Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко масло Ви харчи?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко масло Ви харчи?

    Карам Типо 1.6 карбуратор на 195000км.На 10000км. доливам 2л. масло или общо 5л. с 3-те в двигателя.Чудех се дали е много или си е нормално.Кажете ака имате впечатления с такъв двигател.

    #2
    Това наистина е доста масло!И ако нямаш течове май ще си трябва ремонт.Пробваи първо ако искаш с някоя добавка-чувал съм, че руската "РЕСУРС" била много добра и не е скъпа-8 лв. е опаковката и на теб ще ти трябват 2, защото си на близо 200 000 км.
    SKODA 105L '78
    PUNTO 1.2 MPI ELX '94
    FIAT 126p '89
    TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
    GRANDE PUNTO 1.2 '06

    Коментар


      #3
      Дали има значение това, че маслото е ELF Sport?

      Коментар


        #4
        Едва ли....Виж и тук:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=544
        Alles in Ordnung

        Коментар


          #5
          Не, няма значение фирмата. Трябва да установиш дали го гори това масло или отнякъде прокапва.

          Коментар


            #6
            Течеше от най-горната гарнитура но вече я залепих.Сега смених маслото и ще разбера изтича или го гори.До към 7-8000 км. маслото е чисто и бистро и не доливам много. Карам я на газ

            Коментар


              #7
              при мойто браво 1.6 16v е точно обратното - при смяната на маслото майсторето му сипа около 3.8 л. и нивото му се качи около 0.5 см над MAX. сега, след 10000 км нивото не е мръднало, и дори не мога да си долея остатъка... ?
              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

              Коментар


                #8
                А дали има значение за разхода на масло ако карам на газ или на бензин?На мен ми течеше от гарнитурата на капака на клапаните,но я смених и ще чакам да видя има ли промяна.
                SKODA 105L '78
                PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                FIAT 126p '89
                TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                GRANDE PUNTO 1.2 '06

                Коментар


                  #9
                  В един руски сайт пишеше, че когато е на газ маслото се запазва по дълго. Бензина по бързо промива маслото. Нещо свързано с големината на молекулите и агрегатното състояние.

                  Коментар


                    #10
                    много е , тая кола ти гори масло колкото бензин )не е нормално , на моето Пунто му доливам на 10000 км 100 - 200 гр

                    Коментар


                      #11
                      на моето Пунто му доливам на 10000 км 100 - 200 грА ти с какво масло караш?Аз съм с Арал 15w40 но май от следващия път ще съм със Selenia.Някои може ли да ми каже има ли значение пробега( моя е 145000) и типа на маслото- минерално, полусинтетика или синтетика?
                      SKODA 105L '78
                      PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                      FIAT 126p '89
                      TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                      GRANDE PUNTO 1.2 '06

                      Коментар


                        #12
                        Пич провери има анкета такава пуснахще бъде по-полезна
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          оо забравих и още малко олеснение http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=544Успех с диагностикатаА отностно за вида на маслото аз карам със селеня голд полусинтетика и все пак тези масла са правени за нашите двигатели
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #14
                            не е нормално, а направо е ненормално... Моята е 195000 км. а не го пипа и не доливам, провери за течове и си смени гумичките на клапаните,ще се изненадаш колко ще ти свали разхода на масло. Знам го ог Ладата на баща ми.
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              И аз доливах 1л на 4000 км преди да си сменя гумичките на клапаните, а сега не го пипам до смяна. Във Вантотрейд за половин работен ден ги сменят перфектно хората си имат инструмент и не ти разглобяват целия двигател.Гумичките струват 6 лв.Смяната 80 лв.
                              Fiat Tipo 1,6 i.e. SX 835C1.000

                              Коментар

                              Working...
                              X