не е пробит а пък имам и няколко неработещи датчици така че поплавъци има само ме притеснява тъй като датчика е на средата на казанчето като го напълня до горе с вода да не избие вода от поплавъка какво ще кажеш по въпроса
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #7
              ами предполагам са ни еднакви казанчетата- форма на ботуш, датчика се пада под казанчето за антифриза. аз моето първоначално го залепих с червен силикон че такъв имах, обаче днес го отварях за реглаж че много рано се обаждаше. със силикона не беше протекло, пък и да е то доста трудно се забелява там и не съм разбрал. в крайна сметка можеш да го залепиш с много неща- епоксидна смола, топъл силикон/голяма маниика/, универсален силикон, аз днес с обущарско лепило го залепих. там единсвеното налягане е от малко по-високия воден стълб, но те хората са го направили и дефакто се пада по-малко от 400 грама вода над този датчик, едва ли е толкова голямо налягането
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                pakumba написа:
                ами предполагам са ни еднакви казанчетата- форма на ботуш, датчика се пада под казанчето за антифриза. аз моето първоначално го залепих с червен силикон че такъв имах, обаче днес го отварях за реглаж че много рано се обаждаше. със силикона не беше протекло, пък и да е то доста трудно се забелява там и не съм разбрал. в крайна сметка можеш да го залепиш с много неща- епоксидна смола, топъл силикон/голяма маниика/, универсален силикон, аз днес с обущарско лепило го залепих. там единсвеното налягане е от малко по-високия воден стълб, но те хората са го направили и дефакто се пада по-малко от 400 грама вода над този датчик, едва ли е толкова голямо налягането
                вече нямам притеснения благодаря за идеята и за разясненията :D
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар

                Working...
                X