Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гасне на гас

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гасне на гас

    Днес отидох да заредя газ на някаква измислена газ-станция.Изминах 1 км и колата започна да гасне в движение.Изведнъж оборотите падат и изгасва.На място няма проблем колкото и да я форсирам си даржи оборотите,но тръгна ли и изгасва.Това го прави само на газ.На бензин върви перфектно.И така се прибрах.Въпроса е дали може да е кофти газта която съм заредил,но чак пък толкова.Забравих да кажа,че съм с газов инжекцион.
    COUPE 1.8 16V
    Volvo XC90 T6

    #2
    според мен при движение влиза въздух някъде и ти обеднява сместта. т.е. ако имаш някой маркуч, който /например/ е изваден и е обърнат напред-по посока на движението на колата като тръгнеш и засмуква много въздух, на място си засмуква колкото му е нужно. не твърдя, че е това, просто предположение
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Да може да си прав.Имам траба която идва под бронята и отива директно в кутията на въздушния филтър.Но досега също беше така и нямаше проблем.Но утре ще го махна и ще сложа оригиналните тръби.Ще пиша после как е!
      COUPE 1.8 16V
      Volvo XC90 T6

      Коментар


        #4
        Не си прави труда да сменяш тръби. При газовия инжекцион, този ефект не трябва да се получава. Най-вероятно проблема е със лоша газ, и/или запушен филтър. Това че на място можеш да я форсираш нищо не значи - в движение режима е съвсем друг.
        Fiat Ritmo 105TC
        1600cc 105к.с.

        Коментар


          #5
          johnfound написа:
          Не си прави труда да сменяш тръби. При газовия инжекцион, този ефект не трябва да се получава. Най-вероятно проблема е със лоша газ, и/или запушен филтър. Това че на място можеш да я форсираш нищо не значи - в движение режима е съвсем друг.
          така е, ако досега е било по същия начин и е вървяла без проблем не си прави труда. при газовия инжекцион има разни електроники моторчета сонди, които се грижат за оборотите, съжалявам, но там не мога да ти помогна не съм наясно.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Сменях преди месец и полувина филтърчето което е на газовия клапан.Също така почистих изпарителя и досега нямах проблем.Дано да е от гадната гас,защото тази гас-станция беше .................
            COUPE 1.8 16V
            Volvo XC90 T6

            Коментар


              #7
              ако изобщо са ти сложили газ, или малко газ с въздух най-много
              FIAT UNO 1,4i ELEGANZA 160.A1.046

              Коментар


                #8
                Днес замалко да ме блъснат.Не бях забелязал,че превключвателя на гаста е вкючен и както карах(на бензин) и колата превключи на гас.Бях точно на едно кръстовище и изгасна.Добре че хората срещу мен спряха.Какво да я правя тази гас(около 12 л)?Бутилката е 30л.Дали ако я смеся с друга гас ще мога да я карам или да я източа и да си слагам друга гас?
                COUPE 1.8 16V
                Volvo XC90 T6

                Коментар


                  #9
                  NPD написа:
                  Днес замалко да ме блъснат.Не биах забелязал,че превключвателя на гаста е вкючен и както карах(на бензин) и колата превключи на гас.Бях точно на едно кръстовище и изгасна.Добре че хората срещу мен спряха.Какво да я правя тази гас(около 12 л)?Бутилката е 30л.Дали ако я смеся с друга гас ще мога да я карам или да я източа и да си слагам друга гас?
                  абе покарай още малко то като гледам още стотина км и ще свърши ако съдя по датата когато си пуснал поста излиза че за 2 дни си изразходил 18л значи днес тези 12 литра ще свършат :D то на тези скъпи горива си е престъпление да се изпуска ей така газта на вятъра :D
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    си е престъпление да се изпуска ей така газта на вятъра
                    Особено ако мине някой пушач !

                    Коментар


                      #11
                      Май нещо не сте ме разбрали.Бутилката беше празна и съм заредил само за 10 лв.Което значи към 12л.И въобще немога да я карам на гас,затова си карам на бензин.Затова попитах дали ако я допълня ще мога да я изразходя или да я махна,но ще загазовам целия район
                      COUPE 1.8 16V
                      Volvo XC90 T6

                      Коментар


                        #12
                        NPD написа:
                        Май нещо не сте ме разбрали.Бутилката беше празна и съм заредил само за 10 лв.Което значи към 12л.И въобще немога да я карам на гас,затова си карам на бензин.Затова попитах дали ако я допълня ще мога да я изразходя или да я махна,но ще загазовам целия район
                        ]Ако си прежалил парите по-добре я изпусни за да не прецакаш колицата, и да нямаш по-нататъшни ядове! И сипвай само на проверени места! Аз зареждам само на Шел из цялата държава и досега проблем не съм имал. Е чат пат и на ОМВ.
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар

                        Working...
                        X