Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

По кой път за Метеора?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    По кой път за Метеора?

    Здравейте.Другата събота и неделя мисля да отскоча до Метеора в Гърция (9-ти и 10-ти април), но се чудя по кой път да хвана. Гледам, че почти всички след Солун продължават по магистралата към Катерини и Лептокария и после свиват през Лариса и Трикала. Въпросът ми е дали някой е минавал по горния път през Козани и Гревена? Ще ми се да мина по него, защото предполагам, че ще е много по-интересен от магистралата, понеже минава през планинска област. Ако имате наблюдения, моля, споделете
    преди - TIPO
    сега - VOLVO XC60

    #2
    Ако минаваш по малките пътища гледай ограниченията, че тамошните катаджий са по- големи суеци и от нашите.
    Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

    Коментар


      #3
      Вчера се върнахме от Метеора и ще дам малко инфо за желаещите да пътуват в тази посока. Въпреки, че не е много близко за пътуване с една нощувка, не беше никак изморително и го препоръчвам за тези, които имат на разположение само събота и неделя.Потеглихме от София към 7.45 часа. След Солун хванах по Атинската магистрала и след Лептокария спряхме за около два часа в градчето Платамонас. Има много хубава крепост за разглеждане, а и плаж, където се изтегнахме на слънце и събрахме поне 5 килограма бели камъчета за саксиите :D. Продължихме към Лариса, минахме Трикала и към пет следобяд пристигнахме в крайната точка - Каламбака. Хотелчето се оказа на райско място. Извън града, на баир, с изглед към Метеора, сред маслинова горичка, без нито една друга сграда в радиус от 3-4 км. И това само за 52 евро за двойна стая със закуска. Стопаните са много симпатични хора и всичко е на ниво. Ето сайта на хотелчето - http://www.arsenis-meteora.gr/xenonasen.php . Ако решите да ходите, правите резервация онлайн, без да е нужно капаро. Вечерта се разходихме около манастирите и хапнахме в градчето. Още нямаше много туристи и беше спокойно. На другата сутрин закусихме и в девет бяхме пред първия манастир. До дванайсет ги обиколихме отново, като влязохме в три от тях, накупихме сувенири и хайде обратно. Потеглихме по алтернативния маршрут към Гревена, Козани, и отново Солун. Той много повече ми хареса и го препоръчвам пред другия. От Каламбака до Гревена са много завои, но е идилично спокойно пътче сред природа, което си заслужава да се мине. След Гревена започва магистрала към Солун (5-6 евро пътни такси), която също е по-приятна от тази през Лариса (около 8 евро пътни такси). Минава се и през много тунели. Спирахме към четири в Кресна за хапване и към седем се прибрахме в София. Общо се събраха към 1200 километра и около 110-120 литра бензин. Надявах се да успея да мина с един резервоар (70 литра) от нашата граница до манастирите и обратно до границата, но нещо не се получи. Бързите магистрали, климатикът и няколко обиколки по баирите на Метеора излапаха горивото, та се наложи да зареждам в Каламбака за 3.4 лв за литър. А и бензинджията беше с лека ръка, та уж се обърка и ми напълни резервора до горе, вместо за 30 евро. Та така :D Ето и малко снимки:
      Прикачени файлове
      преди - TIPO
      сега - VOLVO XC60

      Коментар


        #4
        А така :D , колега dannybo може и да сме се видяли с теб тази събота и неделя понеже петък, събота и неделя бях в Каламбака. Хотелчето където сте спали е много хубаво, даже собственика му обикаляше със скутер и раздаваше брошурки. Даже си правеше реклама - Бербатов мой приятел, Стоичков... :D По който и от двата пътя да мине колегата няма да сбърка, ако не иска да плаща магистрални такси може да си настрои навигацията да ги заобикаля платените пътища. На мен ми излезнаха към 15 евро таксите общо на отиване и на връщане, но се прибрах през Лариса и след това магистралата Солун-Кавала, като слезнах към Драма и от там Илинден-Ексохи митницата и пак в Гоце Делчев. Иначе на отиване минах през Кулата. Дизела беше около 1,50 евро/литър или с около 0,50 лв. по-скъпо от България, но при заплатите в Гърция това е нищо разлика. Бензина беше по-скъп от дизела, не като при нас.Най-прякият път е през Кулата и Козани - 385 км. и както казваш е много приятен и красив за пътуване.
        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

        Коментар


          #5
          ilko-gd написа:
          А така :D , колега dannybo може и да сме се видяли с теб тази събота и неделя понеже петък, събота и неделя бях в Каламбака. Хотелчето където сте спали е много хубаво, даже собственика му обикаляше със скутер и раздаваше брошурки. Даже си правеше реклама - Бербатов мой приятел, Стоичков... :D По който и от двата пътя да мине колегата няма да сбърка, ако не иска да плаща магистрални такси може да си настрои навигацията да ги заобикаля платените пътища. На мен ми излезнаха към 15 евро таксите общо на отиване и на връщане, но се прибрах през Лариса и след това магистралата Солун-Кавала, като слезнах към Драма и от там Илинден-Ексохи митницата и пак в Гоце Делчев. Иначе на отиване минах през Кулата. Дизела беше около 1,50 евро/литър или с около 0,50 лв. по-скъпо от България, но при заплатите в Гърция това е нищо разлика. Бензина беше по-скъп от дизела, не като при нас.Най-прякият път е през Кулата и Козани - 385 км. и както казваш е много приятен и красив за пътуване.
          Собственикът на Арсенис е голяма скица :D Като ни видя, че сме дошли, се понесе с въпросния скутер от съседния парцел. Разрошен от вятъра, един дебеличък, с фланелка на Марадона и крещящ отдалеч: - Хелоууууу, Бербатооооов Поздравът варира според националността на гостите.Гърци - Хелоу, Салгипидис.Македонци - Хелоу, Пандев.Немци - Хелоу, Клозе.Сърби - Хелоу, Станкович.
          преди - TIPO
          сега - VOLVO XC60

          Коментар


            #6
            път

            Хубавое да се видят тези места .Ние скоро ще пътуваме по подобен маршкрут с връшане през Македония.
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              Колега мога да те уверя че през гравена е много пищен път но е много тесен и не е за подценяване.. Виражи. Големи наклони, и мн мн тесен път иначе откъдето и да минеш ти пожелавам приятно изкарване!
              Fiat Punto1.1, 55hp
              Fiat Punto HGT 1.8, 130hp
              Fiat Punto JTD 1.9, прогресия

              Коментар

              Working...
              X