Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спирачките не държат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спирачките не държат

    Напоследък за мое голямо разочарование спирачките ми съвсем сдадоха багажа. Преди известно време смених цилиндърче на задния барабан, че беше си таковало майката и течеше спирачна течност. Известно време всичко беше на 6, но сега спирачките никак не държат и сякаш отпускат. Имам предвид, че съм спрял някъде на малък наклон и съм натиснал спирачките до дупка, а се чува един странен звук и колата потегляНеприятно Та исках да се посъветвам с вас преди да предприема ремонти, защото всички знаем каво става в сервизите. "Ми тва ти се е развалило, ма може и да е онова" и сменят 100 неща, от които нито едно от нужните и се оказва, че си дал 100-тина лева и проблема си го има.
    FIAT Uno 45 FIRE

    #2
    А в педала усеща ли се нещо,когато тръгне да изпуска спирачката? Възможно е износване на гумичките в спирачната помпа.
    Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

    Коментар


      #3
      Ами усеща се да. Накак странен е педала, сякаш потъва. Няма съпротивление...
      FIAT Uno 45 FIRE

      Коментар


        #4
        Някога сменях на "леко загнилата " си фиеста гумички на помпата.Продават се комплект гумички за смяна.Има една испанска фирма с добро качество и произвежда за всички модели и марки.
        Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

        Коментар


          #5
          колега от къде и за колко пари и коя е фирмата че то и на мен ми потъва така педала и ми казват помпата а чак цяла помпа да се сменя няма нужда
          Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
          Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
          Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

          Коментар


            #6
            колеги, съветвам ви да сменяте цялата помпа. навремето и аз така се прее... с моето уно. свалях сменях то играчка слагам и няма пак не хваща както трябва. сложих друга помпа, на нея й сложих новите гумички и след седмица пак спря да хваща. просто там и микрони са важни, предтавете си какви са усилията вътре от такова малко цилиндърче да се извади такова сериозно налягане. и да си смените гумичките най-вероятно няма да изкара и месец. съвет, пък вие си правете както знаете. в крайна сметка помпата се сменя веднъж в живота на колат
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Аз на джипа имах такъв случай от въздух в системата и след месеци наред обезвъздушаване се оправи горе-долу.Иначе другото вероятно е помпата да е заминала.Както и колегата казва по-добре я смени цялата.А още по-добре иди при някой майстор (познат ако имаш по-добре) просто да погледна какво може да е.А гледал ли си да не тече течност от някъде?За да си провериш помпата направи следното - развии си тръбичките и както тече течност навии по едно винтче със съответната резба с тефлон за да уплътни.Много е важно да не оставиш да поеме въздух помпата (т.е. отгоре трябва да не остава без течност).След като затапиш всичките тръбички влизаш вътре и скачаш на педала с двтата крака.Натискаш (трябва да мръдне съвсем малко и да остане като камък) и ако почне да потъва отишла ти е помпата.Ако остане твърд не е помпа.След това оставяш затапен задния кръг и закачаш предния и пак пробваш.Ако започне да отпуска значи предния кръг е проблемен.Като натиснеш ще потъне малко и трябва да спре да потъва.Ако продължи проблема е в предния кръг.Ако не е и там закачи и задния и пак опитай.Така ще си сигурен.Само се пази да не влезе въздух в системата!
              Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

              Коментар


                #8
                nasty написа:
                колега от къде и за колко пари и коя е фирмата че то и на мен ми потъва така педала и ми казват помпата а чак цяла помпа да се сменя няма нужда
                Колегите имат право ,че ако буталцата са износени много ,гумичките не помагат.Взех ги от "Симеон".Ще намеря визитката и ще ви кажа точния адрес.Има магазин и на Козлодуй предлагащ испански гумички.
                Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

                Коментар


                  #9
                  Марката гумички е аутофрен.Ето визитка...
                  Прикачени файлове
                  Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

                  Коментар


                    #10
                    подобре е наистина да смениш помпата,преди около година и половина и на мен ми изпускаше но само единия кръг,некъв сменява гумички които издържаха до 3-то то натискане и после пак такабеше неделя и нямаше от къде да купя нова и взех втора употреба за 20лв,пича на който продадох колата още си кара с нея

                    Коментар


                      #11
                      втората употреба просто трябва да гледаш да не е седяла някъде много време (т.е. да е яко прашна) и да не е ръждясала от задната страна (където се лови за сервото).Ако е седяла много гумичките са се удървили и няма да ти свърши работа.Ако пък е ръждясала отзад значи че е текла течност т.е. изпуска и пак не ти върши работа.То е нормално да има муничко ръжда ама аз говоря за повече и то най-вече като я гледаш както седи на сервото от долната страна отзад (принципно като протече тече оттам).Успех!
                      Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                      Коментар


                        #12
                        Втора употреба на спирачки Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 .Най-малкото трябва да я отвориш и почистиш,защото може да има вътре всичко.После ти помпа втора употреба си имаш и в момента и то безплатно.Просто трябва да се прецени износването на буталцата и цилиндърчето-аз съм против готовите рецепти.Може да хвърлиш нови маратонки само защото им са се скъсали връэките,а да си купиш стари кондури.
                        Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

                        Коментар


                          #13
                          е благодаря трябва да се посъберат пари значи че покрай тия абитуренски пред аванс останахме без кеш
                          Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                          Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                          Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                          Коментар

                          Working...
                          X