Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Драмата Ауто Италия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Драмата Ауто Италия

    Както вече споменах ,купих на жена ми Punto 1.2 16V ELX и реших да му сменя ремъка и да му направя диагностика в Ауто Италия.Обадих се в понеделник и ми определиха час в 9:00 в сряда.Отивам аз в сряда в 9:00 и чакам около час да ми приемат колата.Обяснявам на приемчика,че искам да ми сменят ремъците,антифриза и да направят диагностика,защото на високи обороти колата прекъсваше,а на ниски сменяше оборотите.Не, че беше болка за умиране,но исках всичко да е ОК.Оставям аз колата ,а до 17:00 никой не ми се обажда.Звъня в Ауто Италия ,а те ми казват ,че колата е почти готова.За това време във всеки един сервиз щяха да сменят поне 5 ремъка.хващам едно такси и отивам на майната си в Ауто Италия,часът вече е 18:15 и приемчика ми отговаря ,че не знае дали колата е готова.Оказа се ,че е готова ,но нямало време за диагностика били сменили само ремъка,за диагностика да съм отишъл дръг път.Също така ми обяснява ,че колата работела перфектно ,защо ми е диагностика.Взеха ми 515 лева за чакането цял ден и за наполовин свършената работа.Освен това преди да оставя колата проверих в магазина им какви са цените а частите които трябва да се сменят ,а в последствие във фактурата цените на някои от тях се различаваха и то в посока нагоре.За парите както и да е ,но времето и нервите.Сега трябва да направя диагностика на колата и ще ви помоля колеги да ме посъветвате къде.В Ауто Италия едва ли ще стъпя повече.

    #2
    Да,колегите предупреждаваха,предупреждаваха... И аз така постъпих в началото-пренебрегнах съветите и се доверих на един "специалист" от някакъв сервиз по един друг въпрос,което ми костваше поне 100лева.Е вече знаеш ...
    Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

    Коментар


      #3
      515 !!Леле, добре че не успяха да ме приемат онзи ден като ходих. Мамка им кожодерска... не зная какво точно са ти правили по колата, но за смяна на филтри, ремъци и масло (без частите) в частен сервиз труда ми струваше 20 лв. Ега тея твоите части ако са 500 лв те па на!
      Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
      Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

      Коментар


        #4
        Предполагам, че не само ремъка и масла са ти сменяли защото не виждам за какво са тия 515лв.Аз преди 2 седмици си стягах колата. Излезе ми общо 530лв -смяна на ангренажния ремък,лагер и диагностика във Вантотрейд, смяна на задни накладки, спирачни тръби, заден носач в "Друмник", смяна на масла и всички филтри в един сервиз в Люлин.
        FIAT PUNTO 1.1S '98

        Коментар


          #5
          Колеги не ме разбирайте погрешно.Не исках да кажа ,че монтьорите в Ауто Италия са некадърни,а че е скъпо и че обслужването е трагично.Например ,ако има нещо по колата което не е описано в заявката за ремонт никога няма да ти се обадят да попитат дали да отстранят и този проблем или не.Мисле че си заслужава да се ходи там единственно за диагностика и за подобни проблеми.За ходова част,съединители и ремъци има доста читави сервизи.Дайте идея къде другаде може да се направи читава диагностика?

          Коментар


            #6
            Никакви масла не са ми сменяли.Ремонта беше следният:1.Агренажен ремък + ролка2.Ремъка които върти алтернатор,водна помпа и климатика + обтегач3.Смяна антифриз4.Смяна свещи със свещи които аз им занесох ,защото нямаха подходящи за Puntoto=515 лева

