Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мареа - дисплей на километропоказателя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мареа - дисплей на километропоказателя

    Дни след като си купих колата (Фиат Мареа 1,8 и) ми угасна километропоказателя.Приятели ми казват - "Ами да, така става с пипани километри".А пък аз си мислех, че моя джамбазин е коректен и не пипа (това е по неговите думи).Колата я взех на 196 000 (97г.). Викам си аз - "ако е пипана , на колко ли километра ми е колицата божееее". - Чета усилено в мрежата, пиша аз, съветват ме (http://www.fiatforum.com/marea-techn...tml#post718673) к’во да направя и аз се захванах да разглобявам таблото - http://www.bravo-guide.co.uk/photoga...ashbulb%20.pdf. - На линка по-горе не е указан инструмента, с който се разглобява таблото. Шестограм N 4 се ползва за винтовете по таблото. На фиг.1 - сваля се капака на предпазителите и поглеждайки нагоре към кормилото отвивате с кръстата отвертка едно винтче (иначе ще падне едно дърпане на таблото при свалени всички други винтове). - Наистина се оказа, че лампичката върху платката, под дисплея е изгоряла. - Понеже нямах нова лампичка, чудя се от коя от сигнализационните лампи на долния ред да се лиша. И решавам - вадя сигналната лампа на предп. колан. Е това с намерението някой ден пак да отварям и да я сменя и нея. Както пише в документа и от съветите на поста ми - ДОКАТО Е РАЗКАЧЕНО ТАБЛОТО ДА НЕ СЕ ДАВА НА КОНТАКТ !!! Само че забравих да запиша името на чипа, който пише данните на километропоказателя. Сигурно него препрограмират, за да докарат километри около 100к. Не че с това смятам да се занимавам, но просто от интерес ако някой знае к’во пипат джамбазите ...
    Fiat Marea 1.8i

    #2
    Re: Мареа - дисплей на километропоказателя

    и защо реши че е пипанможе просто да е съвпадение
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      и защо реши че е пипан може просто да е съвпадение
      Че бил пипан се бъзикаха с мен колегите. Аз вярвах, че джамбазина ми е коректен и не е пипал километрите. Все пак нещо ме глождеше до последно. Чак когато тръгнах да разглобявам таблото се уверих , че не е пипано (винтчетата не бяха наранени от отвиване).Оказа се наистина съвпадение.
      Fiat Marea 1.8i

      Коментар


        #4
        това е добредано да нямаш други проблеми с колата и да и се радваш
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          А не остава ли някъде информация за реалните километри която да може да се извади. Един колега с БМВ наскоро ми се оплакваше че му изкарали такава информация, и колата реално е на 320000, а на дисплея пише 130000 ?
          Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
          Renault Safrane 2.0 16V

          Коментар


            #6
            Tod_AD написа:
            А не остава ли някъде информация за реалните километри която да може да се извади. Един колега с БМВ наскоро ми се оплакваше че му изкарали такава информация, и колата реално е на 320000, а на дисплея пише 130000 ?
            май може, но на автомобили след 2002 г. ако не се лъжа
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар

            Working...
            X