Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътуване до Истанбул

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пътуване до Истанбул

    Здравейте колеги. Предсои ми скоро пътуване до Истанбул. Въпроса ми е някои дали е пътувал скоро да сподели как се праща магистралата, защото скоро чух че вече е само с карти, а не може в брой. Така ли е наистина и с какви карти? Мога ли да платя с кредитната си карта да речем?

    #2
    И коя е най-добрата карта за Гармин за Турция, предполагам са повече от една ?
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Доколкото си спомням плащането беше 6,5 лири независимо от къде се качваш! Мисълта ми е това е цената от Одрин до Истанбул! Или май таката им е сметката! Хубаво е да имаш карта, но ако смяташ пак да се връщаш там. Това е карта с ваучер. Плаща се и самата пластика 5 лири май беше и се зарежда с произволна сума. Аз се качих на магистралата отнякъде си южно от Киркларели (Лозенград) и до слязах 50км преди Истанбул за да мина по панорамния път покрай морето. Та на слизане питам ги аз карти нещо пари .. той милия един дядо ми сочи 6,5 лири! Плащам си аз и продължавам. След това никъде не се налага да се плаща. С кредитна или каквато и да е карта няма да стане номера май не е проблем на границата да се сменят 20 лева в лири и там вече да се плаща или тегли с карта. Като те видят, че си българин направо ти посочват цената ако започнеш да се обясняваш ! Магистралата не е много натоварена, но наближи ли града става лудница! Аз лично минах и в азиятската част по моста .. е там такава лудница не бях виждал. Ако имате път нататък, да ви кажа как се минава моста по български съвет от техни полицаи!Карата ми беше Garmin_MapSource_Turkey_NavCity_2009.02 ако не се лъжа! Сега се разрових в компютъра си и ми се видя май малко по-нова. Но и с тази се справих прекрасно! Ако си познавате навигацията ще си карате като в квартала, макар че аз лично тотално се изкефих на културната лудница!Задължително носете всички документи на винетките си. Всички отрязъци и квитанций на всички видове винетки. Не знам защо се проверяват. От сега се пригответе психически, че в града няма къде да се паркира. Спира се основно на платени паркинги и толкова натясно, че едвам се излиза. Аз прибрах огледалата за да се натъпча и не знам как е влязъл съседа Има двама помагачи на паркинга да се паркира точно! Думите им са..ЕВАШ...ЕВААШШШШ...ЕВА Ш! ТАМАН! Иначе по улиците няма къде, а ако случайно има се плаща на час. Като, че ли това е по-забавното!
      Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

      Коментар


        #4
        Виж ланча форума един пич ходи до там
        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

        Коментар


          #5
          Пътуване до Истанбул

          Колега , съветвам Ви още на границата да попитате къде да си купите карта за автомагистралите .Ако не Ви дадат отговор можете да ползвате път D 100 , който е успореден на О - 3 ( автомагистралата Одрин - Истанбул ).Но да знаете , че ако минавате в азиатската част на Истанбул , карта ще трябва да си купите , защото билети за мостовете няма . Картата струва 30 турски лири .Успех !
          FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
          FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

          Коментар


            #6
            За моста ми искаха 50 лири такса ! Но полицаите непосредствено преди гишетата споделиха, че ако минем през бутката за плащане кеш и не спрем, няма да последва нищо защото сме "объркани чужденци". Бариера няма, минава се свободно писка някаква аларма и това е! И без карта се "минава" по български.
            Красота - http://www.youtube.com/watch?v=Fe-w2TdG0Qo

            Коментар


              #7
              Будка за плащане кеш на мостовете НЯМА. Колегата КАЗАН има предвид сигурно гишетата за преминаване на автомобили с чипове (телепас), които наистина нямат бариери. Останалите имат.Обикновено там се въртят едни циганета, които като видят чужд номер идват и ти предлагат да те таксуват с тяхна карта. Взимат за услугата 5 лири, а ако иначе преминаването, ако имате карта струва 3.50. Мисля, че е ОК да се платят 5 лири, без да се занимавате с карти.Аз като ходих последно магистралата все още се плащаше и в брой, но не знам дали е още така.Нищо не пречи обаче да ползваш, както каза и Румен, паралелния път. Половината е двулентов, като нашия Стара Загора - Сливен, но не е много натоварен. От Чорлу нататък и той става магистрала, безплатна. И е много по живописен от скучната и еднообразна магистрала.

