Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ми малко инфо за София.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трябва ми малко инфо за София.

    Налага ми се в четвъртък да пътувам до София (от Пловдив). Трябва да стигна до стадион Васил Левски. Маршрута е сравнително лесен и сигурно ще се оправя по картите. Смятам да си карам по Цариградско шосе и преди Орлов мост да завия наляво по Евлоги Георгиев, а после пред стадиона да направя обратен завой и да търся място за паркиране.Молбата ми е да ми кажете има ли някакви особенности в движението из София специално по този маршрут, левите и обратните завои разрешени ли са, има ли паркинг пред стадиона и за какво да внимавам, защото не съм шофирал в столицата, а всички постоянно ме плашат, колко страшно било. Поздрави.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    #2
    няма нищо страшно при шофирането в софия, пътя вече го знаеш, пред стадиона има място за паркирани, но се плаща по 50ст. на час. иначе слагат скоби.
    Tofas- Sahin 1.6 карб.

    Коментар


      #3
      За страшното, ти сам ще си прецениш. На орлов мост можеш да завиеш наляво и пак наляво на второто кръстовище, после пак наляво и си пред стадиона. Като караш по цариградско, гледай да е бързо, поне накрая, иначе като стигнеш орлов мост, много се залитат отгоре и ако си бавен - лошо.
      Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
      Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        geshabeli написа:
        За страшното, ти сам ще си прецениш. На орлов мост можеш да завиеш наляво и пак наляво на второто кръстовище, после пак наляво и си приед стадиона. Като караш по цариградско, гледай да е бързо, поне накрая, иначе като стигнеш орлов мост, много се залитат отгоре и ако си бавен - лошо.
        Това за левите завои нещо не го разбрах: Значи ли че трябва да завия наляво след като мина моста, след това наляво на един друг мост (гледам го на картата) и отново наляво за да изляза пред стадиона? Аз смятах да завия наляво преди моста и да направя обратен завой на първото възможно място - желателно директно пред стадиона. Относно скоростта - ограничението на цариградско шосе не е ли 80?
        Fiat Ritmo 105TC
        1600cc 105к.с.

        Коментар


          #5
          Всичко е пределно ясно. Благодаря момчета. Митко, последно уточнение:
          Mitko написа:
          На моста правиш левия завой и тръгваш към стадиона.
          Все пак, преди или след? Обикновенно на моста, ляв завой не може да се прави... или може...
          Fiat Ritmo 105TC
          1600cc 105к.с.

          Коментар


            #6
            Ясно, объркването идва оттам, че аз си мисля, че Евлоги Георгиев е двупосочна и от двете страни на реката.Мисля че темата е приключена и благодаря на всички.
            Fiat Ritmo 105TC
            1600cc 105к.с.

            Коментар


              #7
              johnfound написа:
              Ясно, объркването идва оттам, че аз си мисля, че Евлоги Георгиев е двупосочна и от двете страни на реката.Мисля че темата е приключена и благодаря на всички.
              хех тя нашта река си е направо поточе :D
              "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

              Коментар


                #8
                Колега johnfound, след 2-3 леви завои т.е. като си вече току пред стадиона, може да стане трудно паркирането. Затова ако 200 метра пеша не те притесняват може да се огледаш следната възможност: Веднага след левия завой на орлов мост отдясно има автобусна спирка. Веднага след нея има паркинг, който е отделен от пътя и много хора мислят за платен, но по данни отпреди месец - не е платен. Поради масовото заблуждение - често е празен, или ако не празен, то поне има свободни места. След него вече има платен паркинг и автокъща, ако се не лъжа. Има една тънкост обаче. За да си в позиция удобна за този паркинг е добре да си вземеш левия завой не от най-лявата лента. На орлов мост лентите са 4. От ляво надясно първата и втората са за ляв завой, третата и четвърата - за направо, даже има и пета за надясно. Та както са казали колегите на спускането след Плиска си заемаш лявата лента. 100-200 метра преди светофара тя се разколонява влява за да станат 2. Е, ти си остани в тази в която се движиш, т.е. на светофара тя е вече втората отляво надясно. Ако не стане номера с този паркинг бих ти препоръчал отново да не правиш втория и третия ляв завой които се падат точно пред входа на нац. стадион. По-скоро оставаш в дясната лента след завоя на орлов мост и караш в нея (т.е. редиш си се на опашката за следващия светофар). На светофара завиваш надясно. Така стадиона остава зад теб. Вдясно от теб ще има един широк тротоар (вероятно почти пълен). Той се ползва като паркинг, но е т.нар. синя зона, т.е. паркирането е платено - споменатите 50 ст. за половин час, за макс. от 2 часа, контрола на последното не ми е ясно как се извършва. Като/ако си намериш място да паркираш се оглеждаш, наоколо трябва да има човек, който да ти продаде талончета за синята зона. Драскаш и си пееш. Ако ти се налага да стоиш повече от 2 часа си купи повече талони предварително и отиди в подходящото време да разкараш старите и да сложиш новите. Успех.
                Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                Коментар


