Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Огорчен съм от Вантотрейд

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Огорчен съм от Вантотрейд

    Не бях споделял, че и моето Браво тегли наляво откакто го купих. При това съм с чисто нови гуми, а в Сервиз Европа след Сточна гара, откъдето ги взех, ги наблюдавах, че старателно ги балансират.Имам две компютърни разпечатки от Вантотрейд, които ми оправиха цялата ходова част преди това, и доколкото аз мога да преценя, съвсем професионално. И на двете разпечатки всички ъгли са в нормата. На въпроса ми защо продължава да тегли, ми отговориха, че вероятно гумите са криви, което се случвало и с по-качествени гуми (моите са Debica). Казаха, че са разменили лявата с дясната, и колата е започнала да тегли надясно.Обратно при гумаджиите. Те размениха предната лява със задната лява и казаха, че би трябвало да не тегли повече, но не би.Аз нито разбирам от коли, нито имам приятели, които разбират, затова ровя форумите и най-вече този. Както бях открил ключаря и Вантотрейд от форума, така намерих и Друмник и тази сутрин ги посетих.Друмник ме впечатлиха с техниката, с която разполагат. Макар тя да е решаваща за някои случаи, все пак хората са най-важни. Предпочитам спокойните и щастливи хора, които си обичат работата. Направиха ми и баланс, и реглаж, и ми обясниха, че пак ще тегли, защото единият от ъглите не е в нормите. На практика дясната част на предницата е повдигната. Решението е първо да се свалят предните амортисьори и ако се окаже, че левият е изкривен и по-къс, да се сменят и двата. Ако не - да се свали не знам си какво (повечето термини не ми говорят нищо и бързо ги забравям), което се сменя с лагера, понеже той се разрушава при свалянето, и тогава сумата става по-дебела. Важното е, че няма опасност за колата, само дискомфортът от тегленето е неприятен. Въпросът е, че вече знам състоянието и мога да преценя какво да предприема.Сега, всички сме хора и всеки може да сбърка. Във Вантотрейд напливът е огромен, монтьорите са непрекъснато под напрежение. Да оставим грешната диагностика и неуспеха им да открият проблема. Но съзнателно да ме заблуждават, че са разменяли гумите, вече е некоректно. Бях ходил вече 4-5 пъти при тях и съм им оставил почти 2000 лв за три месеца. Техните лепенки на номерата ми още стоят, но вече не съм сигурен дали бих ги препоръчал.

    #2
    Ами и аз бях така до скоро, но сега се чувствам по-сигурен. На първо време разпитай за познат майстор. В оторизиланите сервизи май само диагностиката им е добра, и то на електрониката. Тези големите сервизи я ти направят колата, я не. От опит, по-старите майстори, по си знаят занаята.
    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

    Коментар


      #3
      сервиз

      извод не ходете там където незнаете какво ви правят на колата .Много пъти като ходя при някой /майстор/ и като видя че нещо не е както трябва кажи как да не се обадиш да кажеш че нещо нет и харесва както го прави. Да ме извиняват Майсторите случва се но нека да не е винаги. Оня ден ми смениха средно гърне и им казвах да го дигнат малко да не ми стърже на /легналите полицай /щото съм със Спортни пружини и колата е ниска а те няма няма ще го направим много добре .Сега стърже много повече . Трябва да хода да го презаваряват наново . А твоето кривене от какво е Сигурно колата е удрана . Като е качиш на стент какво излиза .От каде дочно е кривото та дърпа.
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Re: сервиз

        kluchar написа:
        извод не ходете там където незнаете какво ви правят на колата .Много пъти като ходя при някой /майстор/ и като видя че нещо не е както трябва кажи как да не се обадиш да кажеш че нещо нет и харесва както го прави. Да ме извиняват Майсторите случва се но нека да не е винаги. Оня ден ми смениха средно гърне и им казвах да го дигнат малко да не ми стърже на /легналите полицай /щото съм със Спортни пружини и колата е ниска а те няма няма ще го направим много добре .Сега стърже много повече . Трябва да хода да го презаваряват наново . А твоето кривене от какво е Сигурно колата е удрана . Като е качиш на стент какво излиза .От каде дочно е кривото та дърпа.
        Нищо чудно да е удряна отдясно, понеже един ми ожули калника и веднага се показа ръжда, което ме стресна, ама нищо не мога да направя.Моята логика беше да не търся евтин сервиз, а хора - професионалисти, на които можеш да се довериш. Понеже не мога да преценя повечето неща, се оставям на тяхната преценка.Ето какви са ми впечатленията. Хубавото при Вантотрейд е, че няма да те накарат да правиш нещо ненужно. Имат си достатъчно работа и не си измислят нова. Лошото е, че не поемат всичко - отхвърлят нещата, които им се виждат по-евтини, а човек иска на едно място да си направи всичко. Като изпуснеш клиента за едно нещо, може да откриеш, че си го изпуснал изцяло, понеже си е харесал повече майстора, дето не се срами от дреболиите.

        Коментар


          #5
          "Огорчен съм от Вантотрейд"Не си само ти,колега!
          Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

          Коментар


            #6
            В оторизиланите сервизи май само диагностиката им е добра, и то на електрониката.
            Отидох за диагностика във Ванто, оставих 60 лв, искаха да ми сменят свещите, на които нищо им няма и ме изпроводиха на същото дередже, на което бях като отидох при тях. Накрая и това: "Двигателя на масата и ще се разбере какво му е."Проблемът беше, че вкарваше бензин в картера. Проблема (пикаеща дюза) беше намерен и отстранен от Христо. Не казвам, че му беше лесно да го намери - въпроса е в това как ще подходиш. Със "давай наред, той ще си плаща" или професионално ще търсиш решение на конкретната ситуация. Което пък отговаря и на:
            Хубавото при Вантотрейд е, че няма да те накарат да правиш нещо ненужно.
            Това са моите впечатления...
            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

            Коментар

            Working...
            X