Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Алармата не се включва при отвор.врата?!Оправена!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Алармата не се включва при отвор.врата?!Оправена!

    Здравейте колеги искам да попитам нещо-значи колата ми е с централно и аларма,от дистанционното заключвам и пускам алармата но като отключа с ключа и лекичко отворя вратата не започва да свири???Някой има ли идея ква е тая моята аларма? :D :D
    Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
    Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
    Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

    #2
    Re: Алармата не се включва при овор.врата?!

    puntotras написа:
    Здравейте колеги искам да попитам нещо-значи колата ми е с централно ио аларма,от дистанционното заключвам и пускам алармата но като отключа с ключа и лекичко отворя вратата не започва да свири???Някой има ли идея ква е тая моята аларма?
    От дистанционното я заключваш, но няма ли на дистанционното и отделно копче за пускане на алармата?
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #3
      Re: Алармата не се включва при овор.врата?!

      Mazgarev написа:
      От дистанционното я заключваш, но няма ли на дистанционното и отделно копче за пускане на алармата?
      Колега в повечето случаи алармите са направени така че с едно копче се заключват вратите и в същото време се включва и алармата.
      значи колата ми е с централно ио аларма,от дистанционното заключвам и пускам алармата но като отключа с ключа и лекичко отворя вратата не започва да свири???Някой има ли идея ква е тая моята аларма?
      А пробвал ли си всички врати и капаци или само с една врата пробваш. Данеби датчика на тази врата която отваряш да не работи.
      Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
      Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
      VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
      VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

      Коментар


        #4
        Пробвах ги всичките сега дори и багажника отворих-ни дума ни вопъл ни стон?като трясна вратата по силно почва да свири иначе не!а на дистанционното са 2 копчета с едното отварям и изключвам алармата а с другото затварям и включвам алармата!Колеги проблема е май в това че алармата не ми е вързана кум плафона за осветление,защото когато отворя вратата светва лампата в купето мисля че там е някуде проблема-незнам?
        Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
        Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
        Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

        Коментар


          #5
          puntotras написа:
          Колеги проблема е май в това че алармата не ми е вързана кум плафона за осветление,защото когато отворя вратата светва лампата в купето мисля че там е някуде проблема-незнам?
          Проблема не е в плафона за освтление тъй като не там се връзва алармата а към всеки датчик по отделно ( било датчиците на вратите или багажника или предния капак ). Възможно е на самата аларма да се е разкачил някакъв жак или да има в нея някаква защита за тези датчици и на теб да ти работи само шок датчика, но това са само догатки и за съжаление немога да ти помогна.
          Fiat Uno 1.1 60SX 92г.
          Fiat Bravo 1.9 TD100 97г.
          VW Passat 1,9 TDI P.D. 2000г.
          VW Caddy 1,6 BiFuel 2012г.

          Коментар


            #6
            Аз мога да кажа някои неща, за които си говорих с майстора, който ми слага алармата. Те явно са от един клас с въпросната "капризна" аларма Yellow_Flash_Colorz_PDT_08 Повечето аларми имат връзка с плафона, така ги свързват. На мен вече трети такъв майстор ми казва да не го изключвам, защото може да не се задейства алармата. Другото, което знам е, че след включването й трябва да се изчакат 7-10 секунди докато мине в активен режим. Ако в този период се отвори вратата няма да се задейства, освен това може и да се препрограмира сама. Това е
            Bravo 1.6/16V ... и на газ

            Коментар


              #7
              Искам да споделя нещо... Някога се занимавах с монтаж на аларми и централни заключвания. Алармата на бравата по този повод си я монтирах сам. Видях зор докато открия откъде всъщност се активира плафона. Оказа се, че прекъсвача е в самата ключалка, а моделите преди норември 98-ма е стандартно на бутонче, което е на купето. Искам да кажа, че повечето алармаджии в стремежа си да вземат повече кинти и да работят по-бързо не си играят да връзват алармата към вратите и особено към капака, или багажника!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                ТЪРСЯ ВТОРО ДИСТАНЦИОННО ЗА ИТАЛИАНСКА АЛАРМА GT 425/426

                Здравейте!Купих си Фиат Пунто - 1.2 16 V с един син ключ и едно дистанционно.За синия ключ и поръчка на друг писах отделно.Имам схема и едно дистанционно за ИТАЛИАНСКА АЛАРМА GT 425/426 на GT AUTOALARM. С нея командвам централното . Може ли да се направи -второ дистанционно?Правих второ на алармата на аудито си преди две години във една фирма за 15 лв, но сега не познаваха GT и ми отказаха. Има ли някой подобна аларма или да ми посочи фирма която да ми направи второто дистанционно за малко пари, а не да сменям цялата аларма.Чакам помощ!

