Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

тунинг на Браво HGT

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    тунинг на Браво HGT

    някой правил ли е тунинг на хгт - филтър, чип, и още за каквото се сетите - без разни оптики де.моля да ми кажете, заслужава ли си?имам предвид: като паричен разход сравнен с това колко повече върви след това?ХГТ е кола която си харчи :D дали след тунинга не става по страшно има ли опасности в последствие след слагане на чип и филтър разни други неща да не работат като хората - знаете за на бравото компютъра :D въобще заслужава ли си?МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО :D :D
    SASTEZATEL

    #2
    Re: тунинг на Браво HGT

    krum_ktk написа:
    ХГТ е кола която си харчи :D дали след тунинга не става по страшно
    колега , по принцип хора който правят доработки по двигателя (тунинг) не се интересуват от разхода.
    Fiat Stilo JTD ....sold
    Volvo C 70 ....

    Коментар


      #3
      Re: тунинг на Браво HGT

      krum_ktk написа:
      ХГТ е кола която си харчи :D дали след тунинга не става по страшно
      Дето се вика: "Евтини гащи няма..."Как очакваш да си вдигнеш мощността, а пък разхода да си остане същия...А иначе незнам защо ти е да му правиш тунинг на този мотор... колата е много бърза и същевременно лека!Единственото което можеш да направиш е да окалпавазиш работата! Тъй че - внимавай...
      FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

      Коментар


        #4
        147 или 155 коня си....???С чип и филтър нема да тръгне кой зна е колко....Ако намериш на части 2,4 5 цилиндъра двигател от Ланция може му ползваш разпределителните валове(по добри са) или направо блока с буталата и коляновия вал+ ремап и по високо налягане на инжекторите(за да не ги сменяш)Иначе чип филтър+ генерация макс 10 коня,струва ли си???Ако ти трябва за гонки му сложи една азотна с-ма и си готов,пак тея пари ще е...
        _______________________________________
        0885261834

        Коментар


          #5
          Selqatin благодаря ти за инф.147 съм. наистина за 10 коня няма никакъв смисъл.а иначе започва да става много сложно с отварянето на двигателя на този етап. :D но както сам се сещаш хората дето продават чипове и филтри други неща говорят мерси и на другите това, че по - мощните двигатели харчат повече си го знам.друг ми бе въпроса :D
          SASTEZATEL

          Коментар


            #6
            Именно! Не разваляй хубавата кола!
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              и все пак?някой с ХГТ след туниг нямали да сподели мнение. Не им ли правите тунинг?
              SASTEZATEL

              Коментар


                #8
                и все пак?някой с ХГТ след туниг нямали да сподели мнение. Не им ли правите тунинг?
                SASTEZATEL

                Коментар


                  #9
                  krum_ktk написа:
                  и все пак?някой с ХГТ след туниг нямали да сподели мнение. Не им ли правите тунинг?
                  и аз се бях запалил да поотворя бравото от към вървеж, но стигнах само до монтиране на конус. оказа се ча тази кола за да тръгне осезаемо повече си трябват агресивни валове /около 1000евро на шрик и то без останалите джиджавки/ хубава изпускателна система от началото до края, къстъм чип /над 1000лв./ и т.н. в общи линии ще ти се върже колкото още едно хгт.преди време се тествахме с едно момче с браво /астраубиец/ с двигател 2,4 20кл., с чип, генерация и др. и в общи линии вървеше доста добре като на 160-180 км/ч беше на 20-30 метра пред мен!
                  "То, правото, е като хубава кобила на пазара. Който има повече пари, той я купува..." Йордан Радичков.

                  Коментар


                    #10
                    мерси, но мен по - скоро ме интересува това как и до колко се променят динамичните характеристики на двигателя, според това какво му е променяно.искам да кажа, че мен драг не ме влече особено много да давам гас на една права, извинявам се на феновете. тази лека кола - хгт е много добра по завоите/естествено с добро задкормилно устройство/, но както знаят каралите чудовището това, че истинки започва да върви над 4х. оборота малко я пързаля. освен това е доста лесно да бъде изпускана под тях кадето малко губи тягата, можели повече мощност в ниските с пипане на нещо в колата - примерно.така де, това и други неща. много благодаря пак на споделилите мнение. малко сигурно звуча несериозно, ама ако питам всичко дето искам накуп списака щее мнооого голям :D и в този ред на мислир макар, че нее тука мястото - как да накарам бравото да светне повече - сега е с нормални крушки и добре регулирани фарове, ама късите ги няма никакви /сравнено с предишната кола - тепра/. последния път на едни завои на Кресна ме победиха с бая по слаба кола, която обаче светеше яката и виждаше много повече завоите. е на другия ден през деня си върнах тъпкано :D
                    SASTEZATEL

                    Коментар


                      #11
                      krum_ktk написа:
                      ....и в този ред на мислир макар, че нее тука мястото - как да накарам бравото да светне повече - сега е с нормални крушки и добре регулирани фарове, ама късите ги няма никакви /сравнено с предишната кола - тепра/...
                      http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=6616

                      Коментар


                        #12
                        krum_ktk написа:
                        тази лека кола - хгт е много добра по завоите/естествено с добро задкормилно устройство/, но както знаят каралите чудовището това, че истинки започва да върви над 4х. оборота малко я пързаля.
                        хмм, тая кола хич не е за завои, ако искаш кола да се движи бързо в завои ти трябва задно предаване, мойто GT дето е 113 коня яко му се пързаля предницата като му давам газ, какво остава за HGT..., просто предното предавне се държи зле като цяло при преодоляване на завои с висока скорост, иначе в права линия добре дърпат количките
                        ex Fiat Bravo GT

                        Коментар


                          #13
                          хахахаха, ми то не само с газ става тази работа колега :D има и други пинизи кола със задно е много игрива на завоите - спор няма, ама знаеш в WRC има само пълноприводно и предно предаване - задно не. нали не мислиш, че те там не ги разбират нещата иначе импреса WRX й аз искам да имам, нищо чее японска :D
                          SASTEZATEL

                          Коментар


                            #14
                            и още един въпрос ми възникна, fiat coupe 20.20v турбо каква е разликата в ДВГ с бравото 20.20в освен турбото?може ли да се слага двигателя coupe 20.20v турбо на бравото или да се слага само турбото на ДВГ на бравото и какво допълнително е нужно?мерси
                            SASTEZATEL

                            Коментар

                            Working...
                            X