Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Параклис Вакарел - среща!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Параклис Вакарел - среща!!!

    Здравейте колеги,бих искал да споделя моя идея с вас, като преди това искам да ви разкажа една история, много близка до тази, която всички преживяхме около неприятната случка във Вакарел.Във вторник ходихме със Стани до Ихтиман, трябваше да вземем протокола за катастрофата от тамошната полиция, имахме работа и в болницата.....на връщане ходихме до Вакарел, с надеждата да открием Чара - кучето на Стани, което при катастрофата изчезна......хубавата новина е че кученцето си стоеше до вилата, в очакване на стопанина си...много вълнуваща гледка бе, когато се събраха двамата.....насълзиха ни се очите......По пътя към Ихтиман, Стани ми разказа за един параклис, намиращ се на около 100 метра от мястото на удара. Строежа е започнат преди около 4 години, почти е завършен. Начинанието е започнато от местен жител, който преди четири години претърпява много тежка катастрофа със семейството си, едвам са оживяли.....след като се възстановява, човека решава да построи параклиса, като преклонение пред бога че е жив.....Стани е влизал в този параклис и преди, но във въпросния ден бе много важно да го посети пак....говореше за това почти през цялото време на пътуване...Разговарях с господина, построил параклиса и ще се опитам да перефразирам думите му, след като му разказах историята на Стани и всички нас:"- ами момче, за това е оживял, защото е влизал тук, защото този параклис е строен точно поради тази причина..."Онемях......не знам до колко всеки от вас възприема толкова емоционално такива неща, но аз онемях......а на Стани му трепереха краката от вълнение.....параклиса е буквално на 100-150 метра от мястото на удара....и е там заради друг удар....Моята идея е следната, нека в неделя се съберем и да отидем до този параклис. Мисля че трябва да запалим по една свещ там, да благодарим на господ че Стани и всички в колата са сред нас......и да се помолим повече да не се повтаря това.....Нека покажем, че пред такива нещастлия сме единни, нека покажем че сме заедно........ заслужаваме го ние, заслужава го и Стани...и всички, които бяха там и изживяха този ужас - Краси, Огнян, Ники, Светльо, Митко, Деян, Миро, Лили, .....и Чара дори......Предлагам час на тръгване 11.30 в неделя / 20.03 /. Сборен пункт - бензиностанция "Лукойл", от където тръгнахме за италфеста. Цариградско шосе, след патрулката.....Време за изчакване - 11.00 - 11.30...Нека бъдем там всички.....

    #2
    Кога ще се ходи до там???Моля Админите да пуснат SMS,защото заминавам в провинцията.Благодаря на Митко,Марио и Явор.
    Обичта е по - силна от омразата. Сърцето е по - силно от огорчението. Усмивката на душата е по - силна от мрака. Великодушието надмогва мъстта.
    Трезвен ТУК не пиша!
    Un Italiano Vero

    Коментар


      #3
      ПРОБЛЕМАЦИЯ

      Станал съм рано да дойда и аз обаче преди малко паля космича а той притриса здраво на 2-3 цилиндъра..свещи ли е кво е ..Търся ви по isq ..о никой не е онлайн Ако някой минава през "ЛОЗЕНЕЦ" и има желание да ме вземе в колата си нека звънне на 0897 40 58 72

      Коментар

      Working...
      X