            Коментар


              #7
              kkassabow написа:
              Никакви масла не са ми сменяли.Ремонта беше следният:1.Агренажен ремък + ролка2.Ремъка които върти алтернатор,водна помпа и климатика + обтегач3.Смяна антифриз4.Смяна свещи със свещи които аз им занесох ,защото нямаха подходящи за Puntoto=515 лева
              Знаеш ли кога ще им дам толкова пари за тая работа - никога!Ще им хвърля 51. 50 стотинки и да се оправят!
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                kkassabow написа:
                Никакви масла не са ми сменяли.Ремонта беше следният:1.Агренажен ремък + ролка2.Ремъка които върти алтернатор,водна помпа и климатика + обтегач3.Смяна антифриз4.Смяна свещи със свещи които аз им занесох ,защото нямаха подходящи за Puntoto=515 лева
                Извинявам се,че пак поствам цитат,но ще е по-ясно.На моето Пунто правих същата процедура но във Ванто Трейд.Плюс сменен тампон на двигателя,плюс предни спирачни дискове, накладки,плюс масло в двигател и скорости,антифриз PARAFLU. Всички части,маслата и антифриза бяха от тях.Сметката беше около 650лв ТОТАЛ.И още нещо, за дисковете се заядоха и казаха,че няма да ме пуснат от сервиза със старите.Като отидох да видя, имало е защо!!Тампона на ДВГ и дисковете, не бяха планирани от мен, но и за двете имаше обаждане по GSM-a от тяхна страна.. да ме уведомят.Както и да е разбира се,че няма безгрешни сервизи.Но има един извод който се налага.НЕ ВИНАГИ СКЪПОТО ИЗЛИЗА КАЧЕСТВЕНО.Щото колегата обратното твърдение е предопределило избора му, въпреки,че няколко души му подсказахме за АИ.А забравих за компютърната диагностика и филтрите.При моята кола ангр.ролки са 2бр.
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  Защо не попита тука?Пунтото на жена ми - 30лв смяна на агренажен ремък и ролка, ремъка е 15лв. Ролката е 13лв.Въздушния филтър си го сменяш сам, то това си е работа за 2 мин.Масления с маслото - 60 лв, че и марков. Другите ремъци се сменят общо за 30лв работа, ремъка едва ли е по-скъп от агренажния. Но сметни да видим дали се доближава до 500?Смяната на свещи е 4лв на свещ, антифриза не знам за колко се сменя. но антифриза не е повече от 10 лв.
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    geshabeli написа:
                    Защо не попита тука?Пунтото на жена ми - 30лв смяна на агренажен ремък и ролка, ремъка е 15лв. Ролката е 13лв.Въздушния филтър си го сменяш сам, то това си е работа за 2 мин.Масления с маслото - 60 лв, че и марков. Другите ремъци се сменят общо за 30лв работа, ремъка едва ли е по-скъп от агренажния. Но сметни да видим дали се доближава до 500?Смяната на свещи е 4лв на свещ, антифриза не знам за колко се сменя. но антифриза не е повече от 10 лв.
                    Става дума за Пунто -II. При него цените на частите са все още по-високи отколкото на Пунто - I.
                    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                    Коментар


                      #11
                      Колеги кажете нещо за диагностиката.Къде да отида.Идеята е да се свърши работа и да забравя за проблема,а не да ми бавят колата цяла седница и да се учат на нея.Проблема не е сериозен.На празен ход колата сменя оборотите ,но не гасне, а на високи обороти т.е. над 3500 леко прекъсва.Може и така да се кара ,но аз искам всичко да е Ок

                      Коментар


                        #12
                        http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?p=58946
                        Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
                        Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

                        Коментар


                          #13
                          Колега Касабов,направо се учудвам какви са тези цени...,но аз никога не бих постъпил така,както и да е.Аз ходих на диагностика в жк Дружба,до сервиз ДРУЖБА има един БОШ център го водят,ама минал е малко покрай швабите.Иначе съм доволен,прочетоха компютъра,няма грешки,обаче ламбда сондата не дава правилна инфо на ЕКУи оттам >по-голям разход и съответно подобен на твоя проблем(само че на ниски обороти)леко придърпване.Така че,ако ти е удобно ,отиди в този център...взеха ми 26лв.поздрави:sasco

                          Коментар


                            #14
                            Днес реших да вдигна капака на Punto-то и да погледна какво са направили господата от Ауто ИталияИ първото което видях е ,че нито една от скобите около въздъшния филтър не е затегната.Е добре де господа взехте много пари,но поне да бяхте свършили работа.Основно отидох там заради диагностиката ,а не толкова заради ремъка ,а те така и не я направиха.

                            Коментар


                              #15
                              сервиз

                              Ами те да не са сменяли всичко по тази кола .Извод -Не ходете по луксозни сервизи да ви вземат парите -За толкова аз щех да тия закарам до Велинград там имаме сервиз и пак щеше да излезе много евтино .НЕ се доверявайте на всеки .Дори и на фирмени сервизи.За ремонт на двигател не взимат толкова много,до 50 лв.да .Четете и пишете във Форума ,така спестявате пари.Идвайте на срещите .
                              КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                              Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                              http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                              Коментар

                              Working...
                              X