Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ауто Италия - да почакаме заедно !!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ауто Италия - да почакаме заедно !!

    Искам да споделя с обществото една случка от вчера, пък ако модераторите преценят, може да я премахнат.Та вчера фиата ми нещо се скапа... светна лампата на инжекциона, мотора взе да прекъсва и изгубих мощност. Това стана на има-няма 500 метра от сервиза на ауто италия близо до студентски град, някъде около 4 следобед. Та затътрям се някак до сервиза и обяснявам на човека, който седи на бюрото с табела "приемчик" какъв ми е проблема. Той ми съобщава да изчакам малко и че някой ще дойде да прегледа колата и ще я приемат. Екстра.Минават 20 минути и аз пак питам същия човек да не са ме забравили. А той - "няма проблеми, казал съм на човека и той ей сега ще дойде". След още 20 минути отново се случва същото. Човека от бюрото излиза някъде и се върна след още 20-ина минути и като ме видя, че още вися ми разправя - "леле, още ли чакате, сега ще намеря някой да прегледа колата". След малко идва някакъв пич в гащеризон и ме пита какъв е проблема. Обяснявам му и на него и... както се досещате... ми отговаря "след малко ще дойда да я погледна".Минаха още 15-ина минути, аз си седнах във фиата и все така прекъсвайки си заминах, защото бях на изпит в 6 ч. и повече не можех да чакам. Еми хубаво, като не могат да ме приемат да ми кажат, а не да ме мотат с часове. Аман от смотано обслужване. Повече едва ли ще стъпя там, пък ако ще да са най-големите специалисти на света.
    Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
    Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

    #2
    прочете ли "До всички застраховани в Армеец"?виж какво още може да ти се случи по наште сервизи
    Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

    Коментар


      #3
      Не ме плашете колегиУтре имам час в Ауто Италия да ми сменят ремъка.

      Коментар


        #4
        стискаме ти палциако имаш проблми викай бойната група да им
        Умолявам всички собственици на Audi между 1980-1995 да спрат незабавно с тия коледни маркучи под фаровете!!!

        Коментар


          #5
          kkassabow написа:
          Не ме плашете колегиУтре имам час в Ауто Италия да ми сменят ремъка.
          недей да четеш негативните мнения а само позитивните и стискай палци .Колите в крайна сметка са ни слуги
          фиатче Браво 2.0

          Коментар


            #6
            ...

            Коментар


              #7
              kkassabow написа:
              Не ме плашете колегиУтре имам час в Ауто Италия да ми сменят ремъка.
              Hi Касабов, ти направи точно обратното на това което ти писах....хм съвсем деликатно вчера."Деликатното" е може би от възрастта, аз съм на 46г и колкото нескромно да звучи "опита"... сполай ти човеко!Стискам ти палци!!!
              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

              Коментар


                #8
                Sven написа:
                Браво другарю! Така трябва, всеки който си пати от сервизи трябва да споделя и другите да си зимат полука,така и те ще се предпазят. Бол е с мързеливи, злобни ,нищо неразбиращи, гледащи как да те оберат, тъпи, майсторчета.Аз никога няма да стъпа там, както и във ВАНТОТРЕИД!
                Sven, нeдeй така.... всеки и всичко си има издънки."Немой" така... както казват по нашия край. Разбира се,че манталитета ни е проявен във всичко и във всеки, но нещата не трябва да са негативизъм изцяло.Просто не те е "ЗАСЪРБЯЛ ГАЗО" както казва наш приятел от АЛФА форума, и да се наложи там дето си плюл да "лижеш"! СЕГА НА ВЪПРОСА СЕРИОЗНО... СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ.. ЩОТО ПРИ ВСИЧКИ КОЛИ СЕ СЛУЧВА...ТО ТОВА СА ДВЕТЕ МЕСТА /АУТО ИТАЛИЯ И ВАНТО ТРЕЙД/ ПРИ КОИТО КОИТО МОГАТ ДА ТИ ПОМОГНАТ СЕРИОЗНО!!!!! Поне за сега!!Ако не ми вярваш поразкарай се до СИТРОЕН-ПЕЖО ФОРУМИТЕ и виж как се справят с проблемите ЛЮБИМИТЕ ИМ SFA и АМК!!!!
                SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                Коментар


                  #9
                  ...

