Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Някой слагал ли си е газова при [url]www.brc.hit.bg?[/url]

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Някой слагал ли си е газова при [url]www.brc.hit.bg?[/url]

    Имете ли няблюдения как работят?Цената е 480лв + 50 за тороидална бутилка.Казват че са БРЦ представителите за БГ... изглеждат ми сериозни, но все пак ако някои има преки впечатления нека да сподели.
    Brava 1.6 16v

    #2
    Да!Баща ми монтира газов инжекцион при тях,но в София.Каза,че имали много работа.Като цяло е доволен с едно изключение.При монтажа били направили пропуск с някакав датчик и отначало се мъчили с настройката.Нещо стойностите от ламбда сондата не излизали както трябвало и обвинили ламбда сондата.Била дефектна,а колата е на 30 000км!Искали да махат катализатора ,но баща ми казал,че това е абсурдно и по-скоро ще махне уредбата След това дошъл шефът и оправили нещата.Като цяло е доволен от обслужването и са му направили добро впечатление на знаещи хора.Определено,ако монтираш при тях избери софия,а не пловдив!работят по евтино и там е централният офис.Успех!изборът ти е добър за марка!Ако имаш пари сложи газов инжекцион!
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      dudulia написа:
      .......
      Бах ги специалистите, на мен по скоро ми се струва че са се учили на колата, ми ако я беше оставил и идеш да я вземеш уж готова а калпаците свалили ламбдата и катализатора /със всичките поразии дето могат да ги направят/. Извинявай колега ма от поста ти не личи да са специалисти тия у БРЦ, по скоро се набива на очи че са най малкото некомпетентни, вече изтеглих една такава "реномирана" фирма.
      Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
      Uno 75 1.5i.e.8V 88`

      Коментар


        #4
        Колега,споделих опит.Не казвам,че са специалисти,не ги и плюя.Не съм видял как е монтирано.Като изключим този пропуск баща ми е доволен,но това е било много смотано,да искат да махат катализатора.Изборът е твой.Все пак БРЦ си е добра фирма.
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          Само едно мнение ли има по въпроса? Никой ли не си е монтирал газова уредба при тях? Аз от повечето мнения във форума оставам с впечатлението, че BRC е много добър вариант уредба, а този сервиз се води официален представител. Предполагам, че е добра идея да има и списък със сервизи които поставят газови уредби за фиат (успешно), така както има списък със сервизи за ремонт. Освен ако не съм пропуснал тази тема.
          Brava 1.4

          Коментар


            #6
            /Offtopic: не мога да приема за сериозна фирма, която си прави фирмения сайт в хит.бг
            Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
            Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

            Коментар


              #7
              Сайта наистина е супер аматьорски, но те поне имат сайт на който може да видиш какво предлагат (освен ако цените обявени на сайта не са текущите ). Колко други сайта на фирми които монтират газови уредби в БГ можеш да откриеш? Аз открих само два след половин час търсене:http://www.eurogas.hit.bg/web/index....s.com/Като първия пак е в hit.bg
              Brava 1.4

              Коментар


                #8
                Ето ви и едно мнение от мен за тях - бягаааааай много надалече!Може собственика и да поназнайва нещо, но монтажниците са пълни некадърници!Карал съм им там бравото, на което брц-то е монтирано в Италия. Първо - псуваха на "Италиански боклуци". Второ - въпреки че имах уговорен по телефона час, висях там още час и половина докао ми обърнат внимание - не исках да си оставям там колата без да гледам какво ще правят по нея. Трето - заявиха ми че въпреки че са представители на БРЦ, щом не е слагано при тях не можели да поемат никакви гаранции. Накрая закачиха колата на един газ-анализатор и казаха - "нищо и нема -бегай" и взеха 20 лева.Нито ми оправиха проблема ( мембрани за смяна), само ми загубиха времето, взеха ми парите - аз на тия не бих им се доверил за монтаж и на газов котлон в къщи, а за инжекцион да не говорим!Друго което знам за тях е че те именно налагат и високата цена от 1800 лв. за газови инжекциони - те като вносители принуждават всички които взимат уредбите от тях да монтират на тия цени.
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                http://forum.fiat-bg.org

