Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гърнета от стъклопласт?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гърнета от стъклопласт?

    Вижте какво намерих: http://rusautomaster.narod.ru/vihlopsys.htmlЧовека твърди, че е правил цели генерации от стъклопласт, включително изпускателните колектори. На мене ми се струва малко невъзможно, но дори и само задното гърне да стане добре е голям плюс - вечно гърне, много по-леко от неръждавейка, сигурно ще е и по-евтино.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    #2
    Като намериш смола която да устисква поне 800С - тогава цели генерации.....

    Коментар


      #3
      jamie написа:
      Като намериш смола която да устисква поне 800С - тогава цели генерации.....
      Не става въпрос за цели генерации, а само за задното гърне. Там температурата е много по-ниска. (според мене максимум 100 градуса) А ако стане, може да се окаже много перспективно - вечно гърне за ниска цена. При това може да се избере произволно крива форма, която да пасва към дъното на колата. От тук, максимален обем - следователно минимален шум, без да се спъва колата.
      Fiat Ritmo 105TC
      1600cc 105к.с.

      Коментар


        #4
        а някой в България да ли се е пробвал да направи такова. И евентулно каде може да се пита да ще се навие някой да направи, за експеримент
        Tofas- Sahin 1.6 карб.

        Коментар


          #5
          За мотори прават карбонови гърнета така че що да не може и за коли
          _______________________________________
          0885261834

          Коментар


            #6
            да, но карбоновите май ще са доста по скъпи
            Tofas- Sahin 1.6 карб.

            Коментар


              #7
              Виждал съм мой познат да си прави гърне от алуминий ефекта е зашеметяващ по леко и шумо изолацията е по голяма а и не поддава на курозия.
              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

              Коментар


                #8
                За съжаление и алуминия корозира и то от солената вода.Която май имате в района в излишък. :D
                125s/1600ccm/100ps

                Коментар


                  #9
                  FIAT 125s написа:
                  За съжаление и алуминия корозира и то от солената вода.Която май имате в района в излишък. :D
                  Имаме в морето, а и ние си караме колите по пътищата . А за алуминия може и да си прав не съм запознат с свойствата му.
                  FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                  Коментар


                    #10
                    много гадно се окислява алуминия. Гледаш слагаш си лъскаф алуминиев аспух, а след 2месеца вече имаш зелен аспух
                    Tofas- Sahin 1.6 карб.

                    Коментар


                      #11
                      Той алуминия може и да се окислява, ама това е само повърхностен ефект (образува се патина, която защитава останалия метал). Желязото за сметка на това се окислява в дълбочина.
                      Настоящата - Ford Focus ST
                      Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
                      Франкенщайн - R.I.P.
                      Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

                      Коментар


                        #12
                        jonfound
                        Човека твърди, че е правил цели генерации от стъклопласт, включително изпускателните колектори.
                        Е за това изказване казвам че е глупост.Карбоновите гърнета реално са облечени само с карбон. Ама ако някой го влече - да пробва, няма лошо.

                        Коментар


                          #13
                          Korun написа:
                          Той алуминия може и да се окислява, ама това е само повърхностен ефект (образува се патина, която защитава останалия метал). Желязото за сметка на това се окислява в дълбочина.
                          Солта не просто го окислява а разяжда.Виждал съм алуминиева бутилка за въздух на камион която беше с такива дълбоки язви че беше си направо пробита.А пък колко радиатори за климатици се разпадат от лугата малеййй.И понеже се занимавам с заваряване.... Значи в състава на обмазката на алуминиевите електроди има голям процент натриев хлорид(сол) и е задължително след заваряване да се изчука шлаката и да се измие много добре с вода(шлаката се разтваря),защото същата продължава да "яде" метала.А в крайна сметка целта на обмазката е да разрушава алуминиевия окис който се получава и който пречи на заваряването. :D П.С. Малко се поувлякох с работи които сигурно не ви интересуват ама.........Пък не по темата.
                          125s/1600ccm/100ps

                          Коментар


                            #14
                            FIAT 125s написа:
                            Korun написа:
                            Той алуминия може и да се окислява, ама това е само повърхностен ефект (образува се патина, която защитава останалия метал). Желязото за сметка на това се окислява в дълбочина.
                            Солта не просто го окислява а разяжда.Виждал съм алуминиева бутилка за въздух на камион която беше с такива дълбоки язви че беше си направо пробита.А пък колко радиатори за климатици се разпадат от лугата малеййй.И понеже се занимавам с заваряване.... Значи в състава на обмазката на алуминиевите електроди има голям процент натриев хлорид(сол) и е задължително след заваряване да се изчука шлаката и да се измие много добре с вода(шлаката се разтваря),защото същата продължава да "яде" метала.А в крайна сметка целта на обмазката е да разрушава алуминиевия окис който се получава и който пречи на заваряването. :D П.С. Малко се поувлякох с работи които сигурно не ви интересуват ама.........Пък не по темата.
                            Аз за солта никъде не съм споменавал Писах за окисляване, процес на взаимодействие на матриалите (най-общо) с кислорода.....
                            Настоящата - Ford Focus ST
                            Бившата - Bravo GT - мъничко, черничко, тук - там стъпва ...
                            Франкенщайн - R.I.P.
                            Fiat Ducato Heku Wohnmobill 530 '87 - НАБОРЪТ

                            Коментар


                              #15
                              jamie написа:
                              jonfound
                              Човека твърди, че е правил цели генерации от стъклопласт, включително изпускателните колектори.
                              Е за това изказване казвам че е глупост.Карбоновите гърнета реално са облечени само с карбон. Ама ако някой го влече - да пробва, няма лошо.
                              Като каза карбон се сетих - един приятел искаше да си облицова вътре салона на купето с карбон но като разбра че не е ефтино аи де ще го намери си все едни черни чували кадето са нишки и ги залепи сас някакъв лак по таблото насам натам Yellow_Flash_Colorz_PDT_05 Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Yellow_Flash_Colorz_PDT_22 По грозен тунинг не бях виждал за интериор...после голямо шкурене падна за да ги махнем тези неща и накрая игра един черен спрей
                              Fiat fen

                              Коментар

                              Working...
                              X