Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос за газова плочка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос за газова плочка

    Значи това ми е плочката http://img227.imageshack.us/my.php?i...g00733hf.jpgи се чудя,възможно ли е от по-тесните дупки на плочката да се губи мощност при по-високите обороти. Защото над 4000-4500 едвам дърпа и на газ и на бензин. И имали някаква друга алтернатива за да разкарам плочката, но без да дупча карборатора.10х.
    Tofas- Sahin 1.6 карб.

    #2
    Дупчи кутията.Аз така съм го реализирал, противник съм на плочките когато не са добре изработени. Да, може да ти се спъва колата ако са малки отворите (и определено това е причината!).

    Коментар


      #3
      неразбрах кая котия как и защо да дупча, ще ми кажеш ли по подробнокъде да я дупча
      Tofas- Sahin 1.6 карб.

      Коментар


        #4
        Моята е пластмасова правоъгълна например, твоята май е кръгла желязна ?Аз съм пробил над отворите на камерите на карбуратора - там са ми 2-та щуцера.Ако искаш в поредната сбирка Неделя да огледаме ?

        Коментар


          #5
          да за там ще го оставя стига да съм тук, че може ще пътувам по провинцията. Срещата нали е посока сточна гара и от колко часа е.Таман ще се запозная с някой друг фиатаджия
          Tofas- Sahin 1.6 карб.

          Коментар


            #6
            Да ,странна плочка.Аз си представях да е като моята.Карбуратора какъв е?
            Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

            Коментар


              #7
              незнам какъв е, до колкото знам е двукамерен- Вебер. Как мога да разбера какъв е за да ви кажа.
              Tofas- Sahin 1.6 карб.

              Коментар


                #8
                Като гледам на снимката, дифузорите са ти между 27 и 28мм. Доколкото разбирам, това е нормален размер. Тоест, липсата на мощност не е от размера на дифузорите. И въобще, дифузори със същият размер са на моя карбуратор (двукамерен Вебер - двигател 1.6л 105к.с.) и си имам мощност навсякъде до около 5500 - 6000 оборота. Наистина над 6000 леко спада.Това което ме притеснява е, че в плочката ти влиза само един маркуч. Ако втората камера на карбуратора се захранва по някакви вътрешни канали на плочката, възможно е да не стига дебита на газта през тях - тоест при отваряне на клапата на 2 камера, сместта ти да обеднява.Втората възможност е, да смуче въздух от някъде - например между плочката и карбуратора може да има луфт. Това което казваш, че не работи на бензин, обаче навежда на мисълта, че проблема е общ - тоест не е свързан точно с газовата уредба. Как са ти оборотите на празен ход - стабилни ли са? А предварението на запалването? Филтъра сменян ли е скоро?Аз не бих изключил и два проблема, водещи до еднакъв краен резултат - примерно запушен карбуратор (бензинов филтър) + лоша настройка на газовата уредба (и/или лошо захранване на 2 камера с газ)...Теоретично погледнато, дифузорите, дори и да са със съвсем малък диаметър, не би трябвало да внасят забележимо съпротивление във въздушния поток, защото имат аеродинамична форма (тръба на вентури). Тяхната функция е само да увеличат скоростта на въздуха до подходящи стойности. Практически, разбира се не е съвсем така, но съпротивлението което внасят дифузорите не е толкова забележимо, колкото симптомите които описваш ти.П.П. Сега се сещам - огледай се дали някой майстор не ти е оставил "шапка" под формата на частично стеснение на някой от въздуховодите - правят го със втулка с отвор. Когато не могат да настроят уредбата както трябва, някои го правят този номер и дори не казват на клиента. Е тази втулка наистина внася съпротивление и то голямо. В този случай настройката на ниски и средни обороти става добра, но губиш максималната мощност.
                Fiat Ritmo 105TC
                1600cc 105к.с.