                  Коментар


                    #10
                    Където и да отидеш... видят ли те, че не ИМ разбираш от работата... те "почват" Почнат ли да ти говорят за пари, много пари.. бягай..
                    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                    Коментар


                      #11
                      Преглед на Фиат Пунто в АУТО ИТАЛИЯ

                      ЗдравейтеОт три месеца се каня да ходя на сервиз АУТО ИТАЛИЯДнес бях за първи път на преглед в сервиза.Приемчика Христо-мисля че се казва, ми каза да дойда в 8. 55 часа сутринта. Бях пет минути по-рано, прие ми колата за диагностика на 1.двигателя, 2.ходова част и3. АБС-свети ми лампата. След час и половина прегледа свърши . Дадоха ми фактура= 3 пъти по 18 лв и като се прибави ДДС - излезна около 75 лв. Казаха ми - всичко е наред , само, че трябва да се смени преден ляв датчик на АБС, но го нямали на склад. Доволен съм , че свършиха сравнително бързо и че колата ми е в ред. Е АБС не работи като хората, а датчика отдавна сам го бях сменил с нов- излезна ми 120 лв.от Виена-тук казаха че ще струва 150 лв. Явно тестера лови грешка ,но не е в датчика, а в лагера с магнитния сепаратор от който той взима сигнала.Предполагах, че е така-сега се убедих, но това са подробности!?Сам ще се оправя.Общо взето беше спокойно и нямаше много коли, както и работници-е още е лято!! :P

                      Коментар


                        #12
                        Re: Преглед на Фиат Пунто в АУТО ИТАЛИЯ

                        kuzigeorg написа:
                        Здравейте......Дадоха ми фактура= 3 пъти по 18 лв и като се прибави ДДС - излезна около 75 лв. .......
                        Замрях като прочетох тази цифра... хлъцнах и се замислих дали да не ходя при шефа да искам увеличение на заплатата... Човек - убиваш ме... просто ме размазваш... 75лв само за преглед??? Отивам да си скърбя на по бира с приятели и да мечтая кога ще мога да отделя 75лв от бюджета си за да ми каже някой че колата ми е наред...
                        Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                        --- в сърцето завинаги... ---
                        Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                        Коментар


                          #13
                          Няма нищо чудно

                          ЗдравейтеНе искам да кажа , че не е скъпо, но можеха да ми сменят датчика и да искат още 150 лв. за нищо!!Смятам , че съм се разминал леко , а друг е въпроса- там не диагностираха правилно проблема ми с АБС и надали ще вляза друг път в този сервиз!? :P

                          Коментар


                            #14
                            Когато фиатчето взе така да прекъсва и от време-на време да се оправя проблема беше в буксата на компютъра ... Не правеше добър контакт, понеже бяха клеясали клемите ... като дадеш малко газ плавно работи, но дадеш ли много - умира ... виж да не е такъв проблема ... ако не е - успех в сервиза, където ще водиш колата ...

                            Коментар


                              #15
                              Здравейте колеги,В началото на годината си карах колата за диагностика в ауто италия. Не само че ми взеха 100 лв за компресия и оглед на ходовата част, ами изкараха че компресиятана мотор 1,8 16V е по-висока от тази с която излизат новите коли от завода обяснението беше че колата гори масло и за това компресията е висока !!! Интересното е, че маслото не го пипа, което означава че компресията е мерена или на ухо или апарата им не е точен, изкараха я над 14 атмосфери на цилиндър. Окачването било скапано, носачите за смяна и т.н. Колата я оставих в 9 сутринта и ми казаха че до 12 ще я огледат и ще ми се обадат да си я прибера. До 15 никой не ми се обади и отдидох да видя какво са измайсторили. чаках до 16 да ми изкарат колата, и повече не се върнах там.Намерих едно по невзрачно сервизче в Горни Лозен, където за по-малко пари свършихме повече работа
                              Карам Brava 1,8 16V EL & BSM LPG

                              Коментар

                              Working...
                              X