              Коментар


                #8
                Върнах се вече и мога да споделя опит.На отиване спирам на пункта за плащане до Одрин и питам служителя за карта. Той ми отговори "Карта йок, Истанбул карта вар, ади" и ме пусна да мина. Стигнах Истанбул. Там ме чака циганчето и ми вика "10 лири". Казах му, че ще си взема карта - веднага след пункта продават. Взех си карта и минах пункта. Картата струваше 30 лири. На другия ден се разходих и до азиатската част. На отиване минах по мост, който се плаща. На връщане минах по съседния мост - нямаше пунктове за плащане. Първият се плащаше може би, защото беше на магистралата за Анкара. Така предполагам. На връщане към България платих с картата в Истанбул и потеглих. Реших да се отбия и до Лозенград. Слязах от магистралата и платих с картата. Спътниците ми обаче ме разколебаха да не се отбиваме допълнително с 30 км., а да отидем в Одрин. Беше около 20:30 часа. Направих обратен завой на около 20-30 метра след пункта и обратно на магистралата. Минах по най-дясната лента. Там няма гише за плащане. И от тук започва цирка. Стигам Одрин и се опитвам да платя. Оказа се, че от тия гимнастики няма достатъчно лири в картата. Огледах се - няма го циганчето, няма от къде да взема карта или да заредя моята. Тъмна тъмница и никой няма. Вкарах задната и после през гишето, където не спират а плащат електронно или не знам как. Онова се разсвири, засвятка червено - а бе с една дума дискотека. Ама какво можех да направя? Та така с пътуването и с плащането на магистралата.

                Коментар


                  #9
                  Пътуване до Истанбул

                  Колега , благодаря за сведенията , които даваш .Но мостовете на Босфора се плащат само когато се влиза от европейската част .Откъм Азия не се плаща ....Обаче се ужасявам колко са поскъпнали магистралите .Аз с тая карта KGS плащах мост , отсечката Истанбул - Одрин и имах артък 18 лири.Измъкването ти от магистралата ме разсмя ....Так держать...Като не им е перфектна системата , така им се пада.
                  FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                  FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                  Коментар


                    #10
                    Картата я платих 30 лири, но на плика имаше нещо като касов бон. На него пишеше 18 лири. Оня човечец ми обясняваше нещо, но така и не го разбрах.

                    Коментар


                      #11
                      Пътуване до Истанбул

                      Навярно остатъка след плащането на магистралата Одрин - Истанбул и моста ....Брей....балканска работа...
                      FIAT BRAVA 1.4 12V А/С, с чийто собственик можете да се свържете на 089 9225580
                      FIAT CROMA 2.4 Mjet - proprio miracolo

                      Коментар


                        #12
                        Re: Пътуване до Истанбул

                        Румен_Хинчев написа:
                        Навярно остатъка след плащането на магистралата Одрин - Истанбул и моста ....Брей....балканска работа...
                        Не, не. Това беше още като я купих в запечатания плик.

                        Коментар


                          #13
                          Магистралата се плаща на излизане от нея. На влизане само те отбелязва къде си влязал.От Одрин до Цариград преди беше 6.50 лири, моста (плаща се и на ДВАТА моста САМО в посока от Европа към Азия) беше 3.50. Общо 10 лири.И на обратно още около 5.00 - 15.00 (до отклонението за Лозенград).Проблемът ти не е бил, че нямаш достатъчно пари в картата, а защото не си се маркирал за повторното влизане в магистралата. Ако липсва маркиране те таксува като за цяла магистрала - още 6.50 (дотук общо 21.50) Затова не са ти стигнали парите в картата, които според мен не са 30 лири, а 18. Останалите 12 са стойността на самата карта, която после пак можеш да си зареждаш. Нещо такова беше.

                          Коментар


                            #14
                            Колега, по-добре щеше да направиш ако си беше купил карта за 50Лири, там ти има заредени 45лири(5лири зарди картата ти удържат). Иначе моста 1 път се плаща само, то от години е така. Почти сяка седмица пътувам за Истанбул, и някои ако има някви въпроси, да пита.
                            Fiat PUNTO 1,9jtd+remap

                            Коментар


                              #15
                              В понеделник и аз поемам с колата за втори път към Истанбул. Относно преминаването в азиатската част - мисля като предния път да стопирам колата на един паркинг до хотела, а отсреща да минавам с корабчетата за лев и петдесет. Засега малко треска ме тресе само за хотела. Резервирах си хотел през един плевенски туроператор (дето уж са ми познати). Гледам в booking.com - двойната стая за 5 нощувки за 23-28 май я дават 475 евро. Туроператора за същите 5 нощувки ми я резервира на 146 евро. Баси разликата. От фирмата казаха, че ползвали хотела за техни групи, а и от някакъв вътрешен сайт излизат цените и се правят резервациите, затова била така цената... А мен ме обземат съмнения да не ни набутат в някое мазе без прозорци Както и да е - като се върна, ще кажа как е било. Ако не викам за помощ преди това
                              Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
                              Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

                              Коментар

                              Working...
                              X