Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Газ на Пунто 1.1 - предимства и недостатъци

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Газ на Пунто 1.1 - предимства и недостатъци

    Здравейте колеги! Много ми поскъпва бензина напоследък и все по-често се заглеждам по газ-колонките Като си правя сметката, 100 на 100 ще си избия разходите по уредбата за няма и 6 месеца. Единственото, което ме притеснява е как колата ще понесе новото гориво. Дали ще изгуби голяма част от и без друго скромната си мощност? Дали ще имам проблеми при каране на бензин, след като вкарам и газ? Ще имам ли грижи с инжекциона? А разходът дали ще ми скочи много?В общи линии ми се иска само хората, които имат газ и слаби мотори като моя, да споделят впечатленията си от поведението на колата с новото гориво. Карам предимно градско. Мотора е моноинжекция. Приемам и оферти за добри майстори за монтаж на газови уредби в София.Благодаря на всички отзовали се
    Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
    Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

    #2
    Аз имам пунто 1108сс и сам много доволен на газ моята кола върви повече на газ отколкото на бензин.В града ми гори от8 до 11 зависи от карането но като ми гори 11 на газ ми гори и толкова и на бензин защото го в червения сектор

    Коментар


      #3
      Абе от личен опит знам че мощността на газ ще падне малко спрямо бензин освен ако нещо не е наред по бензиновата уредба. Но при тази цена на бензина мисля че си заслужава този компромис с мощността. А относно разхода ще се вдигне с около 1литър на 100 спрямо бензина.

      Коментар


        #4
        Слагай смело газ,щом караш предимно на градско.Няма да ти се отрази по никакъв начин,освен на портмонето(положително).Щом си с малка кубатура в града това няма значение.Като сложиш газовата правиш центровка на бензин,след това и на газ и играта заспива на 3-коз!

        Коментар


          #5
          Изглежда везните накланят сериозно към газовата уредба Ако някой ще ме разубеждава, нека го направи сега, че съвсем съм се наточил
          Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
          Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

          Коментар


            #6
            Еми и аз ще се изкажа положително за да се задвижиш по-бързо към газаджиите Колата ми е Типо 1.1 (доколкото знам е по-тежка от Пунтото) карбураторна (не е много от значение в случая).Сложих газ и градско не се усещаше разликата изобщо а извън не съм я карал.Разхода ми беше много ама по други причини иначе нормалното е около литър най-много два повече отколкото на бензин.
            Fiat Tipo DGT 1108cm3 Fire, VW Passat B3 1878cm3

            Коментар


              #7
              И от мен още един глас за подкрепа. Моето пунто беше също 1.1 fire - моноинжекция, сложих му газова BRC вървеше като звяр и харчеше 7.5/100 в София градско и около 6/100 извънградско.
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар


                #8
                газ

                По евтино е на газ но внимавай Кой е слага, иначе само тормоз.Тя колата ше си върви на газ , но въпроса е как.
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  Слагай газова не се чуди много, че аз се чудих 5 месеца и сега ме е яд че несъм сложил газова още тогава но преди 2-3 седмици сложих BRC и съм много доволен засега колата си върви много добре на газ аз очаквах мощността и да падне повече
                  PUNTO 1.1 94г.

                  Коментар


                    #10
                    Газова се слага веднъж и после никой не я маха,като вкуси от медеца :P Само подбери правилната уредба сиреч изпарител!Препоръчвам ти БРЦ или ренцо ланди!Не се подлъгвай по турски или ловато!Гледай да има регулиране на ниски,средни и високи обороти!Събери мнения за изпарителите,като възможности и икономичност и тогава слагай!Не се скъпи да дадеш 20-30 лева повече за добър изпарител!!!!Добре дощъл в клубът на газаджийте :D
                    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                    Коментар


                      #11
                      Гледай да има регулиране на ниски,средни и високи обороти!
                      дудуля, обясни повечко за това ?

                      Коментар


                        #12
                        dudulia написа:
                        ...Гледай да има регулиране на ниски,средни и високи обороти...:D
                        Да бе и аз на това се пуля... Колега да не се бъркаш с кастофони-мастофони бе...
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #13
                          Аз пък се чудя на някои колеги -карат италианска кола,пък слагат БРЦ.Ловатото май първо е пробвано на фиат си мисля!Аз съм с фиат+ловато-най-добрата комбинация. :P
                          Темпра 1.6-карб.-бързина на разумна цена.

                          Коментар


                            #14
                            alex12 написа:
                            Аз пък се чудя на някои колеги -карат италианска кола,пък слагат БРЦ.Ловатото май първо е пробвано на фиат си мисля!Аз съм с фиат+ловато-най-добрата комбинация. :P
                            Че БРЦ да не е марсианско!?
                            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                            Нека Силата на бъде с Нас...

                            Коментар


                              #15
                              Хора, още не съм сложил газовата, защото събирам впечатления за свестни майстори. Засега най-добрата оферта е за майстор във Велинград, но ми е далеч и мисля да пасувам. Препоръчайте моля газаджии в София.
                              Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
                              Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

                              Коментар

                              Working...
                              X