Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем турбо компресор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем турбо компресор

    колата ми нямаше мощност.Заведох я на сервиз.Устянови се че налягането е .3-.4.Провериха системата(интерколера дали не е спукан)здрав е.Турбо компресора се чува че работи няма омасляване,не се чува да издиша а няма налягане.Махнах катализатора, наистина беше много задръстен но когато пак примерихме налягането нямаше голям ефект.беше станало. 4-5 това при 4000-4500 оборота.Не ми се праща на ремонт защото разбрах че няма голям ефект.изкаржат малко и после пак умират.Възможно ли е турбото да работи а да няма налягане.Дайте някакъв съвет.
    Bravo 1.9 TD/100

    #2
    Виждам си от Хасково. Не знам при какви специалисти си ходил, ако искаш да го отремонтираш, съм на 99,9% сигурен, че ще го отремонтират във Варна качествено-http://www.unitechturbo.com/index_bg.htmlПродават и нови- http://www.unitechturbo.com/sales_bg.htmlВ София мисля(софиянци да кажат) Реал турбо се занимават отдавна-http://realturbo.net/Все пак, преди това посети и друг сервиз, ако трябва отиди до друг град, за да си сигурен, че проблема ти е в турбокомпресора(и какъв е точно)

    Коментар


      #3
      Re: Проблем турбо компресор

      dvrender написа:
      колата ми нямаше мощност.Заведох я на сервиз.Устянови се че налягането е .3-.4.Провериха системата(интерколера дали не е спукан)здрав е.Турбо компресора се чува че работи няма омасляване,не се чува да издиша а няма налягане.Махнаъ катализарота, наистина беше много задръстен но когато пак примерихме налягането нямаше голям ефект.беше станало .4-.5 това при 4000-4500 оборота.Не ми се праща на ремонт защото разбрах че няма голям ефект.изкаржат малко и после пак умират.Възможно ли е турдото да работи а да няма налягане.Даите някакъв съвет.
      Само те питам нещо-на място ли мерихте двигатела,защото за да отчете реалния Бусст колата трябва да е в движение най добре на 3 та до 4000-4500 да е изпържиш Според данните които намерих максималното налягане трябва да е 1 бар
      _______________________________________
      0885261834

      Коментар


        #4
        да това са резултат от място
        Bravo 1.9 TD/100

        Коментар


          #5
          стават ли турбо компресора от други марки коли на фиат браво.един сервиз ме убеждава че може да ми монтират турбо компресор от друга марка двигател.какви може да са последствията?
          Bravo 1.9 TD/100

          Коментар


            #6
            вчера замерих колата колко харчи. за 545км съм ги минал с 33.4 л дизел.марак че колата няма мощност ми даде такъв разход за смесено каране.Един майстор ми каза че не било турбото а имало някаква гумичка в помпата и тя била отишла.До колко е верно незнам.Сега ще сменя турбото и ще видим.Вие как мислите тоя разход нормален ли е?
            Bravo 1.9 TD/100

            Коментар


              #7
              Не разбрах защо ще сменяш турбото???Налягането му се регулира от клапан който от своя страна също се регулира(в 90% от клапаните).Клапана за който ти говори майстора наистина съществува и служи за обогатяване на сместа когато се включи турбината.Първо провери всички маркучи и клапани за херметичност.Не бързай да сменяш турбината преди да си сигурен че проблема е в нея,а за сведение-съществуват 3 вида ремонт за турбини.Относно разхода ти-струва ми се нормален.