                  #9
                  Абе вие хубаво го упътихте момчето ама .. ако не се лъжа в сряда има мач на националния стадион и както обикновенно може да стане мазало. Не е дерби (като левски - цска) и предполагам, че няма да затварят евлоги георгиев. Синята зона на моста 100% ще е затворена. Затова на момчето като най удобен вариант му предлагам следното. Цариградско, на Орлов Мост наляво и на следващия светофар в дясно. Веднага след като завиеш на тротоара вдясно е синята зона. Платена е. И ако намериш място си щасливец. Не го упътвайте да си дири място по преките. Човека не е от тук и най много да го награбят насекомите (паяците). Да си паркира в синята зона и да му е мирна главата.

                  Коментар


                    #10
                    vesko написа:
                    ..... ако 200 метра пеша не те притесняват може да се огледаш следната възможност: Веднага след левия завой на орлов мост отдясно има автобусна спирка. Веднага след нея има паркинг, който е отделен от пътя и много хора мислят за платен, но по данни отпреди месец - не е платен........
                    Мисля че това е твоето решение!Колегата е 100% прав!Успех

                    Коментар


                      #11
                      И така, "експедицията" започна и завърши по график. Отново благодаря на всички за помощта ,особенно на Vesko - възползвах се от неговия съвет за паркинга. Между другото, движението в София не ми се стори толкова тежко, колкото ми го описваха. Но пък се уверих в качеството на софийските голфаджии - един такъв идиот ми ожули калника няколко минути след като се бях паркирал, при положение, че от неговата страна имаше поне още 2 метра да мине спокойно. Само не погледнах дали е с пернишки номер. Та май в София не трафика е проблема, а шофьорите, а?
                      Fiat Ritmo 105TC
                      1600cc 105к.с.

                      Коментар


                        #12
                        трафика е проблем само в пиковите часове. А иначе може някой кратер (дупка) да го е засякал и да не е успял да реагира :D , въпреки че щом е голфаджия едвали
                        Tofas- Sahin 1.6 карб.

                        Коментар


                          #13
                          ForceWere написа:
                          трафика е проблем само в пиковите часове. А иначе може някой кратер (дупка) да го е засякал и да не е успял да реагира :D , въпреки че щом е голфаджия едвали
                          Това става на паркинг равен като тепсия с 2км/ч. И освен това една свясна дупка не видях в София - елате в Пловдив да ви покажа дупки :D:D:D
                          Fiat Ritmo 105TC
                          1600cc 105к.с.

                          Коментар


                            #14
                            johnfound написа:
                            И така, "експедицията" започна и завърши по график. Отново благодаря на всички за помощта ,особенно на Vesko - възползвах се от неговия съвет за паркинга. Между другото, движението в София не ми се стори толкова тежко, колкото ми го описваха. Но пък се уверих в качеството на софийските голфаджии - един такъв идиот ми ожули калника няколко минути след като се бях паркирал, при положение, че от неговата страна имаше поне още 2 метра да мине спокойно. Само не погледнах дали е с пернишки номер. Та май в София не трафика е проблема, а шофьорите, а?
                            Опитвах се да помогна, ама резултата е ... ожулен калник, деееа... Пътят към ада е постлан с добри намерения.Колкото до трафика и шофьорите - и двете са проблем...
                            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                            Коментар


                              #15
                              vesko написа:
                              Опитвах се да помогна, ама резултата е ... ожулен калник, деееа... Пътят към ада е постлан с добри намерения.
                              Недей се коси. Само част от боята на голфа остана по калника ми. Моето Ритмо обаче е в такова състояние, че в момента е по-боядисано отпреди. Планирал съм як ремонт на ламарини и боядисване, така че всичко е наред. Да му мислят голфаджиите. Още един път мерси за ценните указания, свършиха ми идеална работа.
                              Fiat Ritmo 105TC
                              1600cc 105к.с.

                              Коментар

                              Working...
                              X