Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Аман от тарикати с лъскави коли :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аман от тарикати с лъскави коли :(

    Колеги, бесен съм! Дайте съвет, иначе, както е тръгнало, само моите нерви ще си заминат... Каквото и да си говорим, Пресен шофьор съм и много се нерва на разни тарикати, еле па ако някои ми се насмита или маневрира без мигачи, да не говорим за забранените улички, кофти паркирания и тормоз нощем с къси-дълги... Ще улегна ли( надявам се не) да не забелязвам подобни неща някога или просто съм младок....Та на случката. Идвам днес към 15:00 от Руски паметник към кьошетата. 3 колони, 20 мин. чакане, 2 кила газ сигурно... Изведнъж, някакъв се излита от колоната накрая, газ в насрещното (=>разминавка с патрулка!!!) и спира най-нагличко до мен (все още в насрешното) и си дава десен мигач, с тенденция за Прага... Е прикипя ми, аз ли съм балъка дето ще чака?! Опита се са ме засече, а дреме ми на мен на кривите (все още) ламарини и кривата броня на Чибурашка.... последва прибрано огледало, коментар от него, резки спирачки от моя на средата на шосето и само майка истеряса и ме разубеди, както откровенно си бях хукнал на пердах....Нямат ли някаква мисал тези хора в главата?! Незнам, ма изпадам в диво задоволство като спрат някои от тях или закъсат безпомощни ма полето посред път... колко са безпомощни тогава...

    #2
    За съжаление истории като твоята още дълго време ще ни "радват" в нашата българска действителност.

    Коментар


      #3
      Аз също мога да разкажа една доста нагла история Действието се развива около 13ч., преди малко повече от месец - карам си аз по "Раковска" от "Ал.Невски" в посока "Гурко" и точно преди "Гурко", там където става по-широко, от лявата пресечка излиза един "VW Touareg", ама без изобщо да се огледа и да намали - направо си завива и се включва в движението към "Гурко" (прави ляв завой и се престроява на дясно) точно пред мен Натискам аз спирачките, доста рязко, но без да свирят гумите и в този момент и той натиска спирачките, вече стреснат, че може да се ударим, в резултат на което спира препречвайки ми пътя включвам си аз първа и потеглям с цел да го заобиколя, обаче той решава, че съм спрял за да го пусна и също тръгва - пак спирачки от мен, той пак спира още по накриво на движението и аз вече не издържах и надух клаксона, а той с мръсна газ (облаци дим от дизеловия мотор) се изстреля към "Гурко" и зави пред "БИАД" Цялата тази случка се разви пред очите на полицай, който стоеше точно в началото на разширението, на 5метра от пресечката Слезнах аз, крайно изнервен, колата ми остана на средата на платното и от 5метра се провикнах към полицая:-"На какво прилича това Джипа може би трябваше да се блъсне в теб, за да видиш нарушението К’во ги крепиш тия палки и радиостанций, вместо да си вършиш работата, за к’во си застанал тук" -"И аз не разбирам, на какво прилича това" казва той -"Как ще разбереш, като си п*утка" му казах аз и мигновено се качих в колата, и си занимах, за да не стане напечено После, като се замислих, че съм го напсувал, се замислих и че можеше да ми се стъжни, ама той си го заслужи, а аз бях адски нервен и не успях да се овладея

      Коментар


        #4
        Онзи ден колега таксиджия ми разказваше как са щели да напишат (или написали) акт, затова че спрял на спирката на рейсовете на пазара Вазов и изтичал за цигари... дошел си той до колата и в същото време спира джипка на известен нашенски хуавец казвайки на куката да наглейда замалко возилото.... На учудения въпрос как може така му бидело казано, че като си купи и той такова, и той ще си спира където си иска... Дали е вярно незнам, ма ще се учуда ако НЕ е...

        Коментар


          #5
          колеги, не помня кой беше казал тази мисъл, която ще цитирам, но това не е от голямо значение. ставаше въпрос за остатъчния ред в България, който се поддържа само от хората, които имат вътрешно чувство за ред и самодисциплина. затова и все още има някакво подобие на ред. а пътят и шофирането са най-показателни в този ред на мисли, защото там нещата до голяма степен зависи именно от самодисциплината. държавният апарат, който трябва да упражнява контрол (МВР, КАТ) просто не функционира. слава богу все още явно има разумни хора, при които и възпитанието си казва думата. уви те са крайно недостатъчни като брой, за да преобърнат положението на 180’, та да си дойдат нещата както трябва.не само шофирането е показателно, ами хвърлянето на отпадъци......? има и хора които не хвърлят, но тези които хвърлят явно са достатъчни за да превърнат града (София) в боклучарник. и пак държавният апарат не прави нищо. сори за офтопика на края ама не издържах.
          Fiat Punto S55 1.1
          Fiat Forever!

          Коментар


            #6
            Аз мога да разкажа много подобни случаи. Предполагам колегите с по-дълъг стаж също. Едно нещо съм научил със сигурност и вярвам, че това е истината: Колкото си по-спокоен, толкова си по-добър! Няма нужда от клаксони, "майки", комбинирани три пръста, накърнена чест... Това може да те извади от равновесие и да те въвлече в по-големи "изпростявания". Ако има някой създаващ опасни ситуации - пусни го! Няма да закъснееш с една кола повече при чакане по сфетофари 20 и повече минути. Това като съвет пък каквото акъл те учи...
            Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

            Коментар


              #7
              mme написа:
              Аз мога да разкажа много подобни случаи. Предполагам колегите с по-дълъг стаж също. Едно нещо съм научил със сигурност и вярвам, че това е истината: Колкото си по-спокоен, толкова си по-добър! Няма нужда от клаксони, "майки", комбинирани три пръста, накърнена чест... Това може да те извади от равновесие и да те въвлече в по-големи "изпростявания". Ако има някой създаващ опасни ситуации - пусни го! Няма да закъснееш с една кола повече при чакане по сфетофари 20 и повече минути. Това като съвет пък каквото акъл те учи...
              По принцип мисля че съм спокоен шофьр, не обичам да слушам адреналинови музики в колата (предимно chillout, jazz i softjazz), а и все пак споменах, че съм с книжка от под година..... не си позволявам своеволия. Подразни ме не толкова че КАТ не го спряха, че кара в насрещното (те парашутките редовно летат така!), ма тоя нагъл десен завой през 3 колони в час пик по центъра.....

