Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спортен въздушен филтър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спортен въздушен филтър

    подобрява ли наистина работата на мотора и ако да, от къде може да се намери?
    "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
    (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

    #2
    Има страшно много мнения и постове по темата във известния www.tuning.bg/forum Пиши на "Търсене" и чети до насита.

    Коментар


      #3
      charlie написа:
      подобрява ли наистина работата на мотора и ако да, от къде може да се намери?
      Едната Brava я карам със нормален филтър, а другата е със спортен. Незнам дали си внушавам ама колата е по-пъргава, а и как ручи

      Коментар


        #4
        me_to_u написа:
        Има страшно много мнения и постове по темата във известния www.tuning.bg/forum Пиши на "Търсене" и чети до насита.
        благодаря за линка, но там нещата са толкова размити и неясни, че ми се размъти главата Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 .пък и предпочитам мнениети само на фиатаджии Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 . така че ако някой друг има мнение за работата на двигателя със спортен филтър и също къде могат да се намерят и въобще нещо по темата с удоволствие ще го прочета....благодаря предварително
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #5
          ЯчЧ

          charlie написа:
          me_to_u написа:
          Има страшно много мнения и постове по темата във известния www.tuning.bg/forum Пиши на "Търсене" и чети до насита.
          благодаря за линка, но там нещата са толкова размити и неясни, че ми се размъти главата Yellow_Flash_Colorz_PDT_29 .пък и предпочитам мнениети само на фиатаджии Yellow_Flash_Colorz_PDT_04 . така че ако някой друг има мнение за работата на двигателя със спортен филтър и също къде могат да се намерят и въобще нещо по темата с удоволствие ще го прочета....благодаря предварително
          Аз, питах за моето Типо 1,4 в Импас 56, на Черни връх(Хладилника) им е офиса, те са официален вносител на K&N, мога да ти дам и телефон. Имаше два модела за Типо-то около 130 лв. беше цената(не си взех щото ми се видиа множко). Един познат си сложи на Гплфа и наистина има ефект.
          Фиат Типо 1.4 DGT, карбуратор

          Коментар


            #6
            ами дай го телефончето да ги чуем, тези от импас56 колко ще ми искат за едно филтърче за бравото ми.
            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

            Коментар


              #7
              charlie написа:
              ами дай го телефончето да ги чуем, тези от импас56 колко ще ми искат за едно филтърче за бравото ми.
              9895869 или 681498 и сте помолиш да те сваржат с магазина(директния съм го затрил ниакъде).
              Фиат Типо 1.4 DGT, карбуратор

              Коментар


                #8
                charlie написа:
                благодаря за линка, но там нещата са толкова размити и неясни, че ми се размъти главата
                Шом ти се чете, има из нета 74575895 теми за спортни филтри. Аз ти препоръчвам да погледнеш тук:http://www.knfilters.com/faq.htmhttp...ts.htmТази фирма е една от най(да не кажа най) сериозните в производството на този продукт. Е, като отсееш маркетинговите абзаци, ще намериш доста полезна информация. Иначе лични наблюдения: не очаквай покачване на мощността(на твоята 1,6 16в) от филтър, бил панелен или конус. Твърди се, че има осезаема промяна с т.нар. "индъкшън кит", там нямам наблюдения, а и пак е много относително Звука е наистина добър при конусните филтри! Може би от там идва и заблудата за повишена мощност. Качествен филтър си заслужава парите, най-малкото защото ще го переш без проблеми и доста често, което е наложително в нашата държава. Основно нещо е да изолираш притока на топъл в-х от двигателя в коша, което налага допълнителни доработки от твоя страна. И не забравяй едно, всеки конус, на която и да е фирма пропуска повече механични частици(дори и минимално) от обикновен филтър в кутията. Това накратко.

                Коментар

                Working...
                X