Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Карате ли на фарове през зимата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Карате ли на фарове през зимата?

    Аз лично съм твърдо за карането на фарове през зимата, а и когато времето по-една или друга причина не е добро.
    Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
    Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
    Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
    Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

    Търси се..

    #2
    А аз съм по принцип за карането със запалени фарове .... поне разбираш колата дали идва с/у теб или сте в една посока ....
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      Не знам дали е вярно, но съм чувал че в Холандия е задължително да се кара със запалени фарове целогодишно. Дори при колите правени за там светлините не могат да се изключват.Като се има в предвид колко много са жертвите по пътищата в България подкрепям с две ръце всички такива инициативи. Аз така или иначе почти винаги карам на фарове.
      Фиат Типо 1.4 DGT, карбуратор

      Коментар


        #4
        Аз също съм ЗА карането със запалени фарове, още повече по извън-градските пътища.От друга страна, статистиките от Европа са малко противоречиви. След въвеждането на такъв закон в Белгия, катастрофите по магистралите и извън градските пътища са намалели значително, но за сметка на това са се увеличили инцидентите в градските райони и особено инцидентите с пешеходци. Обясняват го с по късната реакция при светване на стоповете на колата пред вас /денем контраста между габарити и стопове не е толкова осезаем/, както и със заслепяване и не виждане на пешеходците. В тази връзка връзка искам да отбележа: абсолютно противопоказно е пускането на фарчето за мъгла в градовете.

        Коментар


          #5
          Понеже колите ни са измислени умно - като извадиш ключа, всичко загасва /за разлика от Опелите, например - където има някакъв зумер, който я работи, я не/, аз през зимата почти не ги гася - тръгвам на запалени и гася на запалени фарове...
          Alles in Ordnung

          Коментар


            #6
            и аз карам често на къси по цял ден (може би винаги даже), когато си купувах колата, този който ми я продаваше караше така (запалени къси и халогени)(освен това и абсолютно ненормално но това е за друга тема ), и на въпроса ми защо кара с пуснати фарове той ми отговори кратко- "За да ме виждат!", тогава се замислих над думите му, намирам доста смисъл в тях и аз започнах да карам с пуснати фарове.
            FIAT Stilo 1.4 16V
            FIAT Bravo 1.6 16V (преди)

            Коментар


              #7
              Карам само на фарове - и денем, и нощем... на къси, а извън града само на фарове за мъгла (знам че за тях глобяват, но досега не съм имал този късмет )Апелирам обаче - не карайте на ДЪЛГИ, дори и през деня те заслепяват. Случвало ми се е и е много неприятно - все едно си погледнал към слънцето.

              Коментар


                #8
                Аз също карам на къси почти винаги!Бил съм в САЩ доста време и там това е задължително в повечето щати.
                SKODA 105L '78
                PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                FIAT 126p '89
                TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                GRANDE PUNTO 1.2 '06

                Коментар


                  #9
                  Наскоро покарах един VW NewBeetle (само за проба - моля ви се) американски внос - на него фаровете не могат да се изключат изобщо!!!Така те задължават да караш на фарове.Offtopic - VW-то хич не е лоша кола ако искаш нещо за гъзария де! Ш а ма прощавате!
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #10
                    През зимата денем съм на габарити задължително.

                    Коментар


                      #11
                      И аз по принцип карам на къси, някак по-друго си е когато те видят, че си включил фаровете....п.с. то се оказа, че повечето във форума караме на фарове, похвално!
                      #FiatBg

                      Коментар


                        #12
                        п.с. то се оказа, че повечето във форума караме на фарове, похвално
                        Щот сме пичове! И аз така, предпочитам да карам на фарове през зимата, дори и другите сезони.

                        Коментар


                          #13
                          Ами аз мойте не ги изключвам- стоят си винаги включени / не мисля като някой пенсионери, че ще ми се изхабят крушките Yellow_Flash_Colorz_PDT_02 / Преди години много малко хора караха с фарове- най-вече " добре облечените бизнесмени"- като се правеха на тежкари с техните мерцедеси и аудита./ не че имам нещо против/ Щом всички препоръчват да се кара с фарове- значи така е правилно. Все пак безопастността преди всичко Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
                          FIAT MAREA - 1997г 1.6 16V elx

                          Коментар


                            #14
                            Ето и тук има малко писано по въпроса http://dnes.dir.bg/LISTS/gonews.php?...650&listid=999

                            Коментар


                              #15
                              Здравейте момчета.Напълно съм съгласен с вас че трябва да се кара с запалени къси светлини целогодишно.Така както ние виждаме другите срещу нас така и те ни виждат.Само да не се прекалява и с пуснати и дълги защото много мразя когато насреща ми се зададат джипове с включени по5-6 фара и ни натикват в канавката.И още нещо аз имам резервирано отношение спрямо коланите.КАТ надава такъв вой за тях а не вижда другото.С какво като си сложа колана предпазвам другите участници в движението ? С нищо.Да колите трябва да са обурудвани с колани задължително и всеки който иска себе си да предпази да си го слага.За сведение аз си го слагам винаги но аз държа мене си да предпазя .А каква е файдата да си сложа колана и да карам като луд и да пребия невинни хора по спирките както стана на два пъти в София ??.Тая сутрин пък слушам по радиото полковник мисля се казваше Алекси киряков началник КАТ да настоява колите ни да минават на всеки три месеца преглед.Та аз за една година минавам 5000-6000 км или на тримесечие 1500км.Това значи че като отида два три пъти до София за три месеца и хоп пак на преглед.Те не са загрижени толкова за изправността на колите ни отколкото да ни вземат парите за преглед четири пъти в годината.А най лесното и законното е КАТ като спре някоя бричка по пътя да я спре веднага от движение.А такива по пътищата се движат около една трета .Вчера бях на София и на паркинга на Метро каквито брички видях и как търговците ги пълнят до дупка ако има катаджии които истински си изпълняват задължението то още там трябва да им отнемат документите и ги спрат от движение.Но млъкни сърце............Няма управия в таз държава.Бъдете живи и здрави.
                              Фиат Панда 1.2 2006година
                              Синджира си идва ,а козата я няма...

                              Коментар

                              Working...
                              X