Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Гранде Пунто - дали ?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Гранде Пунто - дали ?!

    Знам защо ми се иска да споделя това с вас !Еми положението е следното - харесва ми много автомобилчетоот ДинЕкспрес ми предложиха следната оферта1900 лв първоначална вноска - с включени всички разходи до ключи по около 500 лв на месец за 1,3 16V Dynamic с 5 вратиколата е при тях - лизинговата компания е ИнтерЛийзизгодна е офертата мога да си го позволяпроблема ми е следния ... много са кофти моделите дет са внесени в Българияпърво 1,9 JTD няма и може да се достави само с поръчка и то се чака много време,не ми се чака а и цената му е соленанай-якото Гранде Пунто с което разполага вносителя е 1,3 16V 90 psдават ми го на 30000 почти .. не си струва по-добре още 2 и направо на 1,9второ - ебати и ляйняните цветове === с извинениедизела се предлага само в бонбонено синьо, сиво - пълна скука и оранжев - тва имат като цветове туказа червения ферари цвят - само 1,9JTD и то с поръчка, за жълто да не говорим ... трето - баси ще ми се да си зема бензин - ама 1,4 8V - 77 ps - трагедия на това тежко купенцеиначе има едно триврато 1,4 черно със затъмнени фабрично стъкла на големите джанти и е жестокообаче с тия 1,2 и 1,4 бензинови двигателя всички ще са пред менчетвърто - ако погледнем към ПроМобил и новото Клио - аз лично възкликвам О, Йе ... 16V .. по-яки мотори от на ФИАТ, по-богато ниво на оборудване, кола на 2006-година и т.н. - супер офертада де ама е французин .. красив ... но сърцето ми ме тегли към ФИАТ Как да постъпя?! Много ми се кара Гранде Пунто ... да изчакам ли да излязат новите мотори или директно да скачам в 1,3 16V Dynamic 75 ps ... ?
    Novitec Rosso Passionale 1.9 MultiJet
    Alfa Romeo 156 JTS Selespeed Ti

    #2
    Здрасти DiStefano... лично и мен малко ме смущава гамата двигатели при този автомобил, но доколкото при бензиновият 1.4V има връщане към "изконните традиции и ценности".. моторчето е с ангренажна верига и осем клапанно e супер.Предпоставка за много-много по-малко ядове и проблеми при продължителна експлоатация.Лично за мен, заклетият "дизелджия", повече от 15г, това е фаворита.Нещо нямам много довере на тези модерни дизелови мотори с малка кубатура и големи мощности,/щот сме бедни разбира се и не можем да си сменяме колите на 5г/ ОТ КЪМ РЕСУРС.Лично аз с моята експлоатация и финансови възможности бих се спрял на бензин 1.4/8V.Да се има предвид и качеството на "МОДЕРНАТА" ни нафта и МОДЕРНИТЕ дизели!!!!!! ПП... въпросното изобщо не е трагедия, с оглед на тест-драйва на "Копринка", ама нека и колегите да кажат!!!!Иначе при твоя фаворит едната дюзичка струва към 400 ЕВРО.Чувал съм,че при проблем се сменят и 4-те!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #3
      каква е цената на клиото съпоставена с грандето за един и същ мотор (една и съща мощност), и какво е серийното оборудване. в крайна сметка ако ще е гранде ти препоръчвам да се разкараш до софия мани ги тея свирчовци от динекспрес.
      UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

      Коментар


        #4
        Re:Гранде Пунто...

        Колега DiStefano ,вчера имах възможност да направя Тест Драйв на Дизела-1,3 16V Dynamic 75 ps /Автосалон -Сервиз ФИАТ-"Кафеджиев"-Бургас са го купили като фирмена кола и предвид проявения интерес от моя страна ме поканиха за тест...Въпреки ,че си падам повече по бензинките,този модел специално,без да навлизам в излишни подробности, се държи определено по-добре от модела 1.4/8V 77кс,който пробвахме на Копринка...Като динамика , шум и разход този дизел е отличен...!!!Вече и в България се предлага 1.4 16V 95кс./бензин,но само с поръчка, сайта http://www.fiat.bg/ още не е актуализиран с тази подробност,но при дилърите има ценова листа и приемат поръчки...
        Ex. Grande Punto Driver

        Коментар


          #5
          колега вчера пробвах гранде 1,3 90 ps multijet dynamic ,,,отначало мй се сторй че колата е малко тромава на 1ва но 2ра,3та й 4та са супер 5 й 6а скорост са според мен само за магйстрала й като цяло е готйна колйчка,,,за градско каране 1,3 75 кс мйсля че е по подходяща ,,,
          petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

          http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

          Коментар


            #6
            Баткооо .. колеги хвърлихте мозъка ми в още по-голяма мисловна агонияпърво за Нино ... 1,4 е готин мотор съгласен съм .. ама с тоя вариатор на разпределителния вал надали е същия добър стар моторкато при Пунто 1второ - ДинЕкспрес са супер готини според мен .. специално дилърката Стела, на която изпращам и много поздрави тук от форума щото ми обръща внимание както подобава .трето - за Клио-то цена-оборудване-двигател - далеч по-изгодни оферти са отколкото ФИАТчетвърто - за доставка на някоя с новите мотори 4 месеца не ми мърдат чакане - вече съм проверилпето - тествах 1,3 16V дизелчето ... ми с едно чипче ша стане самолет.. ама не ми се ще да права такива неща докато колата е в гаранцияшесто - свикнах и аз на дизел вече и ми се ще пак да е дизел ... ама онова черното дето го гледах колко е наточено ... седмо - за цвета .. ще преглътна изцяло дамските цветове за дизел - вариантитеосмо - ша задържа още 2-3 дена да чуя и други мнения и отивам да го предплащам
            Novitec Rosso Passionale 1.9 MultiJet
            Alfa Romeo 156 JTS Selespeed Ti

