Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

BRC или Lovato?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    BRC или Lovato?

    Та питането ми е защото в един магазин (добре проверен с времето от мен) ми казаха че произвежданите в последно време изпарители на Lovato били с много проблеми (дефекти) и по-добрия в момента на пазара бил този на BRC.Цената и на двата е еднаква (140лв за електрическия).Мисълта ми е кой бихте ми прерпоръчали.Аз съм имал Lovato електрически и съм страшно доволен но ако наистина качеството им е намалено няма смисъл.Благодаря!
    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

    #2
    незнам кой е най добър, но на последък наблюдавам че много се копуват някакви турски електрически за по 65-70лв.
    Tofas- Sahin 1.6 карб.

    Коментар


      #3
      Зашото са евтини.....после защо харчела много и т.н.Имал съм евтин и то чисто нов и италиански ама менте (25 евро го взех чисто нов).Та Типо 1.1 с него харчеше 25/100 газ (Газ-ката яде по-малко).Другото типо 1.4 с него харчеше 16-18 а с Ловато електрически ядеше 10......
      Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

      Коментар


        #4
        zfa159 написа:
        Зашото са евтини.....после защо харчела много и т.н.Имал съм евтин и то чисто нов и италиански ама менте (25 евро го взех чисто нов).Та Типо 1.1 с него харчеше 25/100 газ (Газ-ката яде по-малко).Другото типо 1.4 с него харчеше 16-18 а с Ловато електрически ядеше 10......
        Аз съм с турски изпарител "Волтран" - лиценз на Ловато вече почти година и съм доволен - 6.9-7.2 извънградско.
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          Аз съм с изпарител BRC и замомента съм много доволен
          PUNTO 1.1 94г.

          Коментар


            #6
            Е все пак е по лиценз на Lovato по-добре е от моя някакъв си (даже марка няма) И аз мисля да се спра на BRC в крайна сметка.
            Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

            Коментар


              #7
              kiro_of_the_day написа:
              zfa159 написа:
              Зашото са евтини.....после защо харчела много и т.н.Имал съм евтин и то чисто нов и италиански ама менте (25 евро го взех чисто нов).Та Типо 1.1 с него харчеше 25/100 газ (Газ-ката яде по-малко).Другото типо 1.4 с него харчеше 16-18 а с Ловато електрически ядеше 10......
              Аз съм с турски изпарител "Волтран" - лиценз на Ловато вече почти година и съм доволен - 6.9-7.2 извънградско.
              и аз бях с такъв, ама той е направен за еднократна употреба. вече не ща и да чувам за такъв кирлив изпарител. болтовете му са еврейски звезди и то малки, едва ли не от часовникарските баси. пък нали се сещаш изложен на жега, студ, вода и особенно време/около 5 години изкарват едни мембрани, е може и малко по-малко/ и целя замязва на гъз и забрави да ги развиеш тези болтове. трябва едно по едно да ги разпробиеш и пак наново резба, абе аз лично си купих нов стар за 30 кинта брц /от тунинг.бг/ и като отворих болтчетата - шесторграми, сериозни болтчета и вътре мембрани на има няма няколко месеца и 2-3-4-5 хиляди км. иначе нищо друго им няма на волтрана и си заслужава да си купиш нов и след някоя и друга годинка пак нов
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Още един глас от мене в подкрепа на BRC - "мерцедеса" на газовите уредби!До тук четири коли под мое наблюдение с BRC, ядове никакви, харчове -Брава 1.2 с газов инжекцион - 8/100 градско, 6.5/100 извънградскоБраво 1.4 с обикновена - 9/100 градско, 7.2/100 извънградскоПунто 1.1 с обикновена - 7.5/100 градско, 6/100 извънградскоГолф III 1.8 с обикновена - 10.5/100 градско, 9/100 извънградскоЗа Ловато впечатления нямам и мнение не мога да дам.
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                http://forum.fiat-bg.org

                Коментар


                  #9
                  zgabrovski написа:
                  Още един глас от мене в подкрепа на BRC - "мерцедеса" на газовите уредби!До тук четири коли под мое наблюдение с BRC, ядове никакви, харчове -Брава 1.2 с газов инжекцион - 8/100 градско, 6.5/100 извънградскоБраво 1.4 с обикновена - 9/100 градско, 7.2/100 извънградскоПунто 1.1 с обикновена - 7.5/100 градско, 6/100 извънградскоГолф III 1.8 с обикновена - 10.5/100 градско, 9/100 извънградскоЗа Ловато впечатления нямам и мнение не мога да дам.
                  Утре ми слагат ловато обикновена и ше видиме как ше е :D Надявам се да е добре :D
                  ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

                  Коментар


                    #10
                    баща ми е с Lovatoбез емулаторина Opel Astraнад 10 000 км никакви проблемиразхода е идеаленточно с 10-на % повече от разхода на бензин
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #11
                      газова на PUNTO

                      Аз м понеделник също си сложих газова на BRC но май само изпарителя пише с лепенка BRC . Имам и Citroen ZX с BRC от Италия но нищо общо от тези в България.На всякаде си пише фирмата дори и на паспорта.Има всичко което трябва .Тук казват може и безтова може и без онова.Виждат ми се малко като менте газовите та дори и майсторите.Сега съм сложил 12л.да видим до колко километра ще изкара приблизително.
                      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                      Коментар


                        #12
                        чувал съм че и брц, и ловато ги правели на едно и също място, но също съм чувал че брц са по добри. и аз съм за брц.
                        UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                        Коментар


                          #13
                          Аз говорех за последните на Lovato иначе на другото Типо е Lovato и за 5 години само едни мембранки са сменяни а е на над 50 000 с него.Благодаря на всички за мненията!
                          Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                          Коментар

                          Working...
                          X