                Коментар


                  #9
                  http://img233.imageshack.us/my.php?i...73b4bt.jpgна снимката съм отбелязъл колоко е дияметъра на камерата под плочката, както се вижда и според мен има доста голямо стеснение.Оборотите на празен ход на бензин са стабилни, на газ са леко нестабилни но е въпрос на настройка.Предварението си нямам на представа как е- но предполагам че е добре, защото никога нито на газ, нито на бензин съм чул детонация- а до колкото знам детонации се получават от голямо закъснение.Карборатора и аз допуснах че може да е запушен, затова взех един спрей и го пръснах вече доста пъти и няма никаква разлика- та предполагам си е отпушен.За стеснение на въздухопровода не може и да става на дума, защото преди месец и нещо си направих изцяло нов въздухопровод.А от голямо значение ли е ако има малки процепи между плочката и карборатора- защото допускам че ще има- с тези прожини с който е хванат, те едвам го държат да не изпадне.
                  Tofas- Sahin 1.6 карб.

                  Коментар


                    #10
                    сега се чудя ако махна плочата и сложа медни тръбички да ли ще е по добре или изобщо няма да работи.ето за това говоря :http://img210.imageshack.us/my.php?i...0073c5to.jpgА сега се сетих за нещо, значи правиго само на газ- като натиснеш педела на газта до дупка- ама яко и двигатела започва нещо като давене или и аз незнам почва да бръмчи странно и не си вдига оборотите а едвам ги подържа да не паднат. Този проблем са го гледали майстори- играха си с настройките и нито за миг не е изчезвало. Интересното е че дори при 3000-4000оборота пак да го нагазиш пак така се получава.
                    Tofas- Sahin 1.6 карб.

                    Коментар


                      #11
                      ForceWere написа:
                      А от голямо значение ли е ако има малки процепи между плочката и карборатора- защото допускам че ще има- с тези прожини с който е хванат, те едвам го държат да не изпадне.
                      1. Процепи не трябва да има. От там смуче въздух и обеднява сместта. 2. Какъв е профилът на отворите. Би трябвало да е: отгоре малко по-широк, стеснява се бързо до минималният диаметър. след това плавно и на по-голямо разстояние се разширява приблизително до диаметъра на камерата. Отворчетата за газта трябва да са малко под най-малкият диаметър. Иначе казано - профила на дифузора се състои от един къс конус, плавен заоблен преход и дълъг конус. На снимките не се вижда добре, но ми се струва, че при тебе преходите са малко резки. И пак да повторя - стеснението създава съпротивление на потока само ако има ръбове и резки преходи.3. Това, че при натискане на газта докрай си променя двигателя звука и няма мощност според мене е силно обедняване на сместта на 2-а камера на карбуратора. При тебе обаче няма регулировка отделно на двете камери...
                      Fiat Ritmo 105TC
                      1600cc 105к.с.

                      Коментар


                        #12
                        ще видя как е и ще го нарисувам максимално точно и ще го кача.А какво мислиш за това с тръбичките.10х за съдействието
                        Tofas- Sahin 1.6 карб.

                        Коментар


                          #13
                          а как да запуша процепите около плочата. Аз мислех със силикон, но се чуда ако тръгна да свалям плочата какво ще правия.
                          Tofas- Sahin 1.6 карб.

                          Коментар


                            #14
                            ForceWere написа:
                            а как да запуша процепите около плочата. Аз мислех със силикон, но се чуда ако тръгна да свалям плочата какво ще правия.
                            Аз си направих гарнитурка от картон и я сложих със съвсем малко силикон. Ако питаш мене обаче, помисли за по-добро закрепване на плочката - с тия пружини...За варианта с тръбичките - лично аз съм силно резервиран...
                            Fiat Ritmo 105TC
                            1600cc 105к.с.

                            Коментар


                              #15
                              Няма да можеш да го направиш добре , иначе е добра идея Или ако имаш познания по стругарство/шлосерство и имаш подходящата среда да го направиш като хората мисля , че ще стане добре.Дифузьорите не са никак малки, та надали пречат осезаемо на въздуха.
                              Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
                              София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

                              Коментар

                              Working...
                              X