Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Една ретро бегачка...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Една ретро бегачка...

    Ето малко снимки,зети са от чужд форум Hi guys.Today i finally finished my 131.Roll cage went in and the seats and harnesses today.And,she’s a beaut.Lots of hard work and lots of redesigning.These cars were never built for these sort of power levels.So it was a real challenge.I still battle with vibrations a bit.It broke the Fiat diff 20 minutes after i took her out the first time. Ever since i have regular problems with gearbox mountings and tramp rods.But i will sort it.Got a solid spool Alfa Berlina diff that will handle the power.Ok,the power.Its a fucking monster.Originally i intended to keep it responsive and aim for about 230hp at the motor on the rotary.It did exactly double that at under a bar boost.Well,it did 345hp at the wheels.At .7bar boost,running the wastegate spring alone.We saw brutal figures on around 1.3bar boost.Way over 450hp on the wheels.But it needs more fuel here.All these figures are at 8000rpm.It was built for 9600rpm :D Potentially and with very little money thrown at it from here,i can go to 550hp plus.I enjoy it at low boost though,and i will live longer.I did a quick 11.7s quarter at over 200kmh as it is now.
    _______________________________________
    0885261834

    #2
    Това моторче май въобще не прилича на 2L./TC :"))

    Коментар


      #3
      icecool написа:
      Това моторче май въобще не прилича на 2L./TC :"))
      Ванкел турбо от Мазда RX-7 Откачени австалийци :D
      _______________________________________
      0885261834

      Коментар


        #4
        Имаше и някакви стари Ситроени с такъв мотор :"))

        Коментар


          #5
          Selqatin написа:
          icecool написа:
          Това моторче май въобще не прилича на 2L./TC :"))
          Ванкел турбо от Мазда RX-7 Откачени австалийци :D
          ти виж с другите фиатки какво правят ! имаше едно Бертоне.. дето по-скоро приличаше на изстребител от колкото на кола !
          lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
          ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
          Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

          Коментар


            #6
            Yeh Baby........!!!!!!!!!! това ми допада даже доста! Трябва му само един шпер и ше заспи!!!!
            Croma CHT
            Croma 1.9 multijet

            Коментар


              #7
              Selqatin написа:
              icecool написа:
              Това моторче май въобще не прилича на 2L./TC :"))
              Ванкел турбо от Мазда RX-7 Откачени австалийци :D
              Да са направили фиатския мотор....извадили са му сърцето А TОВА Е FIAT 131 ABARTH !
              ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

              Коментар


                #8
                Абе ебати яката колица, изкефих се много :D

                --------------------

                Коментар


                  #9
                  Това си е нечовешки тунинг! Ще ми се и тук да има такива ентусиасти! Ако можехме да си го позволим финансово съм сигурен че и тук щеше да е пълно с такива!Какво като мотора не е фиатски, марката пак е фиат! Седи си гордо отпред!
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Това е манящина. Този модел ми е най-любимия, и как само е издокаран... Ако имам възможност бих реставрирал един такъв.

                    Коментар


                      #11
                      divak.bg написа:
                      Това е манящина. Този модел ми е най-любимия, и как само е издокаран... Ако имам възможност бих реставрирал един такъв.
                      Ако се разтърсиш, сигурен съм че ще намериш някоя такава бамбина заровена в някой кокошарник .......
                      lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
                      ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
                      Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

                      Коментар


                        #12
                        x 1/9 написа:
                        Ако се разтърсиш, сигурен съм че ще намериш някоя такава бамбина заровена в някой кокошарник .......
                        Проблема не е в намирането ... има няколко в България, проблема е че на този етап финансите отиват в посока жилище

                        Коментар


                          #13
                          уфффффффф и аз съм така !!! а как ме сърбят ръцете за едно читаво Бертоне Х1/9... или една Тема 8.32ехххх мечти
                          lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
                          ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
                          Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

                          Коментар


                            #14
                            Евала. Много ми харесват такива коли! Много oldschool! :D Малко кофти верно, че не е чист фиат ама не бих отказал!! :P
                            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                            Коментар


                              #15
                              RWD Rules тва е истината!!!
                              Croma CHT
                              Croma 1.9 multijet

                              Коментар

                              Working...
                              X