Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение Comma 15W40 дизел

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение Comma 15W40 дизел

    Смених си маслото на Punto 1.7TD 97-ма 134000km с горепосоченото. Верно, че вече е късно да питам ама... Дайте мнение излезе ми 45лв. 5 литра. Какво да очаквам. Препоръча ми го познат, като добро съотношение цена качество, занимаващ се точно с това -с мяна на масла. Доверих му се но искам да питам и вас. Колата ми е нов внос и ми се искаше като за първи път да сложа нещо по скъпо. Минал ли съм се или...edit: маслото е синтетика ето и снимка
    Прикачени файлове
    Fiat Punto 1.7TD

    #2
    Разгледах им сайта на тези : http://www.commaoil.com/Английско, не е някакво менте. Не звучи лошо. Но никога не съм пробвал. Като имаш предвид, че повечето от известните марки имат заводи къде ли не и нямат нищо общо с оригиналните масла от съответната марка, мисля че изборът ти е добър.

    Коментар


      #3
      Маслото е перфектно и направо бях забравил за него.На Реното доста често го слагах.Лятно време същото, а зимата 10W/40, но го намирах по-трудно.Иначе маслото е полусинтетично, а не напълно синтетично.
      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

      Коментар


        #4
        и аз карам с кома само че за бензиновите мотори ХТ2000 перфектно масло от както съм го открил това масло с друго не съм си и помислял да карам
        TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
        UNO 1.0 FIRE

        Коментар


          #5
          На мен ми предстои да сменям масло (взех си Shell и сега се псувам яко) и исках да попитам за някакви координати на магазин или нещо такова.Става дума за 15W40 за бензинова кола.Благодаря!
          Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

          Коментар


            #6
            zfa159 написа:
            На мен ми предстои да сменям масло (взех си Shell и сега се псувам яко) и исках да попитам за някакви координати на магазин или нещо такова.Става дума за 15W40 за бензинова кола.Благодаря!
            нормално е да се псуваш. шел, валволин, арал и още няколко фирми имат рафинерии в турция - правете си сметката. аз от когато съм купил уното - 70 000 км. и типото - 50 000 друго масло освен хт 2000 на комма не са видяли (подобно на колегата стеф). това масло е минерално ( на етикета пише че е на полусинтетична основа), колите не го горят и за мен е перфектно.цвета му е малко по светъл от олио- почти безцветно.
            Прикачени файлове
            UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

            Коментар


              #7
              Nino написа:
              Маслото е перфектно и направо бях забравил за него.На Реното доста често го слагах.Лятно време същото, а зимата 10W/40, но го намирах по-трудно.Иначе маслото е полусинтетично, а не напълно синтетично.
              На опаковката и в сайта пише, че е синтетично... А някой знае ли колко литра масло поема Punto 1.7TD 97ма... По каталог го дават 5литра - поне там където гледахме... Сложихме около 4.6 литра. Преди това направихме и промивка на двигателя за по сигурно. На сутринта след като видях щекака беше точно на максимума. Може би защото имаше лек наклон или. поне така ми изглеждаше.. Колко масло наливате вие-към колегите с този двигател ми е въпроса...
              Fiat Punto 1.7TD

              Коментар


                #8
                Според Autodata 4.3л. + филтъра. Досега не са ме подвеждали.Живи и здрави,
                Lupo - The Monster
                Е83 3D

                Коментар


                  #9
                  bogidar написа:
                  Nino написа:
                  Маслото е перфектно и направо бях забравил за него.На Реното доста често го слагах.Лятно време същото, а зимата 10W/40, но го намирах по-трудно.Иначе маслото е полусинтетично, а не напълно синтетично.
                  На опаковката и в сайта пише, че е синтетично... А някой знае ли колко литра масло поема Punto 1.7TD 97ма... По каталог го дават 5литра - поне там където гледахме... Сложихме около 4.6 литра. Преди това направихме и промивка на двигателя за по сигурно. На сутринта след като видях щекака беше точно на максимума. Може би защото имаше лек наклон или. поне така ми изглеждаше.. Колко масло наливате вие-към колегите с този двигател ми е въпроса...
                  Божидаре,става дума за точност...синтетично базирано масло значи полусинтетика.... SEMI SYNTНETIC.. в буквален превод ПОЛУ СИНТЕТИЧНО.Това масло го ползвам от 1997г, имам някъде и техническата му документация.Това го пиша за да е ясно, а не да отиде някой да го купува и да го лъжат тарикатите "Бате, това е пълна синтетика, дай още 20 лв отгоре".
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    Добре съгалсявам се че явно е много хубаво масалцето.А откъде да си купя?
                    Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                    Коментар


                      #11
                      zfa159 написа:
                      Добре съгалсявам се че явно е много хубаво масалцето.А откъде да си купя?
                      хт 2000 е идеално за твоя подпис. ако беше от пловдив щях да ти кажа от къде да си го купиш, но не съм, за това да помагат колегите от софия.
                      UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                      Коментар


                        #12
                        Дам то на мен за подписа ми трябва .Ама в София защото рядко ходя командировка до Пловдив.Благодаря!
                        Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

                        Коментар


                          #13
                          zfa159 написа:
                          Дам то на мен за подписа ми трябва .Ама в София защото рядко ходя командировка до Пловдив.Благодаря!
                          Виждал съм го на "Красно село"..магазин за авточасти точно срещу "Фантастико".Преди години съм го купувал от масларницата зад бензиностанцията срещу КАТ...предполагам,че го имат.
                          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                          Коментар


                            #14
                            Nino написа:
                            Божидаре,става дума за точност...синтетично базирано масло значи полусинтетика.... SEMI SYNTНETIC.. в буквален превод ПОЛУ СИНТЕТИЧНО.Това масло го ползвам от 1997г, имам някъде и техническата му документация.Това го пиша за да е ясно, а не да отиде някой да го купува и да го лъжат тарикатите "Бате, това е пълна синтетика, дай още 20 лв отгоре".
                            Незнам дали не се получава объркване... Това масло дето аз съм налял e от серията VALUE 15w40 (виж първия ми пост и картинката) - пише Synthetic Technology докато колегата по долу говори за XT2000 14W40 от серията Performance Motor Oil , което е SEMI SYNTHETIC или както казваш ти - ПОЛУСИНТЕТИЧНО. Не съм ли прав..? Питам защото това ми е първата кола а и обичам да съм на ясно в теоритичните постоновки...
                            Fiat Punto 1.7TD

                            Коментар


                              #15
                              Мисля, че няма място за никакви притеснения.Така ги означават, но е все едно.А и напълно синтетичните масла с такава формула 15W/40, 10W/50..60 са т.нар. "ТОП" в листите на производителите и доста по-скъпи.Ето още информация".: http://web.archive.org/web/200410100...atalogue.shtml
                              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                              Коментар

                              Working...
                              X