Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ръководство - монтаж на фабричен подлакътник - Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ръководство - монтаж на фабричен подлакътник - Стило

    Ей сън не ме ловеше, че мойта кочинка няма подлакътник.Бая време обикалях из СТЗ моргите, ама или няма или ако имат, искат цена като за 3 подлакътника.В крайна сметка взех, че си намерих миналата седмица.А днес благодарение на EVN(цял ден без ток в офиса), успях и да го монтирам.И така, необходими:- подлакътник- декоративен капак- метална планка (виж края на пост-а)- 3-те болта за захващане към планката.Един бърз поглед на конзолата:Започваме да я разглобяваме отзад напред. Има един болт под декоративното капаче, два болта под задната духалка.След което, тя пада, на щифтове е.2 болта под духалката и 2 болта най-долу до мокета.Развиваме ги и пада капачето:Махаме кожите от ск. лост и ръчната и гумата под стойката за чаши (там има още 2 болта):Разкачаме и страничните кори (на щифтове са), разкачаме конектора на Сити/АСР бутоните, бъркаме през дупката на ръчната и разкачаме конектора на запалката:След което самата конзола вече се вади.Така насочваме се към задната част и виждаме пластмасова планка.Принципно пишат из нетЯ, че била слаба и затова се ползвала металната, аз лично доста я напънах и едвам я огънах, но ..... както и да е. За планките по-нататък.Ето тук съм заградил местата, където планката се захваща за купето.Занитено е, препоръчвам да се разпробият нитовете:Така, ето снимки на пластмасовата и металната планки:3P и 5P ..... това не случайно е написано ! Малко по-късно за това.Така, време е да монтираме новата планка, нямах поп нитачка и се наложи да ползвам болтчета и гайки. Естествено мястото е трудно достъпно и ми отне известно време да завия гайките отдолу.И започваме по обратния ред. Монтираме задния въздуховод:Така, сега трябва да изрежете едно "прозорче" на конзолата, за да може да се завие самия подлакътник:Може да не се стараете, така или иначе няма да се вижда. Аз използвах дрелка и макетен нож.Така започвате да сглобявате всичко обратно, както си е било.След като сте сглобили всичко поставяте самия подлакътник и го захващате с болтовете:Снимката е от Brevetti , на когото съм много благодарен за снимковия материал.И крайният резултат:Уикенда ще търся сив плат, че това синьото ...... --------------------------Много, много ама мнооооооооооого важно!Има разлика между планките за 3врато Стило и 5врато Стило.Оказва се, че на 3 вратото Стило конзолата е доста по-ниска.Ако закупите подлакътник и планка от 3D Стило и я монтирате на 5D Стило , трябва да я удължите с 3.1см. (по мои сметки).Ето така:Снимки и преди-сега:-----------Ако закупите подлакътник от 5D Стило и го монтирате на 3D Стило, трябва да скъсите планката с 3.1см. (Нали знаете ? 3 пъти мери, един път режи !!! )-----------Темата е допълнена от автора на 09.04.2011 г. Коментари по темата - тук.Модераторски екип на fiat-bg.org
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm
Working...
X