                Коментар


                  #9
                  дистанционо

                  Незнам дали някой ще ти направи такова нещо .Ако намериш и аз имам една Блаупункт без дистанционно и е чисто нова с всички екстри.Едно дистанционно двуканално е 35 лв. с два пулта ако от него може да се вгради нещо да стане или като оригиналното с инфра лъчи .продават такива в млад конструктор.
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #10
                    аларма

                    Оправи ли си алармата .
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      НЕ СЪМ ОЩЕ РЕШИЛ ПРОБЛЕМА С КЛЮЧА, АЛАРМАТА И АВС

                      ЗдравейПри мен са два или три проблема, може би четириПървият беше втория ключ- ако си спомняш бях при теб и си направих втори обикновен ключ за 5 лева.После пробвах с него да запаля , но нали предполагаш какво се случи!!Понататък пробвах да отворя вратите - е отваря ги ,но не ги затваря-ключа работи в едната посока-но тогава много бързах и бях с другата кола-ще дойда с Пунтото да го доизпипаш тези дни. Исках само да отварям и затварям вратата-още бях новак и не знае нищо за FIAT CODE пък и очаквах , че една фирма ще ми направи -второто дистанционно- но тя отказа.Накрая вчера си поръчах код карта и заготовка за ключ в АУТО ИТАЛИЯ.Според мен проблема с алармата няма да се оправи ,ако не се намери дистанционно на същата фирма GT AUTOALARM, което да се пренастрои. Засега ще карам с един ключ и едно дистанционно.Още се мъча с АБС и четирите датчика ми дават отворено, а и като въртя колелата не ми дава никакав волтаж- трябва да има индуктирано напрежение ?! Досега съм решавал такъв проблем с едно АУДИ преди 2-3 години-но тук запецнах.Четох някъде ,че трябва да се запоят краищата на датчика и така да се мерят -или не ги меря както трябва или 4-тирите са изгоряли , а от тук и УУ на АВС, но бушона е здрав!?Има една книга на HAYNEShttp://www.haynes.co.uk/Press/HaynesJackets/RGBhr_3745.jpgно засега се въздържам да я купя.Още малко ще се побъзикам и после ще търся ПУНТО 1.2 16V - там да измеря нещо.Е това е засега :P

                      Коментар


                        #12
                        FiFo написа:
                        puntotras написа:
                        Колеги проблема е май в това че алармата не ми е вързана кум плафона за осветление,защото когато отворя вратата светва лампата в купето мисля че там е някуде проблема-незнам?
                        Проблема не е в плафона за освтление тъй като не там се връзва алармата а към всеки датчик по отделно ( било датчиците на вратите или багажника или предния капак ). Възможно е на самата аларма да се е разкачил някакъв жак или да има в нея някаква защита за тези датчици и на теб да ти работи само шок датчика, но това са само догатки и за съжаление немога да ти помогна.
                        Изглежда са претупали набързо монтажа и не са монтирали както трябва токовия датчик. Това е датчик който при активиране на консуматор активира самата аларма.

                        Коментар


                          #13
                          Несъм я оправил-ходих при алармаджий-погледнаха я и казаха че не им се занимава-нямали схема на тази аларма))и да си сложа нова!!!!а моята е с вдигане на стъклата(скоро го открих)но е одрязан кабела-трябва да му сложа реле и ще стане-иначе така си карам-на никой не му се занимава-много играчка било и нямало да вземат пари за това!!!
                          Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                          Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                          Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                          Коментар


                            #14
                            аларма

                            оправи ли се алармата
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #15
                              За съжаление-не!Дори имам някакви кръгли(като мини говорителчета)сложени от 2те страни на таблото-явно да улавят движение но и те не работят!Въобще всички екстри-аларма има-но крадеца влиза и си излиза без да задейства алармата)))аи сега да не почнете да ме питате къде живея хахаха!Лошото е че жиците са много-има някой прекъснати но не смея да пипам да не викам пожарна после!
                              Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                              Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                              Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                              Коментар

                              Working...
                              X