Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Размер на гумите? 165/70/14

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Размер на гумите? 165/70/14

    Взех си колата с летни гуми, на алуминиеви джанти и досега не им бях обръщал много-много внимание. Дойде момента да слагам зимни и поразгледах - този размер не е често срещан. Гумите са полски, Дебица Пасио, 165/70/14. Оригинално Типо-то го дават с 165/70R1378S, това видях тук: http://www.tipo.hit.bg/tipoteh.html, но тези 14 цола ме притесняват, какво мислите вие по въпроса? Зимните гуми знам, че трябва да са по-тесни, но 155 е абсурд според мен, така че ще търся 165 отново, или 175 максимум. Но да не би пък на тези джанти да не могат да се сложат 175, как мога да проверя това? Изобщо много странна ми се вижда тази работа, вие как мислите?

    #3
    В книжката на мойто типо пише 165/65 R14 и хората в Австрия си го бяха карали с такива (ако не са ми ги сменили търговците, разбира се). Миналата зима си купих 4 чисто новички зимни гуми 165/70 R14 и не съм забелязал някаква сериозна разлика. За зимата е по-хубаво с по-високи гуми та затова взех такива. Е, може малко да лъже километража, но това може да се провери ето тук http://www.boriana-bg.com/polezno/calculator2.htmП.С. Гумите ми са: 2 Nokian Hakkapeliitta 2 и 2 Lassa Snoways (или нещо такова) та не се притеснявай, размера не е уникален...
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    Коментар


      #4
      за гумите

      Аз карам Типо с 165/70/14 -няма проблеми
      Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

      Коментар


        #5
        vesko написа:
        В книжката на мойто типо пише 165/65 R14 и хората в Австрия си го бяха карали с такива (ако не са ми ги сменили търговците, разбира се). Миналата зима си купих 4 чисто новички зимни гуми 165/70 R14 и не съм забелязал някаква сериозна разлика. За зимата е по-хубаво с по-високи гуми та затова взех такива. Е, може малко да лъже километража, но това може да се провери ето тук http://www.boriana-bg.com/polezno/calculator2.htmП.С. Гумите ми са: 2 Nokian Hakkapeliitta 2 и 2 Lassa Snoways (или нещо такова) та не се притеснявай, размера не е уникален...
        Вярно, преди малко говорих с един познат гумаджия, който ми каза, че това бил стандартният размер за Типо. Сега дилемата е нови гуми - 2 броя най-вероятно, като начало, или четири втора употреба. Предлагат ми запазени за по 50 лв. бройката, а пък този размер не знам как върви като нов като цена. Ти твойте по колко ги взе, Нокиан са скъпички май, а Ласа?

        Коментар


          #6
          Re: за гумите

          dr_wolfy написа:
          Аз карам Типо с 165/70/14 -няма проблеми
          зимни/летни

          Коментар


            #7
            лятото 185/60 зимата 175/70Алумина го държа само на летните гуми да не вземе да се пукне дажантата... всички гуми са FUlda летните са Linero зимните kristal montero .... препоръчвам ви да съхранявате гумите когато не ги ползвате на темп между 5 и 20 градуса и да са измити и талкирани.. поне аз така правя и забелязвам че има разлика самта каучукова съставка при тези темп е по трайна и остава мека а не се втръдва като пластмаса

            Коментар


              #8
              Re: за гумите

              emdless4 написа:
              dr_wolfy написа:
              Аз карам Типо с 165/70/14 -няма проблеми
              зимни/летни
              За зимата са достатъчно високи,а пък и по високи от тези трудно ще сложиш.Аз карам и зимата и лятото с тях.Просто дупките ме разбиват иначе. .Ползвам Continental i Mishelin-energy-железни гуми!!!
              Fiat Croma 1.9 MultiJet 120 hp

              Коментар


                #9
                Аз пък съм на 185/60/14 лятото и 175/70/14 зимата и с по високите се държи супер на сняг и лед - живея на кофти мести и зимата никой не чисти - редовно даже си ползвам вериги (дай боже тази зима да не ми се наложи)Зимни си взех миналата година втора ръка - едни UKON - немски - такова сцепление на лед още не съм имал.Имаче за лятото моята марка е MICHELIN
                Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                Коментар


                  #10
                  emdless4 написа:
                  Ти твойте по колко ги взе, Нокиан са скъпички май, а Ласа?
                  Нокиан бяха по 94 а Ласата по 88 май. За първите съм сигурен, за вторите 90%, но там някъде.Но ласата ми изглеждат с по-здрави бордове.Не съм запознат с цените втора употреба, ама 50 лв множко ми се виждат при положение че има Дебица, чиито зимни модели доста хора хвалят за малко повече....Едит: Цените са отпреди година.
                  Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                  Коментар


                    #11
                    Зимни гуми

                    Тази зима и аз реших да си купя зимни гуми - имам приятел занимаващ се а авточасти и ми препоръча за скромна цена - BFGudrich, Nikian и Kormoran. Купих си комплект Kormoran SnowPro 4 бр. по 75 лв. За сега се държат много прилично ... но да видим на снега как ще са ....А по тематат за размерите - в няколко книжки за Tempra дават: 165/70 R 13 78S; 165/65 R 14 T; 175/65 R 14 T/H а за StationWagon - 185/60 R 14 82TAз лично я взех с летни CEAT Spider - 175/65 R 14 82T и съм много доволен от тях - държи се много стабилно и съм стигал до 190km/h
                    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                    Коментар


                      #12
                      Аз карам с четири Firestone-ки летни 165/65/R14, така си купих колата, но догодина мисля да си взема 175/65/R14 на Kleber Dynaxer(много са яки). А след няколко дни(като дойдат парички ) ще си купя и зимни на някаква финландска или норвежка фирма, но не си спомням как се казва( не е Nokian) но за първи път виждам такава зимна гума която да обръща ламелата по такъв начин. Миналата година един приятел караше с такива с един голф, той живее в Драгалевци и на няколко пъти го заговаряха хора с джипове които смятаха че голфа е 4х4, но остававха много изненадани, че всичко е от гумите!Ако някой иска такива ще ви кажа от къде може да се купят, щото и мен ще ме водят и не знам още от къде!
                      Fiat Tipo 1,6 i.e. SX 835C1.000

                      Коментар


                        #13
                        Аз пак си купих чисто нови Firestone 175/70/14 които са всесезонни. Абе аз не знам да има такива гуми които да стават еднакво добре и за лятото и за зимата, но много ми ги хвалиха, и приятели карат с такива , та си ги взех. Казаха ми че зимата няма да си имам никви проблеми с тях.
                        FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

                        Коментар


                          #14
                          аз си взех джантите с гуми тойо бая добри са тез тойо

                          Коментар


                            #15
                            toyo са страшни гуми. Не си сбъркал!
                            FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

                            Коментар

                            Working...
                            X