Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

KOРМИЛНА РЕЙКА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    KOРМИЛНА РЕЙКА

    Здравейте, Имам проблем със кормилната рейка! Закарах колата на сервиз и там ми казаха че е износена, и има опастност да се пребия някъде! В сервиза ми предложиха възстановяване на червяка мисля че беше,само че тази процедура нещо не ми вдъхва доверие, тъй като знам че това е закалена стомана, (и наслагването на материал няма да бъде със сащатa, якост, даже вероятността да "прехрупа" ще е по-голяма)а пък и те ми казаха че ми дават 3 месеца гаранция (и какво след три месеца пак трябва да ходя да ми я наслояват). На всичкото отгоре пък и цените които ми казаха са доста високи (става въпрос за стотици левове). Молбата ми е ако някои от вас е имал подобен проблем, и може да ми даде някакъв съвет, моля да го направи!!! Мислих и за нова рейка, само че моята е хидравлична и струва почти колкото колата, направо не знам какво да правя, да карам колата с повреда в кормилни механизъм си е направо лудост!!! Не знам дали мога да се доверя на втора ръка част! P.С. казаха ми че трябвало да сменям и предни втулки! Та искам да ви попитам, не се ли сменя целия носач в такива случаи???Благодаря ви предварително!Ехо, ти за кирилица да си чувал??? ПРОЧЕТИ ПРАВИЛАТА НА ТОЗИ ФОРУМ! А и модераторите да си гледат работата, че ме заболяха пръстите да оправям тука. От Админчето
    Aide sas zdrave

    #2
    иЗвинявам се!

    извинявам се за използването на латинца по-горе, не бях прочел условията!И аз се извинявам, че не ти бях прочел извинението. Но все пак можеш винаги да си коригираш сам мнението, иам там едно бутонче "промени" . От Админчето
    Aide sas zdrave

    Коментар


      #3
      колега и аз съм със същия проблем, само че при мен се чува щракане. мисля да я дам да я рециклират, чух че в техническия ги рециклирали и то доста добре, друг вариант е Жан, той бил един от старите който рециклирали рейки.ако някой има инфо нека сподели.

      Коментар


        #4
        Alexius написа:
        колега и аз съм със същия проблем, само че при мен се чува щракане. мисля да я дам да я рециклират, чух че в техническия ги рециклирали и то доста добре, друг вариант е Жан, той бил един от старите който рециклирали рейки.ако някой има инфо нека сподели.
        И аз имах същия проблем като купих колата Tipo 1.6i.e 1994 год.(в крайно ляво и дясно положение на волана щракаше много яко и на дупка се чуваше страхотно тряскане........а бе все едно се возя в каруца ) но един майстор я погледна, разглоби я и смени нещо като каре като това което сложи го свали от друга рейка от италианска кола. Аз бях силно притеснен, но в интерес на истината трябва да кажа, че всичко се оправи!Така, че има и евтин вариант( ако става въпрос за такъв проблем), но всичко зависи от това дали майстора не иска да вземе повече пари!
        Fiat Tipo 1,6 i.e. SX 835C1.000

        Коментар


          #5
          при мен щракането е в прав волан. когато чукна волана леко в ляво или в дясно се чува прещракване. определено не е каре ами рейката е сдала

          Коментар


            #6
            ре реика

            Имам подобен проблем,без шумове ама тече.Скоро ще яправя пък да видим.80 лв втора употреба,120-180лв рециклаж,120 механична,1200 оригинал. "Ауто плюс"
            Tempra 1.6 i.e SW

            Коментар


              #7
              за реиката

              нова механична реика за типо е около 120-130лв
              -------------------------------
              0898506763

              Коментар


                #8
                днес смених моята рейка, взех 2ра у-ба от италианеца - 70кинта. 2000г производство.

                Коментар


                  #9
                  Re: ре реика

                  ит-фен написа:
                  Имам подобен проблем,без шумове ама тече.Скоро ще яправя пък да видим.80 лв втора употреба,120-180лв рециклаж,120 механична,1200 оригинал. "Ауто плюс"
                  В Бургас,Александър Ауто хидравлична нова е 410лв.Къде ги гледате тези цени над 1000лв?????
                  Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

                  Коментар


                    #10
                    Най вероятно говориш за фабрично рециклирана рейка. В София е към 350лв ми казаха.

                    Коментар


                      #11
                      Re: ре реика

                      ит-фен написа:
                      Имам подобен проблем,без шумове ама тече.Скоро ще яправя пък да видим.80 лв втора употреба,120-180лв рециклаж,120 механична,1200 оригинал. "Ауто плюс"
                      Проблемът е решен.Теча се оказа от един щуцер със срината резба .
                      Tempra 1.6 i.e SW

                      Коментар


                        #12
                        Re: ре реика

                        ит-фен написа:
                        ит-фен написа:
                        Имам подобен проблем,без шумове ама тече.Скоро ще яправя пък да видим.80 лв втора употреба,120-180лв рециклаж,120 механична,1200 оригинал. "Ауто плюс"
                        Проблемът е решен.Теча се оказа от един щуцер със срината резба .
                        ___________________
                        Marea 1.9 TD 100 Weekend ELX

                        Коментар


                          #13
                          Това пък какво мнение е? Искарал си темата от няколко месеца за да постнеш танцуващо човече???

                          Коментар


                            #14
                            добре, как видя че рейката е 2000та година?пише ли си върху нея ли?каква марка е?мойта в момента е TRW немска няквамойта рейка тече и незнам къде да я закарам
                            2004 Audi A6 4F
                            2002 Lancia Y

                            Коментар


                              #15
                              Извинявайте за тъпия въпрос ама и аз имам Типо1,6 карбуратор и имам същото тропане на волана като го въртя на ляво на дясно и си мисля че е рейката - някой може ли да ми каже моя модел с каква рейка би трябвало да бъде - механична или хидравличнаМерси
                              The world belongs to those who dare to be first

                              Коментар

                              Working...
                              X