Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Губи спирачна течност... Brava 1.4

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Губи спирачна течност... Brava 1.4

    От скоро време колата започна да ми губи спирачната течност! Миналата седмица, когато ми светна лампата долях казанчето до горе, тръгнах към морето и някаде на 400-500км. започна отново да ми премига лампата. Помислих, че нещо датчика прави мизерии, но не! Наистина нивото беше спаднало до минимум. Огледах около гумите данеби някой маркуч да е издал багажа, но не забелязах да има умасляване някакво.До тук бях аз! Според вас, къде може да бъде проблема? Да я карам ли на майстор? Колата е с ABS, спирачтната течност която ползвам е Shell(мисля) помня, че на етикета пишеше за сертификат DOT3, DOT4Поздрави..
    "..разбушувалите се емоции в мен катализираха горчива сълза, която сякаш
    дирижирана от изкусен режисьор тупна точно върху ключодържателя ми "Фиат" , на който стои ключът към "сърцето" на моят автомобил.." :]
    Brava 1.4 12V

    #2
    Re: Губи спирачна течност... Brava 1.4

    source написа:
    От скоро време колата започна да ми губи спирачната течност! Миналата седмица, когато ми светна лампата долях казанчето до горе, тръгнах към морето и някаде на 400-500км. започна отново да ми премига лампата. Помислих, че нещо датчика прави мизерии, но не! Наистина нивото беше спаднало до минимум. Огледах около гумите данеби някой маркуч да е издал багажа, но не забелязах да има умасляване някакво.До тук бях аз! Според вас, къде може да бъде проблема? Да я карам ли на майстор? Колата е с ABS, спирачтната течност която ползвам е Shell(мисля) помня, че на етикета пишеше за сертификат DOT3, DOT4Поздрави..
    би трябвало да тече отнякъдеи на мен ми се случи, но имаше пукнат маркучсигурно теча не е около гумитеотивай на майстор, че това е опасно
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Не е задължително да е маркуч, на мен ми беше изгнила метална тръбичка. Гадно е, защото изисква много детайлен оглед, ама няма начин, с това шега не бива.На канала - един парцал и проследяване на целия път на спирачната течност. Ако не го откриеш поне ще си избърсал всичко и след това няколко резки спирания и обратно на канала и пак бърсане с парцала и гледаш къде ще се намокри. Имай предвид, че парцала няма да подгизне, просто капчици
      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

      Коментар


        #4
        Най вероятно имаш задно цилиндърче с изтървали уплътнения. Свали задните гуми и виж някоя джанта дали не е цялата яко омаслена отвътре.На типото поне помня че се сменяше цялото цилиндърче - беше към 15лв с 10 труд. Задължително търси дефекта и го отстранявай, аз така не бих си карал колата изобщо...
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          Yavor написа:
          Най вероятно имаш задно цилиндърче с изтървали уплътнения. Свали задните гуми и виж някоя джанта дали не е цялата яко омаслена отвътре.На типото поне помня че се сменяше цялото цилиндърче - беше към 15лв с 10 труд. Задължително търси дефекта и го отстранявай, аз така не бих си карал колата изобщо...
          И аз си мисля, че може да са изпуснали задни цилиндърчета Другият вариант е, ако колата е с хидравличен съединител, да дърпа от помпите на съединителя
          http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
          Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
          FIAT Punto 02' 1.9 JTD
          FIAT Punto 99' 1.7 TD

          Коментар


            #6
            Мерси момчета, ще направя това което казахте и ще пиша, ако стане нещо!
            "..разбушувалите се емоции в мен катализираха горчива сълза, която сякаш
            дирижирана от изкусен режисьор тупна точно върху ключодържателя ми "Фиат" , на който стои ключът към "сърцето" на моят автомобил.." :]
            Brava 1.4 12V

            Коментар


              #7
              Ако не откриеш външен теч провери дали спирачната ти помпа не пропуска течност от страната на вакуум усилвателя.Ако предната и гумичка е заминала то течноста ще се засмуква от двигателя и съоветно ще изгаря.

              Коментар


                #8
                Днес с вуйчо ми прегледахме колата! Той имаше съмнения, че можеби спирачната течност се пълни в серво апарата, но като проследих целият път видях, че точно до последното гърне две тръбички бяха доста омаслени! Зачистих ги добре и утре, ще погледна отново дали точно от там се губи, ако да, ще трябва да ги заварявам ли незнам. Трябва да разбера от какъв метал са и тогава ще действам, а засега ще доливам спирачна течност, ако ми святка лампата.Ще пиша като има развитие
                "..разбушувалите се емоции в мен катализираха горчива сълза, която сякаш
                дирижирана от изкусен режисьор тупна точно върху ключодържателя ми "Фиат" , на който стои ключът към "сърцето" на моят автомобил.." :]
                Brava 1.4 12V

                Коментар

                Working...
                X