Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трети стоп на Типо...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трети стоп на Типо...

    Здравейте колеги,купих си 3 ти стоп и сега се чудя как мога най-лесно да го сложа без да стърчат разни дълги кабели. Не искам да го свързвам директно за куплинга на стоповете. Ще съм ви много благодарен ако ме светнете дали минава кабел за стоповете в снопчето от кабели опаковано от гумираната,гофрирана мека връзка м/у петата врата и купето. Изобщо къде е най-удобно да го свържа.Предварително благодаря на тези които ще се отзоват.
    Фиат Типо 1.4 DGT, карбуратор

    #2
    Освен да го варжеш кам клупунга за стоповете нямаш друг "нормален" начин да го направиш!За гумата между капака и купето минават само за задната чистачка и реотаните на стъклото-там няма за стоповетеА и защо ти е потрябвал 3-ти стоп -остави си колицата както си е и не я прави на "Голф" :P
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      аз на темпрата сложих, но си взех ток от стоповете. не е като голф и е с цел повишаване пасивната безопасност.
      TEMPRA 2.0 i.e. SW Suite 159A6046

      Коментар


        #4
        Значи остава и аз да си го свържа към куплунга, ако не се омотая в кабели.
        Фиат Типо 1.4 DGT, карбуратор

        Коментар


          #5
          BO написа:
          Освен да го варжеш кам клупунга за стоповете нямаш друг "нормален" начин да го направиш!За гумата между капака и купето минават само за задната чистачка и реотаните на стъклото-там няма за стоповетеА и защо ти е потрябвал 3-ти стоп -остави си колицата както си е и не я прави на "Голф" :P
          ОффффффтопикВсички коли вече ги пройзвеждат със 3то стопче, това се прави с цел .......................... да приличат на ГОЛФ Yellow_Flash_Colorz_PDT_03 И аз на предишната кола си сложих трети стоп., тази ако нямаше пак щях да си сложа. silazarov и моят съвет е същия, използвай буксите за стопа.

          Коментар


            #6
            Така и ще направия.
            Фиат Типо 1.4 DGT, карбуратор

            Коментар


              #7
              Аз си сложих трети стоп на Типото в горната част на задното стъкло - закрепш го с видии - имай предвид че вратата(5тата) е пластмасова и като дупчеш с дрелката леко да не излезеш навън от другата страна(или сложи къса бургия). От там кабела го протегнах с малко аванс до снопа в уплътнението и с него слязох до долу където го вързах успоредно с тока на левия стоп.
              Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
              Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
              ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

              Коментар


                #8
                Опитах оттам, обаче не можах да го прокарам надолу, там е много тясно. Ти как си го преодолял тоя участък?
                Фиат Типо 1.4 DGT, карбуратор

                Коментар


                  #9
                  С едно парче медна тел първо минах целия участър а после завързах кабела за края и и го издърпах.Можеш и друго да направиш: от третия стоп като излезе вкарай кабела под уплътнението на багажника и ко карай по него докато стигне до пластмасовите кори, от там го изкарай и го вкарай под мокета на багажника и готово - даже така е по-добре според мен а е и по-лесно ама вече го бях направил.
                  Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                  Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                  ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                  Коментар


                    #10
                    Точно днес си сложих трети стоп и аз на "Типо"-то. Първо мислех да се мъча сам, после се отказах пред риска да остана без светлини. Човека един час си игра с кабелчета и всичко ми коства 5 лв. Доколкото успях да видя горе в ляво на задния капак свали оплътнението. Като го свали отдолу се показаха кабелите. Върза кабелчето дето идва със тоя стоп за една твърда медна жица и го натика вътре докато изкочи през една друга дупка на задния капак. Развъртя кората зад задния ляв стоп, запои нещо там и всичко светна. Съжалявам за лаишкото обяснение ама това успях да видя.По-нагоре четох за закрепяне с някакви видии? Защо с видии. Поне тоя моя стоп представлява една дълга прозрачна тръба и вътре много лампички или диоди или каквото и да е там. Лепи се с двустранно лепящо за задното стъкло на хечбека и всичко заспива.

                    Коментар


                      #11
                      извинявам се предварително ако не е за тук!аз искам да си сложа допълнителни фарове за мъгла някой да има представа къде в София да отида най-добре?
                      ФИАТ ТЕМПРА 1.9TD

                      Коментар


                        #12
                        Yavor написа:
                        С едно парче медна тел първо минах целия участър а после завързах кабела за края и и го издърпах.Можеш и друго да направиш: от третия стоп като излезе вкарай кабела под уплътнението на багажника и ко карай по него докато стигне до пластмасовите кори, от там го изкарай и го вкарай под мокета на багажника и готово - даже така е по-добре според мен а е и по-лесно ама вече го бях направил.
                        Втория начин ще го пробвам. Пробвах първия даже намерих една дълга пластина с водач обаче пак не можах да я прикарам със снопчето през дупката.Благодария ти.
                        Фиат Типо 1.4 DGT, карбуратор

                        Коментар


                          #13
                          Bobolin написа:
                          .............По-нагоре четох за закрепяне с някакви видии? Защо с видии. Поне тоя моя стоп представлява една дълга прозрачна тръба и вътре много лампички или диоди или каквото и да е там. Лепи се с двустранно лепящо за задното стъкло на хечбека и всичко заспива.
                          Щото лятото като те понапече слънцето ще си намериш 3-я стоп лепнат с двойно лепещо тиксо провиснал на кабелчето...
                          Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                          --- в сърцето завинаги... ---
                          Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                          Коментар


                            #14
                            BO написа:
                            .............А и защо ти е потрябвал 3-ти стоп -остави си колицата както си е и не я прави на "Голф" :P
                            3-я стоп е хубаво нещо... дава шанс на по-задните шофьори да видят през стъклото на пред тях движещия се, че спираш и така да имат няколко секунди/милисекунди в повече време за реакция... Това е и основната причина поради която е забранено затъмняването на стъклата. оффтопик: Но виж т’ва със затъмняването си е чисто голфаджийска пардесющина!!!
                            Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                            --- в сърцето завинаги... ---
                            Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                            Коментар


                              #15
                              Sandeto написа:
                              Bobolin написа:
                              .............По-нагоре четох за закрепяне с някакви видии? Защо с видии. Поне тоя моя стоп представлява една дълга прозрачна тръба и вътре много лампички или диоди или каквото и да е там. Лепи се с двустранно лепящо за задното стъкло на хечбека и всичко заспива.
                              Щото лятото като те понапече слънцето ще си намериш 3-я стоп лепнат с двойно лепещо тиксо провиснал на кабелчето...
                              Вече го намерих висящ на кабелчето само. Само два дена след монтажа. Онзи ден малко пекна и стопа си се разлепи от раз. Много съм разочарован.

                              Коментар

                              Working...
                              X