              Коментар


                #8
                Ем и аз да се включа към историиките ама в моя случай се стига и до удър.Става дума именно за улицата от Руски паметник до 5-те къошета.Птъувахме с един колега с двете служебни коли (Vw Passat (1-ца) и Kadett D (1979-та година)) един зад друг в посока 5-те къошета.Точно на спирката на тролеите отък Пуски Паметник имаше спрели 3-4 коли една зад друга ама културно не е да кажеш че пречат.Едно Ауди S8 караше пред мен,наби авариини и се зае да се изтегля към спрелите коли явно да спира и аз го заобиколих преди да е съвсем спряло и минах напред.Да обаче колегата ми като реши да ме последва Ауди-то реши че няма да спира,завъртя си пълен ляв и хайде в другата лента ама без хич да погледне какво се задава и се сещате как дъртия но железен Опел го отмаава във вратите.Обаче колегата ми щото не е от най-нормалните (бивш маршруткаджия) излезе,нарита му колата да я доомачка,качи си се в опел-а и газ.Те тва е!
                Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                Коментар


                  #9
                  тези теми хиляди и хиляди пъти си ги говорим и да знаете в близките години така ще си бъде. както каза някой просто е по-добре да си спокоен и това е. аз не съм и ми коства адски много усилия да се въздържам, защото налитам на бой когато някой ми мине на червено нарочно и естествено някой ден ще си го получа. просто ги пускайте такива или си стойте и си барайте музиката и си чоплете носа лепнати за предната кола и тоя да остава в насрещното. друго не можете да направите. мен по ме дразнят гъзетата с голф 3 астра мергел 190 и т.н. отклолкото тези с лъскавите коли, те са някак по-възпитани махват ако ги псунеш например.просто спокойствие!
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    наистина ги има всякаквино по-нагли са "баровците" с лъскавите колисред тях има и много културни шофьори, но само като го видиш в такава кола, очакваш кофти поведениеи често е такаето два случаяи двата на ул. Любен Каравелов - там където е двупосочночакам , за да завия надясно по Раковскиотсреща са с предимство и ги чакам да ме пуснатотзад един с Порше 911 ме задминава отляво, прережда ги и тях и най-нахално си спира пред кафето което малко след товадругия случай: пак по Каравалов, има спрени коли отвсякъдедве коли не могат да се разминати отсреща идва един гъзар и не спря на кръстовището да ме изчакаспира пред мен, гаси колата и вика - давай назад, аз няма да върнакакво да ги правишще си намерят майстора и те
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      sev написа:
                      спира пред мен, гаси колата и вика - давай назад, аз няма да върна
                      Бих си пропилял една минута да се подпра на клаксона, па ако няма друг ефект, поне да го поизнервя Та като стана дума, мога ли да си монтирам тромба от някой камион?Голяма глупост е, верно, ма доста ще е респектиращо, когато някоя въшка извади глас на тиранозавър когато и се насметеш ХИХИХИХИХИ

                      Коментар


                        #12
                        bubachko написа:
                        sev написа:
                        спира пред мен, гаси колата и вика - давай назад, аз няма да върна
                        Бих си пропилял една минута да се подпра на клаксона, па ако няма друг ефект, поне да го поизнервя Та като стана дума, мога ли да си монтирам тромба от някой камион?Голяма глупост е, верно, ма доста ще е респектиращо, когато някоя въшка извади глас на тиранозавър когато и се насметеш ХИХИХИХИХИ
                        Може! Но ако имаш компресор в колата или ако си сложиш! Аз се бях засилил за такава, но се задоволих със стара тромба от "Варшава Победа" - едва я събрах при двигателя ама направо копа асфалто!
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          Има едни като фунии, три тромби с компресор. Бях си ги заплюл за моята кола, после се отказах. Продават ги по битаците. От зил или някакъв друг камион ми се ще да пробвам. Иначе бибитките на Типо са две. Щеше да е интересно да се сложи корабна сирена 130дб! Чупи стъкла и събаря тухлени стени!Натискаш и на оня отпред му падат стъклата и му настръхват косите.
                          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                          Коментар


                            #14
                            А било забранено ползването на звуков сигнал в населени места
                            FIAT Bravo 1.6 16V '97

                            Коментар


                              #15
                              geshabeli написа:
                              Щеше да е интересно да се сложи корабна сирена 130дб! Чупи стъкла и събаря тухлени стени!Натискаш и на оня отпред му падат стъклата и му настръхват косите.
                              Е, то с тея 130 децибела няма само на него да му настръхне косата, а и на всички и всичко в радиус 200м.!!Много интересна е ситуацията, в която се разминавам с кола в тясна улица, с паркирали коли в лентата на отсрещния! Не мога да разбера как 1/20 сигурно се сещат, че трябва да се върнат! Аз по бордюри не се качвам!!! Ако искат да се бием!

                              Коментар

                              Working...
                              X