Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шофиране в София

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шофиране в София

    От провинцията съм и в понеделник с моето скромно "Типо" ще ни се наложи да прескочим до София. Нямам голям стаж като шофьор и никога не съм шофирал в София - винаги мен са возели. Та съм отворен за всякакви простички съвети за да оцелея в тая лудница там по улици, кръстовища и светофари и да си върна "Типо"-то читаво в гаража вечерта.

    #2
    Съвета който мога аз да ти дам е да се оглеждаш за дупки(защото след снега има такива пропасти...) и на всички посоки за коли...но внимавай с дупките... !!!
    ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

    Коментар


      #3
      ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДАВАЙ МИГАЧИ

      Коментар


        #4
        Аз като провинциален гражданин, ще ти кажа да не се притесняваш. Когато карам из София никога не съм имал проблеми. Може и да се шашнеш от колите, които карат близо до теб, честите изпреварвания отдясно и други такива. Просто си гледай пътя и да не те .... Не бързай, спазвай си правилата и просто внимавай около теб какво става.

        Коментар


          #5
          prog написа:
          Съвета който мога аз да ти дам е да се оглеждаш за дупки(защото след снега има такива пропасти...) и на всички посоки за коли...но внимавай с дупките... !!!
          Определено дупките са голям проблем в СофияВнимавай че много автомобили , за да ги избегнат влизат в насрещната лентаИ непременно спазвай дистнация от предния автомобил, за да можеш да ги избягва своевременноЧе представа си нямаш за какви кратери става въпрос
          Fiat Brava 1.9TD.100кс.1998г

          Коментар


            #6
            Нема да се косиш!Не е такава лудница!Особено събота и неделя-май тогава разбрах че ще идваш не е чак толкова лудницата в сравнение през седмицата и часовете около 8 сутринта и 18 вечерта!Карай си и да не ти пука!
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Re: Шофиране в София

              Bobolin написа:
              От провинцията съм и в понеделник с моето скромно "Типо" ще ни се наложи да прескочим до София. Нямам голям стаж като шофьор и никога не съм шофирал в София - винаги мен са возели. Та съм отворен за всякакви простички съвети за да оцелея в тая лудница там по улици, кръстовища и светофари и да си върна "Типо"-то читаво в гаража вечерта.
              Много е важно да знаеш в коя лента да се наредиш на следващия светофар! Хванеш ли правилната лента, проблеми няма да имаш

              Коментар


                #8
                Караш както се кара в непознат град, съобразена скорост, реагираш спокойно, гледаш през 5 секунди в огледалата за обратно виждане. Трябва да знаеш че пешеходците в София също са заплаха защото често пресичат натоварени булеварди и си мислят че точно пък тях нама ги удариш. Мигачите задължително, никакво пестене на ток.Всички шофьори са арогантни, ако се замотаеш ще ти бибиткат, освен това си с "чужда" регистрация.Пази се от маршрутки, обикновено те спират изненадващо пред тебе и ако имаш навик да заобикаляш без да намаляваш или да гледаш в лявото огледало, по добре спри чинно зад него и изчакай, потока зад тебе няма да има край.Това дето трябва да знаеш на коя лента да си застанал много преди кръстовището никога не мож го постигна съвсем вярно защото понякога не е означено добре и разбираш когато вече е късно.Ние си ги научаваме наизуст, и въпрекик това, когато ми се наложи например да карам колата в непознат квартал, Люлин, надежда, аз изпълнявам стриктно горните неща - просто ми е непознато.А в Пловдив например, почти всеки път се губех и сътворявах шок и ужас по улиците му, докато не си купих една нормална карта на града. Всеки път като ще ходя до Пловдив си я разглеждам. Направи и ти така.
                Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

                Коментар


                  #9
                  Когато караш, спазваи си правилника-другите и да ти свиркат, и да ти бибиткат-хич да не ти пука :D само обаче да си внимателен, когато около теб има някоя маршрутка,бъди нащрек,за да не те засекат и да можеш да спреш на време :D
                  SKODA 105L '78
                  PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                  FIAT 126p '89
                  TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                  GRANDE PUNTO 1.2 '06

                  Коментар


                    #10
                    как мина в голямото село... разказвай...дано да е нямало произшествия...

                    Коментар


                      #11
                      Наистина внимавай из софия много,това като предимство ,мигач,знак стоп ,Ч Е Р В Н С В Е Т О Ф А Р ,имам чувството ,че не съществува .А на някой индивиди трябва да им се обесни ,че ОТ ЗАВОДА ПРОИЗВОДИТЕЛ НА КОЛАТА СА СЛОЖИЛИ С Т Р А Н И Ч Н И О Г Л Е Д А Л А .А и се пази наистина от дупките защото оня ден правих гума от дупка .А пък нощно време застани на бл. Българиа ,и може да гледаш на живо,тренировките от формула 1 Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 Yellow_Flash_Colorz_PDT_03
                      FIAT TIPO 1,6

                      Коментар


                        #12
                        Искам първо да благодаря най-искренно на всички за добрите и полезни съвети!Иначе всичко мина нормално благодарение на факта, че си взех дружка за навигатор с мен, който познава града и моята работа се състоеше да седя, въртя волана и слушам инструкциите. Иначе влязохме по Ботевградско шосе и по едно време имаше един участък около 300-400 метра, който го минавахме поне 20-30 минути. Ужасих се. Типото леко загря от чакането, първа - един или два метра и пак чакане. Най лошото дойде като стигнахме заветният светофар и аз се озовах пред кръгово движение. Мисля, че на Сточна гара. Притеснение си беше ... Влизаш в някоя улица - всички паркирали по тротоара Не че и тук го няма, но там имах чувството че тротоарите са официалното разрешено място за паркиране а не леко нелогично място за престой на колата. За да се впиша и аз обаче в общата картина геройски се преборих с 20 сантиметровия бордюр и гордо паркирах (не стана от първия път) върху тротоара имитирайки леко притеснен пълно безразличие. Въобще, страшничко си е да се кара в София.

                        Коментар


                          #13
                          Проблема идва не толкова от тесните улици повече иде от това че никой не спазва правилата и се прави на тарикат. От там е страшното.Иначе аз лично карам в този ад ежедневно и от няколко години даже не ми прави впечатление толкова.Преди години когато работех като поддръжка на клиенти съм правил по 100 - 150 километра на ден в София и след това се прибираш съсипан, защото не работата а придвижването от място до място ти взима здравето.Иначе се радвам че всичко си е минало добре. Когато се учех да карам инструктора ме заведе точно на Сточна гара, само че това беше преди 11 години и тогава броя на колите беше три пъти по-малък. Въпреки това от мен се лееше пот като из ведро а инструктура викаше "давай, давай, тука като претръпнеш после е лесно" - и прав излезе.
                          Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

                          Коментар


                            #14

                            Коментар


                              #15
                              Марио, споко!!! Ей ’са кът улезнемо у Европата ще ги балканизираме!!! Yellow_Flash_Colorz_PDT_01
                              Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                              --- в сърцето завинаги... ---
                              Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                              Коментар

                              Working...
                              X