Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отзиви за Ауто Италия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отзиви за Ауто Италия

    Здравейте колеги.Наскоро купих на жената Punto 1.2 16V ELX 2001г. и мисля да го закарам за смяна на ремъци и диагностика в Ауто Италия.Някои може ли да изкаже някакво мнение за тях.Другото за което искам да попитам е ,че съединителя е доста твърд и скоростите включват малко трудно.Посъветваха ме да сменя маслото на скоростите и жилото на съединителя.Възможно ли е това да е причината за трудно включващите скорости?Благодаря. :P

    #2
    Re: Отзиви за Ауто Италия

    kkassabow написа:
    Здравейте колеги. Наскоро купих на жената Punto 1.2 16V ELX 2001г. и мисля да го закарам за смяна на ремъци и диагностика в Ауто Италия.Някои може ли да изкаже някакво мнение за тях. Другото за което искам да попитам е ,че съединителя е доста твърд и скоростите включват малко трудно.Посъветваха ме да сменя маслото на скоростите и жилото на съединителя.Възможно ли е това да е причината за трудно включващите скорости? Благодаря.
    Здравей Касабов! Аз съм с подобно Пунто, но дизел, същата година.Оносно Ауто Италия съм чувал,че са доста скъп сервиз и за това ходя във Ванто Трейд, не че те са много по-евтини, но са отзивчиви и работят добре.При мен съединителя е нормален и скоростите влизат много леко.Маслото едва ли ти е за смяна, по-скоро може да се наложи доливане.Предполагам,че трябва да се регулира хода на съединителя.По книжка на по-новите Фиати за скоростите препоръчват напълно синтетичното масло 75W/80 TUTELA CAR ZC 75 SYNTH...имай го предвид за да включва лесно при ниските температури зимата.Поздрави за правилния избор, дълго и безпроблемно каране!!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      Mисля да се спра на castrol

      Благодаря за информацията.Мисля да сменя маслото в скоростите защото не знам на колко километра е колата и какво му е състоянието.Относно италианските масла и дума не искам да чуя.Един мои приятел вкарваше AJIP и някакво друго масло, аз си направих ремонт на мотора на хубавото митцубиши.На фиатчето,което е на жената мисля да му сипя Castrol TAF-X което е 75W90 пълна синтетика.От него съм доста доволен.Можеш ли да дадеш повече информация как се регулира този съединител?

      Коментар


        #4
        Re: Mисля да се спра на castrol

        kkassabow написа:
        Благодаря за информацията.Мисля да сменя маслото в скоростите защото не знам на колко километра е колата и какво му е състоянието.Относно италианските масла и дума не искам да чуя.Един мои приятел вкарваше AJIP и някакво друго масло, аз си направих ремонт на мотора на хубавото митцубиши.На фиатчето,което е на жената мисля да му сипя Castrol TAF-X което е 75W90 пълна синтетика.От него съм доста доволен.Можеш ли да дадеш повече информация как се регулира този съединител?
        Странно,AGIP е доста добро масло и изобщо италианските... kато SELENIA,ERG.Сина ми кара Реното-дизел вече втора година с AGIP и неще да чуе за друго, ама нещо стана много скъпо.. 55лв/4л.Относно маслото за скоростите препоръчвам ти това за което ти писах вече.75W/90 дали няма да е малко гъсто.Все -пак всяка машина си има своите конструктивни особености.. като пример ще ти дам,че при Рено повечето модели вместимоста на скоростната кутия е ни повече, ни по-малко от 3.4л масло!!!!! При Фиат е 1.98л.Из форума доста добре е обяснено как става това при Пунто -1 и Брава/Браво.Не мога да кажа дали и при Пунто-2 е така.Лично аз не съм го правил.Успех!ПП.. сетих се нещо.На тези машинки километрите доста трудно могат да се пипнат от джамбазина, да не кажа почти невъзможно при български условия.Казвам "почти" защото българчетата сме царе в измамите, но едва ли интереса им при тази кола е толкова голям,че да си заслужава усилията.
        SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

        Коментар


          #5
          Относно сервиза...Моя съвет е да идеш във Ванто Трейд и да ти е мирна главата!Първо отидах в Ауто Италия... онзи един много разбиращ стоеше на 10 метра от колата и ми разправяше какво трябвало да й се смени... Когато му предложих да отворим капака леко се кумеше но все пак се съгласи Каза ми че колата трябва да остане един ден за смяната на ремъка. Написа ми на едно листче колко ще ми струват частите. И като видях че ми е взел предвид 2 ролки, а моя мотор е с 1 му казах: "Аз ще си помисля, Лек ден!" и си тръгнах.Запазих листчето и във Ванто направих сравнението... оказа се разлика от 1.5 пъти по-високи цени. Там го смениха ремъка аз докато изпия няколко кафета и не усетих как мина времето. Набутах се най-накрая при колата (то не е позволено попринцип) да видя какво става и видях новия ремък че е закачен...В сервиза на Ауто Италия първо ще се опитат да те излъжат... да знаеш! И после като я оставиш там колата как ще разбереш дали ремъка е сменен наистина
          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

          Коментар


            #6
            Re: Mисля да се спра на castrol

            kkassabow написа:
            Благодаря за информацията.Мисля да сменя маслото в скоростите защото не знам на колко километра е колата и какво му е състоянието.Относно италианските масла и дума не искам да чуя.Един мои приятел вкарваше AJIP и някакво друго масло, аз си направих ремонт на мотора на хубавото митцубиши.На фиатчето,което е на жената мисля да му сипя Castrol TAF-X което е 75W90 пълна синтетика.От него съм доста доволен.Можеш ли да дадеш повече информация как се регулира този съединител?
            за маслото не си прави експерименти :D за скоростите , както и за двигателя мисля че спокойно може да се довериш на Selenia/Tutelaтова са масла правени за нашите колиимат и доста опит от моторните спортове - световен рали шампионат преди времеа сега в WTCC
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              МАГАЗИН ЗА ЧАСТИ- АУТО ИТАЛИЯ

              Здравейте на всички!Имам само син оргинален ключ за Фиат Пунто 1.2 16V-2000 г. Монтирана е италианска "GT Auto Alarm" аларма с която командвам централното- между другото -търся представител в България за второ дистанционо!?Направих поръчка с номера на шасито в АУТО ИТАЛИЯ по съвета на KLUCHAR и ALEXIUS .Първо се се обадих по телефона в Магазина на АУТО ИТАЛИЯ -02/624457 Обясних на момичето проблема, беше много наясно и ми зададе точни въпроси- за алармата, за централното След като и казах номера на шасито и кратка справка ми даде цената и времето на доставка.Заготовката е горе долу 140 лв. и код картата 40 лв- платих половината и ще чакам 2 седмици. така направих днес-някакав коментар имате ли?!А забравих нещо-въртях телефона и на Ванто Трейд преди това-никой не се обади и пратих e-mail на agriparts@vantotrade.bg .Оттам светкавично ми отговориха-само че цената беше с 30 лв.повече и доставка до 20 дни. Това е засега от магазина съм доволен, за сервиза нищо не знам, но беше претъпкан до горе с коли.Надявам се да съм ви полезен с информацията , а ако иматенякакъв коментар - чакам! :P

              Коментар

              Working...
              X