Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ужасен звук стържене

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ужасен звук стържене

    Здравейте.Ето какъв е проблема при интензивно спиране от порядъка на 160 до 100км/ч се появява страшно стържене от предните спирачки.Същото се появява и при градско каране при по честа употреба на спирачки.Дисковете са ми износени на нормата 18,2 накладките не са за смяна.Когато ми се наложи да спра рязко от 160 до 40 например имам чувството че ще ми изхвръкнат предите дискове с апаратите.От какво може да е този проблем.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    На изкривени дискове ми прилича... но може да е и, какво ли още не...
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #3
      Кога се появи проблема? След какво?Ако си сменял накладките може да е некачествено феродо. Тогава се получава едно като тресене при спиране...
      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

      Коментар


        #4
        Стърженето вече е история с новите накладки.
        Прикачени файлове
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Re: Ужасен звук стържене

          Tornado написа:
          Здравейте.Ето какъв е проблема при интензивно спиране от порядъка на 160 до 100км/ч се появява страшно стържене от предните спирачки.Същото се появява и при градско каране при по честа употреба на спирачки.Дисковете са ми износени на нормата 18,2 накладките не са за смяна.Когато ми се наложи да спра рязко от 160 до 40 например имам чувството че ще ми изхвръкнат предите дискове с апаратите.От какво може да е този проблем.
          Проблема се появи отново и то дори при градско каране с доста често използване на спирачки.Звука е само в лявото колело и за момент се усилва тъкмо се раздразвам повече и натискам по яко и той спре.С нови накладки и дискове съм на около 7000 км.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Айде де няма ли предположения никакви.Дразни ме и ще сменя колата накрая с Ланчиа Либра
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Ако спирачните апарати са подобни на Темпрата има едни осички на тях, които се движат във втулки, покрити са с маншонче. Ако там има луфтове може да се получи стържене и тресене.
              FIAT PUNTO 1.7 TD
              CITROEN XSARA 1.8 16V VTS EXCLUSIVE

              Коментар


                #8
                спирачки

                да може да е вярно и от спирачния апарат и аз днес смених накладките и да видим какво ще излезе едната нещо така се е износила на криво че едната страна е на 70 % а другата на -10 " сега спира нормално довечера снимки от накладките другата седмица сменям и дисковете
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Re: спирачки

                  kluchar написа:
                  да може да е вярно и от спирачния апарат и аз днес смених накладките и да видим какво ще излезе едната нещо така се е износила на криво че едната страна е на 70 % а другата на -10 " сега спира нормално довечера снимки от накладките другата седмица сменям и дисковете
                  А защо не смениш и водачите на спирачните апарати.Ако са с голям луфт,ще ти дрънкат и ще ти тресе при рязко спиране.Провери в магазина
                  FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                  Коментар


                    #10
                    Темата изпадна доста надолу ,а отговор никакъв.Разглобявах на Бравото единия спирачен апарат и нищо износено и нередно не видях.Преди време бях чел някакви предположения за завираща спирачна течност и нея ще подменя да видим ще се оправи ли.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар

                    Working...
                    X