Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с разхода 16 на 100 км.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с разхода 16 на 100 км.

    Колеги според мен това е ужасно голям разход за двигател 1.4 моно инжекция, смених скоро въздушният филтър понеже беше черен и си мислих, че е заради него.Разхода ми е между 15-20 газ на 100 км. (според зависи къде заредя) Според вас какъв може да е проблема, или ако някой е имал сходен проблем ще съм му благодарен ако каже как го е оправил.

    #2
    Гледал ли си мембраните на изпарителя (и на какви км са),да няма буклуци вътре,точил ли си му мизерията отвътре?Върви ли по-спънато или си върви нормално?
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    Коментар


      #3
      върви си съвсем нормално, онзи ден пък отворих пробката на изпарителя да излезат боклуците, но не беше много мръсно, имаше няколко капчици мърсотия.А мембраните не знам в какво състояние са, защото не съм го отварял изпарителя, приблизително са на около 50000 - 6000 км.

      Коментар


        #4
        При мен излезе от неподходящ изпарител, разхода ми беше 15-22/100 на 1.4 ДВГ, сега е 8-12/100! Какв е твоят изпарител? Марка? Модел?
        Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
        Uno 75 1.5i.e.8V 88`

        Коментар


          #5
          изпарителя ми е някакъв турски, не съм сигурен какъв точно е модела, но е по лиценс на Ловато

          Коментар


            #6
            Турски.....не че нямат добри неща,ама точно изпарител не бих си купил,ако е турски.Вероятно ще е от него,ако до сега разходат ти винаги е бил такъв!Ако преди е бил нормален и изжеднъж се е променил,то търси проблема,ако ли пък не,опитаи с центровка и ако не стане ходи и си купи едно БРЦ,че да нямащ ядове!
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              jestera написа:
              изпарителя ми е някакъв турски, не съм сигурен какъв точно е модела, но е по лиценс на Ловато
              оха волтран а? кацнал си и ти на изпарител. пробвай първо затвори тройника, ако не падне разхода сменяй мембрани. аз имах такъв изпарител и предпочетох да си купя брц направо. ако пък отидеш на газ анализ веднага ще ти кажат 100% къде е проблема.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Айде да не викам дявола, ама моя изпарител е Волтран - на 11 месеца и 11-12 000 км., и засега нямам апселутно никакви забележки! Нито като разход, нито като работа и мизерии. Регулирам го от тройника, а празните обороти от врътката на изпарителя.Има и друга зависимост, касаеща празните обороти. Първо трява да се регулират те на бензин, след това на газ. А регулировката от тройника - пуснал съм половин оборот повече газ от това, което ме устройва като вървеж /да няма разлика от това на бензин/. Резултата е /както вече ми писна да пиша/ 6.9-7.2 - извънградско; градско почти не карам и не съм засичал.Това е при условие, че изпарителя е сложен чисто нов, т.е. мембрани и т.н. е изправно! Естествено и за мен BRC са най-добри, но ако сложа такъв не вярвам да падне разхода /къде повече/,и да се уваличи вървежа /накъде повече :D /!
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  kiro_of_the_day написа:
                  Айде да не викам дявола, ама моя изпарител е Волтран - на 11 месеца и 11-12 000 км., и засега нямам апселутно никакви забележки! Нито като разход, нито като работа и мизерии. Регулирам го от тройника, а празните обороти от врътката на изпарителя.Има и друга зависимост, касаеща празните обороти. Първо трява да се регулират те на бензин, след това на газ. А регулировката от тройника - пуснал съм половин оборот повече газ от това, което ме устройва като вървеж /да няма разлика от това на бензин/. Резултата е /както вече ми писна да пиша/ 6.9-7.2 - извънградско; градско почти не карам и не съм засичал.Това е при условие, че изпарителя е сложен чисто нов, т.е. мембрани и т.н. е изправно! Естествено и за мен BRC са най-добри, но ако сложа такъв не вярвам да падне разхода /къде повече/,и да се уваличи вървежа /накъде повече :D /!
                  така е при нов няма да имаш проблеми. все оак работата му е една и съща на всеки изпарител и тя не е сложна. обаче проблема е като одъртее. като всяко долно направено нещо и тук малките неща куцат и обръщат каруцата. сложили болтове еврейски звезди. да си счупиш ръцете след 2 години топло-студено вода жега сняг лед не можеш да ги развиеш. това му е единствения проблем
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    pakumba написа:
                    ...сложили болтове еврейски звезди. да си счупиш ръцете след 2 години топло-студено вода жега сняг лед не можеш да ги развиеш. това му е единствения проблем
                    Тогава - ще погледна, и ако са такива - ще ги сменя - само да проверя да не си изгубя гаранцията!
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      Пробвах от тройника малко да понамаля притока на газ, даже тогава вървеше съвсем спънато но пак разхода си беше налице.Ходих и на газаджия, въпреки че този нищо не направи.Само закачи на ауспуха нещо погледна в апарата и каза че си е наред.И аее за това 10 лв.Не знам какво да правя май ще трябва да се сменя изпарителя или пак мембраните.А по какво се разбира че са за смяна мембраните?

                      Коментар


                        #12
                        jestera написа:
                        Пробвах от тройника малко да понамаля притока на газ, даже тигава вървеше съвсем спънато но пак разхода си беше налице.Ходих и на газаджия, въпреки че този нищо не направи.Само закачи на ауспуха нещо погледна в апарата и каза че си е наред.И аее за това 10 лв.Не знам какво да правя май ще трябва да се сменя изпарителя или пак мембраните.А по какво се разбира че са за смяна мембраните?
                        невървене, давене, глъхнене, не пали на газ сутрин, много харчи. или всичко или може само 1 от тези неща. да не ти изтича газта отнякъде бе пич? сложи една запалка там дето ти пълнят бутилкта :D ей да не земеш така да напрайш момче! наплюнчи си пръста и го залепи там. на мен ми изпускаше малко от пълначката че тези моруци по газ станциите нали все ти крадат капачките и после ги продават и моята като е малко вирната нагоре и я са ми я свили и е заваляло цялата ръждясва за 1 ден и пуска доста. помириши и отпред по двигателя. как е на бензин тая каруца колко харчи?
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          Колега, намери от някъде един изпарител /баси на втора ръка са 30-40 лв./ и пробвай, според мен там е проблема и не ходи на газджии-слухари, иди на газанализатор
                          Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
                          Uno 75 1.5i.e.8V 88`

                          Коментар


                            #14
                            благодаря Ви за съветите, сега мисля първо да я засека колко ще лапа като е на бензин и след това мисля да пробвам с изпарител БРЦ, след това ще пиша коментари

                            Коментар


                              #15
                              jestera написа:
                              благодаря Ви за съветите, сега мисля първо да я засека колко ще лапа като е на бензин и след това мисля да пробвам с изпарител БРЦ, след това ще пиша коментари
                              Най евтино ще ти излезе да смениш мембраните.
                              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                              Нека Силата на бъде с Нас...

                              Коментар

                              Working...
                              X