            Коментар


              #7
              DiStefano написа:
              Баткооо .. колеги хвърлихте мозъка ми в още по-голяма мисловна агонияпърво за Нино ... 1,4 е готин мотор съгласен съм .. ама с тоя вариатор на разпределителния вал надали е същия добър стар моторкато при Пунто 1второ - ДинЕкспрес са супер готини според мен .. специално дилърката Стела, на която изпращам и много поздрави тук от форума щото ми обръща внимание както подобава .трето - за Клио-то цена-оборудване-двигател - далеч по-изгодни оферти са отколкото ФИАТчетвърто - за доставка на някоя с новите мотори 4 месеца не ми мърдат чакане - вече съм проверилпето - тествах 1,3 16V дизелчето ... ми с едно чипче ша стане самолет.. ама не ми се ще да права такива неща докато колата е в гаранцияшесто - свикнах и аз на дизел вече и ми се ще пак да е дизел ... ама онова черното дето го гледах колко е наточено ... седмо - за цвета .. ще преглътна изцяло дамските цветове за дизел - вариантитеосмо - ша задържа още 2-3 дена да чуя и други мнения и отивам да го предплащам
              Нека и аз да дам едно мнение.За тези пари които споменаваш(30000) не е ли по-добре да се спреш на Fiat Stilo 1.9 Multijet (30900) - версия три врати?Колата е в по-горна категория по всички параметри. На всичкото отгоре в момента актуалната версия на Стилото е от 2005 година.
              Analog Man...

              Коментар


                #8
                имал съм Стило макар и за малко ... Пунтото по ми харесва и отвътре и отвън ...
                Novitec Rosso Passionale 1.9 MultiJet
                Alfa Romeo 156 JTS Selespeed Ti

                Коментар


                  #9
                  ...

                  Коментар


                    #10
                    аз мисля ако клиото е по евтино, имаш избор на цвят и доставката е по бърза взимай реното. имат 1.5 дизели с лриличниа мощност - провери ги. как са като габарити, багажник, гаранции и т. н. т ? и все пак, и двете коли са убиец и избора е изключително труден.
                    UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                    Коментар


                      #11
                      everton написа:
                      аз мисля ако клиото е по евтино, имаш избор на цвят и доставката е по бърза взимай реното. имат 1.5 дизели с лриличниа мощност - провери ги. как са като габарити, багажник, гаранции и т. н. т ? и все пак, и двете коли са убиец и избора е изключително труден.
                      новото Clio III е като детска играчка в сравение с Grande Punto :D
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        хех ... такива изказвания ме радват много!!!новото Клио било детска играчка ... дрън дрън ... 1,6 16V 112ps или пък 1,5dCi - 106psдали е детска играчка ?Невърмайнд ... забравете го Клиото ... Фиат ще е ...
                        Novitec Rosso Passionale 1.9 MultiJet
                        Alfa Romeo 156 JTS Selespeed Ti

                        Коментар


                          #13
                          браво мйтко й аз съм с теб че за кво сме в тозй клуб,,,добре колега, clio 3 може да не е лоша колйчка поне по външен вйд й мотор,,,но съгласйсе че йнтерйорът е много слаб, бордът й пластмасовйте матерйалй са като кйтайска йграчка,,,за двйгателя *multijet * най добрата оценка дават таксйметровйте шофорй че й *GM* opel се държй на кракa с това *моторче*,,,1,4 fire 8v може да не е върха но сй е йкономйчна машйнка,,,
                          Прикачени файлове
                          petito MASERATTİ... GRANDE PUNTO S2 MJT + ex PALİO 1,2 16V EL+TİPO SX 1.4 SX İ.E. + UNO SX İ.E. + LADA 1500S .

                          http://www.facebook.com/pages/Grande...382041?sk=wall

                          Коментар


                            #14
                            DiStefano написа:
                            хех ... такива изказвания ме радват много!!!новото Клио било детска играчка ... дрън дрън ... 1,6 16V 112ps или пък 1,5dCi - 106psдали е детска играчка ?Невърмайнд ... забравете го Клиото ... Фиат ще е ...
                            ставаше въпрос като визия :D
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              И аз съм си върл фен на ФИАТ, но това не означава, че гледам с капаци! Гранде Пунто си е кола за завист от всички конкуренти, включително и от рено /нарочно го пиша с малка буква/Ами това е най-продавания модел в класа си от началото на годината в Германия, Англия, Франция и Гърция и сигурно има защо?! / А те тия, поне са се научили как да си харчат парите/Карал съм и Клиото / за Пунтото е излишно да казвам/ и трябва да ви кажа, че просто няма място за сравнение, най-вече по поведението на автомобила!!!Изключвам интериор, визия, симпатии, но просто разликата е огромна и с това си поведение на пътя, Гранде Пунто плаши конкуренцията. А това е въпрос не само на мотор, а най вече на ходова част, съотношение на размери и разпределение на тежест, окачване и т. н.Така, че пробвай Клиото и пак ще коментираме!А, иначе, съвета ми е поръчай си кола по твои изисквания - мотор, цвят, интериор и естественно изчакай, но 1.4/16v - 95 не е за пренебрегване!!!

                              Коментар

                              Working...
                              X