                Коментар


                  #9
                  Габровски, мерси много Вече реших да ми я сложи един познат и най хубавото е че и аз ще се въртя наоколо
                  Brava 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    Какво ще кажете за идеята да си взема от тея типове газовата на части и да ми я монтира някой друг?
                    Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                    Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      geshabeli написа:
                      Какво ще кажете за идеята да си взема от тея типове газовата на части и да ми я монтира някой друг?
                      ако ти дадат гаранция ставаи ако имаш добър майтор все пак
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        Колега Zgabrovski,аз пък да ти кажа честно останах много неприятно изненадан от отношението на силно прокламираният газаджия във велинград,когато разговарях с него.Сигурно човекът си разбира от работата и е много добър,обаче и той работи на техните цени и ми се стори,че доста го доядя,че аз съм си купил уредбата и няма да мине покупката през него,за да си направи горница от 400 лева!Според мен никой не му налага на него тази крайна цена,а той доброволно си слага такава печалба,тъй че нека да няма безпочвени обвинения.Относно това колко са компетентни или не,това е друга тема.Факт е,че тази фирма е избрана за официален представител на БРЦ и нейният адрес е посочен в италианската страница на БРЦ.Освен това за мен фактите говорят следното:1. Там ми поискаха 150 лева за монтаж,на место 250 във Велинград,Пловдив и т.н.,като на места ми искаха 700 лева.2.В случай на нужда от центровка мога да я извърша в няколко града на БГ,а не на едно определено място на г.... на географията.3.Поемат ми гаранция на монтажа (уредбата е от мен) и всички рекламации отностно този монтаж и закупените от тях части,като всичко се извършва безплатно.Това за мен бяха достатъчни фактори да предпочета тях.Все пак ,ако си от варна и трябва да отидеш до велинград за монтаж е ОК,но ако трябва след това да се направи някаква донастройка,дали ще ти се дават 100 лева ,губене на време ,път и т.н. за една донастройка?
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #13
                          Еми то ще се заформи спор, ама ... всеки си има собствено мнение и впечатление!Радвам се че си доволен от тях, защото все пак можеше да си на моя хал и да се чудиш от какво ти е дошло. Моя газаджия във Велинрад не е прехвален, просто е човек който ми постави перфектно инжекциона на едната кола и ми оправи перфектно газовата на другата - при положение че бях решил да я продавам.За цените - не твърдя че е евтино. Просто твърдя че не са грешно дадени пари. Какво от това че тия в Дружба ми взеха евтините 20 лева и ме отпратиха че всичко е наред на колата, а после Ники ми взе 60 за да ми смени мембраните и настрои колата като хората? Като сложа и 20 лв за газ до Велинград стаавт 80, но колата ми се оправи, върви вече 6 месеца без проблем с разход 9/100 градско?Може и вече да са се "оправили" - все пак аз ходих при тях преди около година и половина. Тогава отношението беше арогантно, особено щом разбраха че уредбата не е закупена и монтирана от тях.Колкото до цените на инжекционите - лично въпросния вносител е задължил всички които монтират БРЦ да работят на тия цени за монтажа. А това че на теб са ти монтирали за 150 лв още веднъж показва че прекарват дори собствените си дистрибутори като подбиват цените на които самите те ги задължават да монтират.Колокото до реглажи и настройки - при мен това не се е налагало - колата си върви перфектно и вече 20000 километра само сипвам и карам, така че не ме притеснва че не мога да отида в сервизите им в Пловдив, Варна и прочие...Леко и безаварийно!
                          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                          http://forum.fiat-bg.org

                          Коментар


                            #14
                            Не става вапрос за спор.Аз споделих опит.За мен също е недопустимо да искат да махат катализатора,заради някаква техническа грешка,но все пак сме хора и всички грешим.Не казвам и че уредбата е монтирана перефектно,но за сега сякаш е ОК.Не знам колко трябва да е разходът.Мисля,че на първо засичане градско е дала 10,3/100 (1,6 16В,90 коня),което сякаш е в нормите.Все пак не искам да давам резултати все още,защото секуент 24 се донапасва сам към колата и за целта се иска малко време,а нямам сервизна книжка за да видя какъв разход дават на моят двигател.Относно майсторът във Велинград,сигурно е добър и някой ден може да отида и аз при него(дано не ми се налага),но той ми зададе въпросът"Значи и ти си успял да я вземеш на 1100-1200 лева",което ме навежда на мисълта,че това е продажната цена на БРЦ в София за газаджии !Аз не съм купил уредбата от БРЦ София и мен ме интересуваше цената на монтажа!При това положение никои не може да задължи някого да монтира на определена цена и всичко опира до лична оценка на труда.
                            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                            Коментар


                              #15
                              Не, за съжаление продажната цена е 1500 лева ( На тая цена им я набутват от София) и ги натискат да вземат минимум 250 лв за монтажа, така че всичко да е около 1800 лв - крайно.Това е предизвикало и учудването в него, че си успял да я вземеш на тая сравнително ниска цена, доколкото помня от чужбина.Това е едно от хубавите последствия на монопола на вносителите в БГ - искат да печелят хем като вносители, хем и като монтажници, че дори и пре...ват собствените си дилъри като ги прецакват със сроковете на доставка и цените за монтаж (подбиват им ги).
                              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                              http://forum.fiat-bg.org

                              Коментар

                              Working...
                              X