Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв вътрешен диаметър на плочката за 1.6 16V?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв вътрешен диаметър на плочката за 1.6 16V?

    Здравейте слагам си газова, и от магазина като са чули двигател 1.6 16в са дали плочка с диаметър на отвора 35мм, с която колата на бензин е доста удушена в високите обороти (което е нормално - не и стига въздух), та на мен ми се ще да сложа малко по голяма плочка за да може да "диша" по добре във високите... ето и въпросите:1. Някои знае ли и с какава сигурност каква трябва да е плочката за този двигател?2. Някой сложил ли си е газова на подобен (макар и само с същия обем) двигател и знае ли отвора на плочката си?3. Някой правил ли си е експерименти с големината на отвора на плочката и какви са му наблюденията?П.С. търсих в друи теми но нещо не открих отговор на въпроса ми каква е подходящата плочка...
    Brava 1.6 16v

    #2
    А тук чете ли? http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=6858
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Да четох, но по скоро се интересувам от конкретни стоийности на отвора с които е пробвано (35мм, 40мм...).
      Brava 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Явно говориш за инжекцион. При моя двигател 1.6 (105к.с.) в момента има два дифузора по 30 мм, което е равносилно като сечение на 42мм единичен дифузор.Номера обаче е, че при мене вторият дифузор не работи на ниските обороти, а само при високо натоварване. В резултат на което, винаги се запазва сравнително висока скорост на въздуха през дифузора.При тебе, ако сложиш 42мм единичен дифузор, особенно с отворчета по периферията, където скоростта на въздуха и без това е най-ниска - има опасност да получиш нестабилен празен ход. Ако решиш така, добре е да използваш изпарител, който си има система със жигльор за празен ход - тогава дозирането на газ на празен ход няма да зависи от смесителя.
        Fiat Ritmo 105TC
        1600cc 105к.с.

        Коментар


          #5
          дифузора ти е 35 мм, за метан 31мм,имам програмата на брц за плочки за различните коли,ако някой пита ще казвам,тази програма я имах отдавна ама не и бях обърнал внимание,докато не се заговори за това,плочката ти изглежда като картинката по долу,дано съм помогналingombro max = 35diff. Ø int = 35 (31)Ø M=71Ø F=75
          Прикачени файлове
          типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
          хюндай акцент 1.5 CNG
          киа каренс +метан

          Коментар

          Working...
          X