Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ми газ сервиз ама случая е малко по-особен

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трябва ми газ сервиз ама случая е малко по-особен

    Става дума за това,че си купих газовата като отделни компоненти и искам да я монтирам ама както трябва обаче не са ми ясни докрай всичките подробности.Идеята е че в никой сервиз няма да използват например щипките по купето на Типо-то отдолу и дупчат пода без да им дреме.Също и в багажника правят дупки и т.н. а резбичката преспокойно си минава през пластмасата за бъркане към сондите на резервоара без да се дупчи пода изобщо.Т.е. газовата се монтира с точно 4 дупки (за закрепяне на бутилката).Та затова ми трябва газ сервиз по-скоро като консултанти за да седна при тях и да почна да си я правя (ама аз защото колкото и да им обесняват никога не го правят както искам) и да си платя разбира се и от тях да си купя тръбичка,маркучи и т.н. каквото ще ми трябват за да си премеря на място.Обаче трябва да е някой познат или познат на познат за да може да не ми каже "ти я остави ние ще я сложим"...защотото честно казано вече им нямам доверие на газаджиите.Благодаря!
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    #2
    Това за четирите дупки за бутилката е вярно, но вярно е също, че медните тръбички за газта - едната към изпарителя, а другата за зареждане трябва да се сложат в едни доста по широки пластмасови гофрирани тръби, за които се пробиват значително по-широки дупки. Иначе за щипките отдолу си прав!!! Дано намериш газаджия, който да я монтира както искаш. Успех
    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

    Коментар


      #3
      Да аз и това съм измислил.То това си се слага безпроблемно на другата пластмаса,която е за сондата на резервоара (на типо-то е като капак и под нея са самите сонди и оттам има място да си минат безпроблемно тези двете и тръбите в тях).Надявам се да си намеря подходящ майстор и да стане културно.Не че на мен ми пречи нещо да си измеря на око тръбата и да си я купя ама не мога да си сложа накрайниците и т.н. и исках да е някой,който знае как точно трябва да се направи.
      Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

      Коментар


        #4
        И ще ти изгние безценното Типо от 2 дупки фи 10-12 мм , колкото да минат тръбите ли? На големите 35 мм дупки за вентилация на сондата никой не се навива и задължително ги правим само на метанките. Тръбата към изпарителя ако не се хване на щипките , които си седят се хваща за тръбопроводите или със скоби или със свински опашки.Монтажа е 70 лв , тръбата е 25.А, btw имаш още няколко дупки по коша за захващане на планките на изпарителя и клапаните
        Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
        София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

        Коментар


          #5
          газ сервиз

          Едва ли да намериш сервиз при такива условия .Трябва да са ходили на уроци за монтаж но такива няма и всеки слага както може и намери за добре .Незнам дали след време ако минаваме на преглед и някой няма да каже нее сложена правилно НЕМОГА ДА ВИ ДАМ разрешение за каране нали се слагат печати всяка година.
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Колега The Machine знаеш че не обичам да си дупча колата :P.Да ти е гадно ама и за изпарителя и за клапаните имам шпилки отпред (производствено оставени за нещо си) и нищо няма да дупча повече.Отделно вече си надупчих багажника за предишанта бутилка и ще станат много дупки и ще почне да се керпи на винтчетата :P.
            Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

            Коментар


              #7
              Йе йе... яко!Ми сигурно ще ти се навие някой сервиз ( та може и аз) , но срещу допълнително доплащане Знаеш ли каква мъка ще е прокарването на тръбата в капака на сондата и след това покрай резервоара , задния мост... другото не е особено сложно за изпълнение
              Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
              София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

              Коментар

              Working...
              X