Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътят Видин-София

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пътят Видин-София

    Колеги ако някой има наблюдение за пътя да кайе че ми се налага да пътувам през ноща
    Луд фен!!!

    #2
    Re: Пътят Видин-София

    Pavel Krastev написа:
    Колеги ако някой има наблюдение за пътя да кайе че ми се налага да пътувам през ноща
    не минавай през Петроханнастилката е зленощем още по-лошохвани другия път
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Мисля да мина през Витиня през Враца и малко да се отклоня през Галиче че трябва да взема дядо ми
      Луд фен!!!

      Коментар


        #4
        Pavel Krastev написа:
        Мисля да мина през Витиня през Враца и малко да се отклоня през Галиче че трябва да взема дядо ми
        До Монтана тогава - нямаш грижи! По нагоре да казват другите колеги!Аз пътувах до Видин миналото лято и след Монтана - пътя беше "гробища", пък и с тия наводнения...
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          То и преди наводненията беше трагедия камо ли сега
          Луд фен!!!

          Коментар


            #6
            Аз съм на там другата седмица и роднините казаха да фащам рейса че било ужас! Много яко отклонение имало заради пропаднали участъци. Рейса се движел над 5 часа, с кола пак толкова заради многото дупки.
            Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
            Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

            Коментар


              #7
              Сега пътя е добър. Кърпили са го между Монтана и Видин. Иначе като цяло по-бързо се стига през Хемус, Враца, Монтана. От София до Враца е добре пътя, само около Враца има малко дупки, ама е за малко.
              FIAT Uno 45 FIRE

              Коментар


                #8
                Сега две години по-късно да дам и аз оценка.От София до Ботевград няма да коментирам А2, след това пътят е доста широк и с добра настилка до Мездра. Още няма мантинела по средата, но на места, ако не навсякъде, се четирилентов. На табели много не разчитам по А2, защото за Ботевград има 2-3 отклонения сигурно, а от предишен опит знам за едно от тях, което е отвратително надупчено. Навигацията ме прекара през добър път.От Мездра до Враца, както някой беше казал, пътят е четирилентов, с мантинела между платната и се кара много добре.Настилката е добре също. На връщане към София има едно дълго спускане, в края на което чакаше полиция. Без газ колата вдига сама 100. Място - хранилка Във Враца на отиване се отбих в града и улиците не ми харесаха, надупчени и неравни са, явно са го карали на кръпки от много години насам, но се минава, макар и по-полека.На връщане казах на gps-а да ме прекара през транзитен път, т.е. не му казах да ме прекарва през града, и карах по четирилентов път (понятието лента е условно) без мантинела с доста лоша настилка на места, но се минава с малко подскачане, нищо не е в сравнение с пътищата към Свищов или шосето между Мало и Големо Бучино, където с мъка съм се измъквал.Но Враца излезе интересен град, макар и да го видях само сутринта около 7:30.До Монтана в началото на 4 ленти, но после май станаха 2. Настилката е на ниво.Разгледах набързо центъра, но не ми хареса.След Монтана в посока към Видин се минава през вилна зона, където има трактори, каруци, велосипедисти etc... След края на града (има знак ) положението е нормално - първокласен път с добра настилка, на места с мантинела, имаше доста завои, но и прави участъци.Това е извън селата, а в селата на места се подскача, но се минава.Съвет - не се отклонявайте произволно по разклоненията на E79 в североизточна българия - по широчина и качество на настилката, погледнато от отбивките, изглеждат като пето/шестокласен път.Продължавайки към Видин, който ми беше крайна цел, стигнах до населено място с име Димово, за което аз, който имам някакви претенции да познавам долу горе родната география, не бях чувал.Това е една улица, сигурно километър - два дълга, която е павирана. Това беше най-кошмарният участък сигурно до Видин.Иначе около този град и нататъкв към Видин има завои от тип Шипка/Петрохан (клонящи към 360 градуса).Минавайки по E79 през селата се усеща, че европейските пари са използвани само за извънградска настилка. В селата нищо не е правено, и е малко по-неудобно минаването.Във Видин ме посреща прословутата табела Добре дошли във Видин (на гърба на която пише Видин ви очаква отново) върху един мост и пътят става 4-лентов с доста вълнообразна настилка.С gps-а намерихме OMV, заредих и се паркирах в центъра, близо до портата Стамбул капия, където има голям паркинг без бирник (съботен ден беше).Градът е стар, но има интересни забележителности. Иначе пътищата в града не са от най-добрите, до колкото обикалях по центъра.

                Коментар


                  #9
                  И да допълня - между Монтана и Видин почти нямаше жива душа по пътя, а съм чувал, че не е единичен случай. Доста спокоен път беше.

                  Коментар


                    #10
                    Ако ще минаваш с джип през Петрохан става :D Ако си с кола обаче, мини през Витиня
                    Емотикони за кола
                    Един пръст вече не е достатъчен
                    Подарявай умно

                    Коментар


                      #11
                      Аз я направих тази сметка, преди да тръгна

                      Коментар


                        #12
                        аз като минавах правеха ремонт(след Монтан)обаче глупаците табели не сложили и както си настъпил газта падаш в некви изрязани участъци....баси изкривих си джантите там.Сега обаче е оправено и става за каране
                        Fiat Coupe 2.0 16V ....

                        Коментар


                          #13
                          то кво да си говориме пътища няма в България
                          Fiat Coupe 2.0 16V ....

                          Коментар


                            #14
                            То има, ама само първокласните и някои второкласни, явно петроханският проход явно не е от тях.Път номер 4, примерно, е много добре. Скоро е преасфалтран наново, маркировка се е появила, а ширината е много добра, така че да могат да се разминат 3 коли, ако някой самоубиец реши да си търси късмета.Най-странното е, че по А1 между София и Пловдив и по А2 откъм Варна има доста гадни места, където "гладък" е последното, което може да характеризира пътя.

                            Коментар


                              #15
                              Монтана - Видин се минава пред Димово там е новия път ,който е сълза п.п.след Монтана пътя за София е един през Враца и после или Витиня или Петрохан (аз винаги минавам на Витиня)

                              Коментар

                              Working...
                              X