Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

GSM към алармата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    GSM към алармата

    kakwo ste kajete za ideiata gsm telefon da se zakachi za alarmata na awtomobila i pri aktiwirane na alarmata prsoto da dawa kontakt da kajem na butona z aposledno izbiran nomer i da ti signalizira a i drugoto e hubawo chuwal sam za sluchai pri otkradnata kola che edin pich si bil zabrawil gsm w kolata i po niakawa sluchainos awtokradcite ne go otkrili i toi po mestopolojenieto na gsm si nameril kolata e to jasno che niama spasenie oswen zastrahowka no ideiata za gsma mi zwuchi interesna ako ostane wreme moje da se pozanimawam da izmislia nesto

    #2
    Пиши на кирилица!!!!!!!!!! Не всяка аларма го позволява.Погледни тук:http://www.alarmi.infoимаше нещо по въпроса. А можеш и да ги питаш.А фирмата е определено качествена(не ги познавам, не правя реклама).

    Коментар


      #3
      Тук вече ме навявате на мисълта че човек може да рискува да си купи един JSM с прима карта да си го монтира на скришно место в купето да си го захрани от акумулатора посредством едно приспособление за 3 волта и при такима случаи биха могли да определят местонахождението.За да не го чува крадеца може да се изключи звука от звъненето .И така собственика набирайки номера му то операторите веднага биха засекли къде се намира колатаДа помислим по тоя въпрос .Заслужава си. Ами то може би да стане и още нещо. При кражба веднага да се включи тоя телефон в колата и да звънне на телефона на собственика.Има начин да се включи някой бутон на JSMма в колата и съответно да бъде набран номера на собственика на колата и по тоя начин той веднага да разбере че крадат колата му. :P
      Фиат Панда 1.2 2006година
      Синджира си идва ,а козата я няма...

      Коментар


        #4
        Тук вече ме навявате на мисълта че човек може да рискува да си купи един JSM с прима карта да си го монтира на скришно место в купето да си го захрани от акумулатора посредством едно приспособление за 3 волта и при такима случаи биха могли да определят местонахождението.За да не го чува крадеца може да се изключи звука от звъненето .И така собственика набирайки номера му то операторите веднага биха засекли къде се намира колатаДа помислим по тоя въпрос .Заслужава си.
        Еми то това нещо нали го предлагат, GPS устройство. За търсене чрез оператора май няма как да стане, овен ако няма конкретния човек много вътрешен човек в съответния оператор.

        Коментар


          #5
          Позициониране чрез GSM

          По принцип оператора ще ти каже клетката в която ти е GSM-а /със съответните документи от МВР/, но не това е проблема. Проблема е че клетките са с големина от 7х7км в градските райони до 50х50 в слабо населените, ако въобще ги има, това автоматично ти прави колата неоткриваема. Сещаш се в София 10х10км какъв район е, с колко гаража и т.н. Общо взето ако ти я откраднат ще получиш отговор от рода на "колата Ви е в Люлин" :D За съжаление в БГ единствената защита е застраховката

          Коментар


            #6
            В интерес на истината в населените райони е по-лесно откриването на обекти през мрежата - извършва се т.нар. триангулиране - по силата на сигнала от три съседни клетки може да се установи с точност до 10метра къде се намира обекта. Това е залегнало и в услугата GPS - ако си мислите че винаги се ползва спътников сигнал, много се лъжете, такъв може да се използва само в широки открити пространства - поле, планина, извънградско шофиране и т.н. , а е и по скъпо. Операторите плащат на GPS мрежата за достъпа, а когато осъществяват собствена локализация естествено им е без пари. Така че по принцип всичко може но се плаща и затова не го правят. А по закона за защита на лицата не може да се издирв лице или вещ по този начин освен с прокурорско разрешение (или от съда - не съмсигурен не съм юрист).Истината е че мрежата го може но не го продават защото не им разрешават а помислете си колко злоупотреби ще има: ’Къде ли е мъжа ми, ...А, еди къде си , а той каза че отива за риба еди-къде си!!!" Така че не си мъчете мозъците, това хората отдавна са го решили но струва парички.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              за GPS + GSM

              Това е направено преди няколко години, но не мога да кажа сега дали още някоя фирма го предлага, освен официални застрахователи. Възможно е да се направи като любителска разработка, но с части от пазара в BG излиза скъпо.

              Коментар


                #8
                ако още ти трябва схемка метни лс сега тормозкам едно човече да си даде схемката за връзка между gps модула и телефона доста хирто работи при събитие изпраща последните координати от gps ако след тва напипаш от някъде и тоя гармин няма да имаш нужда да се прибираш до вас за да видиш на карта координатите

                Коментар


                  #9
                  Нещо полезно за GSM-Аларма!!

                  Я погледнете тука за една разработка на мой приятел:free.bol.bg/mlabима връзка на GSM с Аларма-за кола/офис и т.н.В сайта на ’’Млад конструктор’’също има такива разработки!

                  Коментар


                    #10
                    Ами ако човек неиска да се набутва много може да си вземе пейджер към алармата мисля че беше 20...30 $ и те известява ако ти се включи алармата.Аз сега работя по един проект за GPS модул в колата и мога да кажа, че няма да струва като маТРиали повече от 200лв което за мен е доста прилична сума да знам къде се намира колата ми

                    Коментар


                      #11
                      линк към Алармено устройство с GSM оповестяване

                      здравейте,следкато прочетох Вашите мнения по въпроса се порових и намерих нещо, което може да заинтерисува доста хораето и линкаhttp://www.mladkonstruktor.bg/e-shop...duct_id=1886в момента не съм чел подробности, тъйкато преинсталирах компютара си и нямам акробатриидър за да прочета обяснението, но устройството струва 48 лв. ако се закупи направено, може и на части.

                      Коментар


                        #12
                        ето ви още идин линк, преди време момчето което разработва тези устройства ми гарантира, че работят безупречно http://www.epd.hit.bg/bg/products.html
                        Punto 1.2, ELX MPI

                        Коментар


                          #13
                          Re: линк към Алармено устройство с GSM оповестяване

                          trifonare написа:
                          нямам акробатриидър
                          http://www.adobe.com/support/downloads/main.html
                          Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                          Коментар


                            #14
                            Аз и един приятел разработихме едно у-во един GPS модул + PIC + GSM резултатът е ако си в обхват - свирваш на GSM_а и получаваш кординатите (полярни) на колата с точност 13м.Освен това можеш с СМС да я командваш. Примерно:1. пращаш 12 на смс и ти се палят фаровете .2. пращаш 13 и Алах Акбар........................цената на у-во не надхвърля 200лв.Много е полезно и за дома (безGPS ) .Примерно някой ти влиза през прозореца и тя те оведомява за кой джам точно става дума и след това точка 2 то по-горе А можеш да си командваш с телефона къщата примерно - смс 15 и ти се пали бойлера

                            Коментар


                              #15
                              а на какъв принцип определяте кординатите? и какво ще рече това полярни (попринцип полярни координати са ъгъл и разстояние от няква известна точка)
                              PUNTO 1.1 94г.

                              Коментар

                              Working...
                              X