Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

прегряване

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    прегряване

    вчера стана малак фал...отка4ил ми се е един маркуч за парното и колата загря към 100-110градуса. аз веднага спрях зака4их маркуча и налях вода и отидох на сервиз.днес обаче май леко е поспаднал антифриза в казанчето... това нормално ли е след първия ден или не?може би въпроса ми е тъп но съм се шашнал яко!колата е фиат темпра 1.9турбодизел.не забелязвам промяна в звука на мотора.
    ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

    #2
    Нормално е по принцип ако нямаш течове- все пак е имало въздух в системата и сега като въздуха се е премахнал, на негово място се е "настанил" антифриза и нивото е поспаднало!Налей си до нормалното ниво и пак си я наблюдавай какво ще се случи по нататък
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Да, за сега ако новото на антифриза не ти спада, а консистенцията си е същата, ако не губиш масло и колата си върви както преди, за което имаш голям шанс да е така - нямаш грижи. Ако си реагирал достатъчно бързо ще се разминеш с уплах.
      Tipo, 1,8 DOHC, 105 hp

      Коментар


        #4
        вчера след като налях антифриза покарах около 30км и после един колега ми каза че е хубаво колата да поработи на място известно време. запалих и седях около 1 час на място да поработи. после се прибрах и видях водата в казанчето. сутринта беше позпаднала.надявам се да не е станал някой гаф...
        ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

        Коментар


          #5
          Антифриза много се свива и разширява от температурата, така че е нормално сутринта нивото да е по ниско.
          Lancia-bg.com

          Коментар


            #6
            прегряване...

            prog написа:
            вчера след като налях антифриза покарах около 30км и после един колега ми каза че е хубаво колата да поработи на място известно време. запалих и седях около 1 час на място да поработи. после се прибрах и видях водата в казанчето. сутринта беше позпаднала.надявам се да не е станал някой гаф...
            Да спадне нивото на студено е нормално-температурно разширение-проверява се или само на топло-или само на студено-за да е точно...Успех !
            Ex. Grande Punto Driver

            Коментар


              #7
              ще я следя и да се надявам че няма да има проблеми.благодаря виако има още нещо казвайте
              ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

              Коментар


                #8
                Офтопик:
                pioneer написа:
                Антифриза много се свива и разширява от температурата, така че е нормално сутринта нивото да е по ниско.
                Ей тука съм объркан...аз пък съм доста убеден, че антифриза не се свива и разширява както си казал...това само като уточнение.

                Коментар


                  #9
                  me_to_u написа:
                  Офтопик:
                  pioneer написа:
                  Антифриза много се свива и разширява от температурата, така че е нормално сутринта нивото да е по ниско.
                  Ей тука съм объркан...аз пък съм доста убеден, че антифриза не се свива и разширява както си казал...това само като уточнение.
                  тъкмо се бях поуспокоил...цял ден не мога да си намеря място...снощи като работеше на място колата бях пуснал парното че яко студ си беше... та колата след около 1/2 час вдигна 75 градуса и в следвашия 1/2 час си даржеше температура м/у 75-85 градуса.тази вечер реших да пробвам без да работи парното(снощи работеше на 2-ра степен) и колата вдигна до 95 градуса и на 2 пъти се включи перката. после пуснах парното пак на 2 и пак смъкна температурата на 75 градуса. абе имам и един може би ужасно тъп въпрос но досега никога не съм се замислял за това...датчика който показва температурата на водата, къде всъщност мери температурата?
                  ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

                  Коментар


                    #10

                    Коментар


                      #11
                      me_to_u написа:
                      Офтопик:
                      pioneer написа:
                      Антифриза много се свива и разширява от температурата, така че е нормално сутринта нивото да е по ниско.
                      Ей тука съм объркан...аз пък съм доста убеден, че антифриза не се свива и разширява както си казал...това само като уточнение.
                      Ами онзи съд който е свързан с охладителната система посредством маркучи единия към радиатора другия от термостата защо го наричат разширителен съд? Сигурно защото нещо се разширява, а какво ли е?
                      Lancia-bg.com

                      Коментар


                        #12
                        Пак офтопик(сори). Тъй, може би не съм се изказал правилно.
                        Антифриза много се свива и разширява от температурата, така че е нормално сутринта нивото да е по ниско.
                        Ей с това не съм много съгласен, много. То че има разширение има, ама колко много. Ако отвориш капачката на споменатия съд когато е с температура 10 градуса и когато е с температура 40 градуса, колко ще е разликата? А за разширителния съд не знам за какво е, може пък в процеса на работа и повишаване на температурата антифриза да се поизпарява и тея пари да се отвеждат в разширителния съд, където леко да кондензират, и така нивото да се поувеличи...не знам как е.

                        Коментар


                          #13
                          Искам да посъветвам всички да си проверят изправността но вентилатора на радиатора, защото през зимата се пълни с киша и пясък и блокира.Не правете като мен да разберете това в задръстване в центъра

                          Коментар

                          Working...
                          X