Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Още един изгубен ключ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Още един изгубен ключ

    Затрих единствения ключ за колата.Нямам карта с кода.Търся човек да изолира имобилайзера, да ми маправи нов ключ и да си карам на воля. Ако знаете кой и къде предлага такива услуги - моля пишете. Колата е Пунто 1.1 ’96 година и е в София.
    Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
    Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
    Ex: Marea 2.4 JTD 2000
    Ex: Brava 1.6 1997
    Ex: Puntо 1.1 1994

    #2
    Във форума на Алфа има човек, който си спомням, че предлагаше решение, нямам представа за каква цена- bobo , http://alfaromeo-bg.com/forum/profil...ewprofile&u=21 Освен това погледни и тук- http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=2920

    Коментар


      #3
      Мисля и че Alexius може да даде съвет, но не знам дали напоследък дали му остава време за форума
      FIAT Bravo 1.6 16V '97

      Коментар


        #4
        Нов ключ за Пунто 2

        Здравейте!Имах такъв подобен проблем-но съм с един ключ.По съвет на ALEXIUS , тъй като е КОД 2- променящ се код, си поръчах заготовка на син ключ и код карта в Ауто Италия-дойдоха за 15 дни, струваха общо 180 лв.- около 40 лв.картата и останалото ключа. Той дойде нарязан, но разбира се с него не изгасна лампата КОД.Пратих ЛС на ALEXIUS , но не ми отговори. Намерих телефона - 920 0691 и кацнах там с колата. Беше брат му-свършихме работата срещу 20 лв. за 5 минути-имат уред с който влизат в компютара на Пунтото-вкарват кода -5 цифри и готово!Та се чудя-не ми ли трябваши само картата с КОДА , а от тук по-евтино да си направя син ключ с транпондер и после пак да ми прехвърлят кода с уреда в ключа- защо трябваше да им пълня гушите в Ауто Италия- между другото една заготовка в Австриа струва 40 Евро=80 лв., а тук ми взеха 140 лв!?Ако бъркам, някой от специалистите- ALEXIUS или Ключаря или друг , да ме поправят!Колега-със загубения ключ- поръчай си карта с рама номера-и то в чужбина-по-евтино и по бързо!Или при ALEXIUS- мисля, че четох някъде- шунтира Фиат кода ! :P

        Коментар


          #5
          С помощта ма kluchar i bobo реших проблема. А с помощта на АУДИ мисля да забравя въобще несполуките на италианското автомобилостроене.
          Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
          Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
          Ex: Marea 2.4 JTD 2000
          Ex: Brava 1.6 1997
          Ex: Puntо 1.1 1994

          Коментар


            #6
            venioid написа:
            С помощта ма kluchar i bobo реших проблема. А с помощта на АУДИ мисля да забравя въобще несполуките на италианското автомобилостроене.
            ... и да се запознаеш с несполуките на немското призводство Там ще останеш доста по-разочарован УСПЕХ п.с. Много странно ми се струват разни приказки от сорта "загубих си ключа, италянските коли са боклуци ...", "напих се и се ударих в дърво, ебати скапаните италянски коли как се трошат ...", "снощи дремах докато карам и влязох в дупка, много лошо счупих колата, ако беше германска нямаше да мръдне ..." и други много такива примери мога да дам Невежеството на всеки един български шофьор се пречупва през някакво автомобилостроене
            http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
            Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
            FIAT Punto 02' 1.9 JTD
            FIAT Punto 99' 1.7 TD

            Коментар


              #7
              Напълно подкрепям мнението на колегата Dodo 155.За съжаление това невежество е масово. Абсолютно неправилно съждение, което се шири между колегите, на които все им е виновно нещо друго, но не и те самите! :D
              == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

              На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

              Коментар


                #8
                Dodo 155 написа:
                ... и да се запознаеш с несполуките на немското призводство Там ще останеш доста по-разочарован УСПЕХ п.с. Много странно ми се струват разни приказки от сорта "загубих си ключа, италянските коли са боклуци ...", "напих се и се ударих в дърво, ебати скапаните италянски коли как се трошат ...", "снощи дремах докато карам и влязох в дупка, много лошо счупих колата, ако беше германска нямаше да мръдне ..." и други много такива примери мога да дам Невежеството на всеки един български шофьор се пречупва през някакво автомобилостроене
                Подкрепям и аз! Аман от немърливи към самите себе си и после към колите си шофьори! То е писано, писано, че направо изтъркано по темата с единственият ключ и необходимостта от втори такъв! Ако пък всеки можеше безпроблемно да прави ключ, който струва 5лв. щяха веднага да се намерят такива, които да пищят-АУУУ... ОТКРАДНАХА МИ КОЛАТА! ЕГАТИ НЕЗАЩИТЕНИТЕ ИТАЛИЯНСКИ БОКЛУЦИ!
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  Хайде стига с тази българщина. Има лоши шофьори, няма лоши коли, колите са такива каквито са и каквито си ги харесваме.
                  Lupo - The Monster
                  Е83 3D

                  Коментар


                    #10
                    Направил си живата сложен

                    Колегата си направил живота сложен сам .Но нали някой трябва да е виновен ./Като си ти се скъса копчето не хвърляш балтона все пак/.
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      Премахвам една голяма част от имобилайзерите на италианските автомобили.Трябва ми номера на ECU-то и мога да кажа дали може да се елиминира имото.0888 703306 Боби

                      Коментар


                        #12
                        За да не се стига до такива премеждия е най-добре собственика на колата да си направи резервен ключ навреме,т.е. преди да си е изгубил единствения работещ.kuzigeorg, при твоя случай нямаше как да се реши проблема само с поръчването на код картата защото ключовете които са код2 се поръчват по шаси и идват програмирани специално само за този автомобил.Надямвам се че на закъсалите от този форум и от алфа форума на които съм помогнал да са останали доволни.Миро
                        Alfa Romeo ,146, 1.9JTD, '99

                        Коментар

                        Working...
                        X