              Коментар


                #8
                kaci написа:
                Не разбрах защо ще сменяш турбото???Налягането му се регулира от клапан който от своя страна също се регулира(в 90% от клапаните).Клапана за който ти говори майстора наистина съществува и служи за обогатяване на сместа когато се включи турбината.Първо провери всички маркучи и клапани за херметичност.Не бързай да сменяш турбината преди да си сигурен че проблема е в нея,а за сведение-съществуват 3 вида ремонт за турбини.Относно разхода ти-струва ми се нормален.
                Съгласен! Провери маркуча на blow-off клапана (така се нарича клапана на турбото)!
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  me_to_u написа:
                  Виждам си от Хасково. Не знам при какви специалисти си ходил, ако искаш да го отремонтираш, съм на 99,9% сигурен, че ще го отремонтират във Варна качествено-http://www.unitechturbo.com/index_bg.htmlПродават и нови- http://www.unitechturbo.com/sales_bg.htmlВ София мисля(софиянци да кажат) Реал турбо се занимават отдавна-http://realturbo.net/Все пак, преди това посети и друг сервиз, ако трябва отиди до друг град, за да си сигурен, че проблема ти е в турбокомпресора(и какъв е точно)
                  Линковете за Унитех при вас работят ли.Да не би да е фалирала фирмата.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Абсолютно си работят. Само дето са сложили отвратителен растерен фон и ми се зави свят...
                    Steliyan's Life!
                    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                    Коментар


                      #11
                      jenshen73 написа:
                      Абсолютно си работят. Само дето са сложили отвратителен растерен фон и ми се зави свят...
                      А при мен с моето местожителство защо не се отварят.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        Ба а тва де е и как се проверява дали бачка като хората ? Съгласен! Провери маркуча на blow-off клапана (така се нарича клапана на турбото)![/quote]
                        Lybra 2.4jtd intensa 06.2002
                        Marea 1.9 TD100 HLX -07/97
                        Punto 1.2 16v Sporting -11/97 еx - На части

                        Коментар


                          #13
                          dvrender написа:
                          да това са резултат от място
                          А бе колега, как така ще ти мерят налягането на място бе?На място никога не можеш да го докараш до максималния надув на турбината Стига, вземи смени тези майстори. Yellow_Flash_Colorz_PDT_30 А и какво и е на колата, че си мислиш турбото да бъде заминало.Сподели малко повече, пък може да измислим нещо тука.
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #14
                            dvrender написа:
                            вчера замерих колата колко харчи. за 545км съм ги минал с 33.4 л дизел.марак че колата няма мощност ми даде такъв разход за смесено каране.Един майстор ми каза че не било турбото а имало някаква гумичка в помпата и тя била отишла.До колко е верно незнам.Сега ще сменя турбото и ще видим.Вие как мислите тоя разход нормален ли е?
                            Темата е интересна и живо ме интересува. Аз миналата зима правих измервания на място от отбора горе на въздушния колектор и постигнах същите резултати 0.3- 0.4 бара. Скоро гледах в сервиз в Бургас мериха на същия мотор от същото място отремонтирана турбина- даваше същото налягане. Още мисля, че въздушния колектор не е правилното място за мерене, а човек който разбира ми каза че турбото се мери на ход. Според мен истинска диагностика на турбината се прави на стенд. Разходът ти е като моя 528км/33л нафта - последното засичане от празничните дни. При мен обаче мощността, да не чуе Дявола, си я има. Не знам дали не е прибързано решение работа по турбината, защо не се анализират още нещата?
                            FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                            Коментар


                              #15
                              Налягането се измерва в движение при натоварване .От личен опит:на място- 0,4на трета скорост с 4000хил. оборота с пълна газ 1.05 бара.Работата на турбината зависи не само от оборотите на мотора а и от налягането и температурата на изгорелите газове,които пък от своя страна много зависят от центровката на помпата и количеството впръскана нафта.Първото което трябва да провериш е работата на турбокоректора /обогатителя/ на помпата ,това са две мембрани впомпата които струват 60 лева.Ако турбокоректора не работи сместа е бедна и турбината не може да се развърти .МИСЛЯ ЧЕ ТОВА Е ТВОЯТ ПРОБЛЕМ.

                              Коментар

                              Working...
                              X